41. seçeneği işaretleyen var mı

Kodla Büyü

yokki

Site Gezgini
arkadaşlar ilçede hiçbir okul açılmadığı halde yani hiçbir tercih yapamadığı halde 41. tercihi işaretleyen var mı??

varsa nasıl bir ekranla karşılaştığını söyleyebilir mi??

kaydet dedikten sonra herhangi tercih ekranı açılıyo mu, yani diğer ilçelrden seçim yapılıyo mu??

bilgisi olan varsa yazabilir mi???

ben seçtim hocam herhangi bir seçenek çıkmıyor olan şey yaptığın tercih ve açık okullara atanmak istiyorum seçeneği pasif oluyor sadece

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
hangi ili istiyorsunuz bu arada hocam

samsun istiyordum hocam, eşimin ilçesinde okul açılmadığı için tercih yapamıyorum ve 41. tercihi işaretlemem durumunda ne olacağını bilmiyorum. direk öyle mi kalacak, yoksa ildeki diğer okullardan tercih yapma şansı mı verecek??

yokki' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:
hangi ili istiyorsunuz bu arada hocam

samsun istiyordum hocam, eşimin ilçesinde okul açılmadığı için tercih yapamıyorum ve 41. tercihi işaretlemem durumunda ne olacağını bilmiyorum. direk öyle mi kalacak, yoksa ildeki diğer okullardan tercih yapma şansı mı verecek??
hocam uzak bir ilde iseniz 41 işeretleyin yakın ilçelerde açık varsa onlar gelebilir olmadı en kötü yazın tekrar il içi eş durumu istersiniz

hocam uzak bir ilde değilim ama yine de arada kaldım işaretleme konusunda.. bir de bişey sorcam, 1 yıl aynı okulda çalışma şartı yok mu il içi eş durumu için??

büyük ihtimal hocam izin vermezler çünkü yazın buna benzer bir durum olmustu. arkadaşim il içi istedi ama il dişi isteyememişti. bununla ilgili ibare mevcuttu kılavuzda. bazi şeyleri göze almak gerekli...

ccaaggllaarr' Alıntı:
büyük ihtimal hocam izin vermezler çünkü yazın buna benzer bir durum olmustu. arkadaşim il içi istedi ama il dişi isteyememişti. bununla ilgili ibare mevcuttu kılavuzda. bazi şeyleri göze almak gerekli...

hocam şimdi ben yazın ilk önce il dışı isteyip sonra çıkmazsa özür durumundan isteyemez miyim??

valla hocam belli bir süre çalışma şartı var benim bildiğim 1 yıl sınırlaması var

meb atama ve yer değiştirme yönetmeliğinden:
(4) Bu Yönetmeliğin (Değişik ibare:RG-31/8/2012-28397) 14 üncü maddesi kapsamında öğretmenliğe atananların, özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilmesi için son olarak atandıkları görev yerlerinde en az bir yıl süreyle görev yapmış olmaları gerekir.

(6) İl içi ve iller arasında herhangi bir nedenden dolayı görev yeri değiştirilen öğretmenlerin, atamalarının yapıldığı tarihten sonra ortaya çıkan özür durumları hariç olmak üzere aynı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme istekleri dikkate alınmaz. Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

bunlar benim dikkatime çarpan noktalar. ama sizlerin yine de detayli bir şekilde MEB Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini okumanınızı öneririm

Sonuçta Sizleri yanlış yönlendirmek istemem.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

Merhaba arkadaşlar bu eş durumundan dolayı atama talebinde bulunduk Hatay'a. Fakat Hatay'da iç açık yokmuş. ;((( Hatay MEM bana Temmuz'u bekleyin hocam dedi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Şimdi olmayan açık yazın nasıl oluşacak ki? Biz norm fazlası oldukça bu durum değişmeyecek sanırım. 147'yi arayıp talep bildirdik. Bakalım ne olucak. 41. tercihi işaretledim ama hiç okul yokken beni bir yere de atayamayacaktır sanırım. Sizce ne yapmamız gerekiyor. Lütfen sizler de bu durumu 147'ye bildiriniz. Bu biz BT öğretmenlerine yapılan büyük bir haksızlıktır.

