40-50 Bin TL Araç Tavsiyesi!

Kodla Büyü
Konu almış yürümüş :) Herkese tavsiyeleri için teşekkür ederim, j kasa astra ya da golf mantıklı geldi..

e-volkan' Alıntı:
2014 astra edition 1.6 115 hp dusunuyordum ama tüpün sıkıntı çikardigi soyleniyor, kararsiz kaldim.

hocam j kasa astra dizel alırsanız 1.3 dizel motor cok yetersiz cünkü kasa cok ağır ve performassız, oyle olmayacağını anlayan opel de 1.6 ile cıkarmaya başladı zaten, dediğiniz aralıkta da 1.6 dizel motor secekli almanız zor o sebeple benzinli motor için de opelin magnezyum alaşımlı subapları lpg ile ilerleyen zamanlarda sorun yapıyor. ben de cok düşündüm opel almak için ancak cesaret edemedim, para sıkıntısı olmasa yeni 1.6 dizel otomatiği iyiymiş o da 80-90 bin vermek gerek :oops:

öncelikle nasıl bir araç istiyorsun yüksek modelli konforlumu yoksa hız olsun ama pek konfor istemem, gösterişli olsun konfor aramam yani ne tür istiyorsun hızlı konforlu araçlarda var az yaksın modelli olsun konforsuz olsun dersen vb. gibi bi dünya seçenek çıkarabilirim size araç konusunda :)

Murtyldz' Alıntı:
öncelikle nasıl bir araç istiyorsun yüksek modelli konforlumu yoksa hız olsun ama pek konfor istemem, gösterişli olsun konfor aramam yani ne tür istiyorsun hızlı konforlu araçlarda var az yaksın modelli olsun konforsuz olsun dersen vb. gibi bi dünya seçenek çıkarabilirim size araç konusunda :)

Çok hız düşkünü değilim ama hantal da olmasın tabi :) modelli olması önemli ciddi paralar sonuçta en azından 2011 üstü almak mantıklı.

e-volkan' Alıntı:
Murtyldz' Alıntı:

Çok hız düşkünü değilim ama hantal da olmasın tabi :) modelli olması önemli ciddi paralar sonuçta en azından 2011 üstü almak mantıklı.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 3083/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2081/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2122/detay [az yakar cok kaçar gibisinden :D ]

golflerde güzel leon 'lar vs bakabilirsiniz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) ama param olsa konfor gösteriş istesem audi, golf hız konfor gösteriş istesem honda[içeri ses alma problemi var ] leon vb gibi ciddi paralara değecek araçlar diye düşünüyorum

Murtyldz' Alıntı:
e-volkan' Alıntı:
Murtyldz' Alıntı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 3083/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2081/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 2122/detay [az yakar cok kaçar gibisinden :D ]

golflerde güzel leon 'lar vs bakabilirsiniz yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) ama param olsa konfor gösteriş istesem audi, golf hız konfor gösteriş istesem honda[içeri ses alma problemi var ] leon vb gibi ciddi paralara değecek araçlar diye düşünüyorum

Teşekkür ederim hocam,alacağım modeller aşağı yukarı belli artık hangisinin temizini bulursak artık ikinci el piyasası malum..

Murtyldz' Alıntı:

hocam bir tavsiyede ben istesem sizden. benim bütcemde 50000 kadar olmasada 47000 tl kadar araç bakıyorum. Beklentilerim şöyle 10 yaşını geçmemiş ama vergiden dolayıda en çok 2013 model olan. Çok konfor aradığımı söyleyemem. Genelde şehir içi kullanacağım. Gösterişli durmasıda şart değil ama olursada fena olmaz :) . Araç ekonomik olacak özellikle masraf az çıkaracak sadece bakımlarını düzenli yapınca motorda şanzumanda elektrik aksamında problem vermeyecek. Yakıt çok önemli değil gibime geliyor tahmini yıllık en çok 10000 km yaparım sanırım arıza yapmaması daha önemli. Birde almışken otomatik alıyım diyorum. Sonuçta 5-10 yıl binmeyi planlıyorum bu araca. 2 çocuklu bir aile aracı için uygun olmalı. Birde nede olsa satılacak, satılırken çok zarar ettirmeyecek araç olmalı.

rumuz19' Alıntı:
Murtyldz' Alıntı:

hocam bir tavsiyede ben istesem sizden. benim bütcemde 50000 kadar olmasada 47000 tl kadar araç bakıyorum. Beklentilerim şöyle 10 yaşını geçmemiş ama vergiden dolayıda en çok 2013 model olan. Çok konfor aradığımı söyleyemem. Genelde şehir içi kullanacağım. Gösterişli durmasıda şart değil ama olursada fena olmaz :) . Araç ekonomik olacak özellikle masraf az çıkaracak sadece bakımlarını düzenli yapınca motorda şanzumanda elektrik aksamında problem vermeyecek. Yakıt çok önemli değil gibime geliyor tahmini yıllık en çok 10000 km yaparım sanırım arıza yapmaması daha önemli. Birde almışken otomatik alıyım diyorum. Sonuçta 5-10 yıl binmeyi planlıyorum bu araca. 2 çocuklu bir aile aracı için uygun olmalı. Birde nede olsa satılacak, satılırken çok zarar ettirmeyecek araç olmalı.

valla hocam benim ailem ve sülalem hep honda kullanırız benim aracım 2000 model 5 senedir bende yemin ederim 5 senede bu sene ilk defa alt takım yaptırdım motor arızası en az araç diyebilirim yağını suyunu eksik etme yeterli bunun yanında satılması zarar etttirmez ben 13 'e aldım 5 senede aracım 23 'ü geçti inanın ama siz üst model istiyorsunuz size civic 1.6 elagance modellerini tavsiye edebilirim honda'nın tek kötü yanı içeriye biraz ses alıyor leonların yeni kasaları da çok güzel ve gösterişli fakat motoru hakkında inanın pek bir bilgim yok eğer honda ve leon kafanıza yatmazsa başka araçlar tavsiye edebilirim. [ Hız olarak isterseniz 2.0 Typer modeli fakat bunlar 2002 ve 47.000 birazcık zor artı olarak bu araçlar biraz narin bakımları eksik olmasın istiyorlar :) ] accord 2.0 tavsiye edebilirim düşük modelli baya konforlu ve süratli gösterişli

dizel istiyorsan
auris
sedan istiyorsan corolla

benzinli istiyorsan honda

hatta 2012 dizel auris satılık var. detay istersen pm den yazışabiliriz.

Geri