fairy41' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar bu eş durumundan dolayı atama talebinde bulunduk Hatay'a. Fakat Hatay'da iç açık yokmuş. ;((( Hatay MEM bana Temmuz'u bekleyin hocam dedi. Ne yapacağımızı şaşırdık. Şimdi olmayan açık yazın nasıl oluşacak ki? Biz norm fazlası oldukça bu durum değişmeyecek sanırım. 147'yi arayıp talep bildirdik. Bakalım ne olucak. 41. tercihi işaretledim ama hiç okul yokken beni bir yere de atayamayacaktır sanırım. Sizce ne yapmamız gerekiyor. Lütfen sizler de bu durumu 147'ye bildiriniz. Bu biz BT öğretmenlerine yapılan büyük bir haksızlıktır.
hocam ben hataydan adanaya istedim benim atamam olursa benim yerimede sizin atamanız olabilir...
hataydan lanet ettiğim için kaçmaya çalışıyorum bu arada ben belende köy okulundaydım 2 ay önce resen atama ile reyhanlı endüstri mesleğe verdiler hemde eş durumumu gözetmeden eşimde aynı köyde ziratt mühendisi idi
böyle oluncada bende eşimin tayini için 2 aydır uğraşıp adanaya gelmesini sağladık şimdi de eş durumunda ben gelmeye çalışıyorum ama adanada da açık göstermediler sadece bir tane ceyhan muhtemel boşalacak bir tanede kozan gösterdiler artık hayırlısı dedik istedik bakalım.
bu arada 2 ay önce yapılan resen atamada 10 civarı böte mezununu yerleştirecek okul bulamadıkları için norm fazlası olarak kaldılar
gösterilen 1-2 açık ise resen atama sonrası anadolu lisesi atamasından dolayı boşalmıştır büyük ihtimal

Ben de 41'i işaretledim. Eşimin bulunduğu ilçede hiç açık okul yok. 1 tane merkezde Anadolu Lisesi görünüyor. Şimdi bu 41'den sonraki aşama nedir? Bu 1 okul dışında başka okullar mı açılacak?

antipc keşke dediğin gibi yer açılsa ama sanmıyorum boş olan yer olursa terih dışı atayacak yoksa yaza şansını dene diyecekler

antipc' Alıntı:
Ben de 41'i işaretledim. Eşimin bulunduğu ilçede hiç açık okul yok. 1 tane merkezde Anadolu Lisesi görünüyor. Şimdi bu 41'den sonraki aşama nedir? Bu 1 okul dışında başka okullar mı açılacak?
Aynı durumdayım :)

O 41. seçeneği işaretledik, ıvır-zıvır bir yere atarsalar istemiyorum deme şansımız var mı? Yoksa onunla beraber bu "istemezüük" olayını rafa mı kaldırmış olduk?

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
antipc keşke dediğin gibi yer açılsa ama sanmıyorum boş olan yer olursa terih dışı atayacak yoksa yaza şansını dene diyecekler

:( Hocam bu 41 tam olarak ne demek? O zaman ben atanamayacak mıyım? Sadace 1 okul var ilde o da Anadolu Lisesi. O okula atanabiliyor muyuz, Anadolu Lisesi puanım yok.

antipc' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:

:( Hocam bu 41 tam olarak ne demek? O zaman ben atanamayacak mıyım? Sadace 1 okul var ilde o da Anadolu Lisesi. O okula atanabiliyor muyuz, Anadolu Lisesi puanım yok.
Hocam kurum tipi 0 olanlara atanabiliyoruz... O kontenjanların olduğu listede üste öyle bir açıklama vardır

KURUM TİPİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR
( 0 ) Sınavla geçiş gerektirmeyen eğitim kurumları (Yönetmelik gereği Anadolu Liseleri dahil)
( 1 ) Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi türündeki eğitim kurumları
( 2 ) Sınavla geçiş yapılabilen Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi türündeki eğitim kurumları
( 3 ) Sınavla geçiş yapılabilen Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) türündeki eğitim kurumları

Evet @s_kajmeran hocam baktım, Kurum Tipi (0)Sıfır görünüyor.Bu durumda merkezdeki bu Anadolu Lisesine yerleşen olmazsa ben o okula atanabilir miyim mi demek oluyor bu? Bu 41 meselesini pek kavrayamadım :(

Hocam kimse kavrayamadı bu olayı... Bende aynı sizin durumdayım, kurum tipi 0 olan anadolu lisesini yazıp alttada tercihlerim dışı atanmak istiyorum dedim.

Hakkımızdan hayırlısı...

hocam bende 41 işaretledim eşimin özrünün bulunduğu ilçede 1 okul sadece boşalabilir var
il genelindede 1 tane başka bir ilçede açık var
olacak durum şu olcak kadro boşalabilir olan yer boşalırsa bende başka yazan yoksa yada yüksek puanlı yazan yoksa o okula atanacam
yok kadro açılmazsa yada başkası yerleşirse il içindeki açık olan kadrolar tabii listede yazan okullar değerlendirmeye alınacak bende yüksek puanlu biri yazmaz ise ve özrü açık olan okulun bulunduğu ilçeden kimse yazmazsa ise bana geleektir..

tabii kamuoyu baskısı olursa yazın olduğu gibi farklı alternatif sunabilirler

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam kimse kavrayamadı bu olayı... Bende aynı sizin durumdayım, kurum tipi 0 olan anadolu lisesini yazıp alttada tercihlerim dışı atanmak istiyorum dedim.

Hakkımızdan hayırlısı...

Haklısınız hocam, hayırlısı olsun. Bilinmezlik kötü!

19siyaHBeyaz03' Alıntı:
hocam bende 41 işaretledim eşimin özrünün bulunduğu ilçede 1 okul sadece boşalabilir var
olacak durum şu olcak kadro boşalabilir olan yer boşalırsa bende başka yazan yoksa yada yüksek puanlı yazan yoksa o okula atanacam
yok kadro açılmazsa yada başkası yerleşirse il içindeki açık olan kadrolar tabii listede yazan okullar değerlendirmeye alınacak bende yüksek puanlu biri yazmaz ise ve özrü açık olan okulun bulunduğu ilçeden kimse yazmazsa ise bana geleektir..

Hocam ilde bir tane boş kontenjan var ve o da 'muhtemel boşalacak' pozisyonda. Boşalmazsa 41'i işaretlememizin mantığı ne? O zaman hiç atanamayacağız mı?

antipc' Alıntı:
19siyaHBeyaz03' Alıntı:

Hocam ilde bir tane boş kontenjan var ve o da 'muhtemel boşalacak' pozisyonda. Boşalmazsa 41'i işaretlememizin mantığı ne? O zaman hiç atanamayacağız mı?
41 işaretlemenin mantığı özrünün bulunduğu ilçeye yerleşemezsen başka ilçelerde bulunan açıklara (tabii açık varsa) yerleşme ihtimaline 41 diyorlar....
ama bilimşiciler olarak doğru düzgün açık göstermedikleri için 41 de olsa işimiz ALLAHA kaldı.

senin muhtemel boşalacak yer boşalırsa ve senden yüksek puanlı biri daha yazmazsa sen yerleşeeksin demek hocam.
tabii eşi merkezde çalılşan biri de tercih yaparsa puanı düşükde olsa eşi merkezde çalışan atanır..

Anladım @19siyaHBeyaz03 hocam. Tevekkül Allah diyoruz.Çok teşekkür ettim...

arkadaşlar yer değiştirebilen oldu mu? anladığım kadarıyla herkes yerinde. yazın da bu udurm böyle olacak. ben durumu 147 ile paylaştım. en geç günü arayacaklar. 19siyaHBeyaz03 hocam, sen BÖTE mezunu musun? Reyhanlı mesleğe atanmandan dolayı merak ettim.

arkadaşlar normumuzun en kısa zamanda düzeltimesini sağlamamız gerekiyor. bunun için gerekli mercilere talep de bulunmamız gerekiyor!!!! 147'yi aramakla başlayabilirsiniz. ben yazın da atanamazsam dava açmayı düşünüyorum. norm yüzünden eşimden kaç yıl ayrı kalacağım bile değil. sınıf öğretmenleri iller arası eş özrü atamalarında bu şekilde kendilerine norm açtırdırdılar. lütfen BT öğretmenleri için 147 yi arayıp bize illerin kontenjan açmadığını ve ek özür gurubu ataması yapılması gerektiğini sizler de bildirin. ben aradım siz de arayın. Ailemizden ayrı kalmayalım.

Birşeyi merak ediyorum arkadaşalr.Tayin döneminde diyelim ki A ilinde 2 ortaokul açık ve 10 tanede meslek lisesi var .Ben 2 okulu yazıp 41. seçeneği işaretledim.Ancak 2 okul doldu ve geriye meslek liseleri açık kaldı ben bu okullara atanır mıyım.İlk atamadaki 26. tercih gibi mi oluyor bilgisi olan var mı???

bravehard2010' Alıntı:
Birşeyi merak ediyorum arkadaşalr.Tayin döneminde diyelim ki A ilinde 2 ortaokul açık ve 10 tanede meslek lisesi var .Ben 2 okulu yazıp 41. seçeneği işaretledim.Ancak 2 okul doldu ve geriye meslek liseleri açık kaldı ben bu okullara atanır mıyım.İlk atamadaki 26. tercih gibi mi oluyor bilgisi olan var mı???
atamzlar hocam iş mebin elinde ise ve bilişimci isen herşeyin negatifini düşünmekten başka çare yok

Geri