4 5 lerde derse girmiyeceğimize dair resmi yazı var mı

Kodla Büyü

necibesari

Üye
arkadaşlar 4 5 lerde derse girmiyeceğimize dair resmi yazı var mı müdürüm öyle bişy olmadığını söylüyor

ttkb nin sitesine bakın hocam..ilköğretim ders çizelgesini indirin bir de en son yayınlanan serbest etkinlikle ilgili resmi yazıyı...

illa ki bir açıklama yapacaklar ama bizi sürüm sürüm süründürdükten iş işten geçtikten dersler seçildikten sonra yaparlar bunu da. geçen sene programlar birkaç defa yapılmak zorunda bırakılmıştı ders saatleri degismişti. aynı işler devam ediyor malesef.

Bizim okulda 4.ve 5. sınıflardaki bilişim teknolojileri dersi kaldırılmış.1.-5.sınıflardaki serbest etkinliklerde sınıf öğretmenleri ne isterse yapabilecekmiş.bir hafta satranç, bir hafta drama farkemezmiş.bilişim seçilebilir ama sınıf öğretmenleri girmek zorundaymış.

Hocam sen seçtin bilgisayarı da dersin adı serbest etkinlikler bilgisayar değil ki, ek ders nasıl alacaksın?

Bugünkü kurul toplantısında bende aynı şeyi yaşadım derdimi anlatamadım bir türlü. 6 lara mecburen Medya Okuryazarlığı vermek zorundalarmış. 8 lere de vatandaşlık mecburmuş. bana sadece 7 ler kaldı onlarda 5 şube bu da 5 saat demek. 4-5ler bilişim tek. seçmek istemedilier. Zar zor ikna ettik seçtiler ama derse sınıf öğretmeni mi gircek yoksa ben mi hala muamma. Ek ders sallantıda gibi bişi yani. kadroluyum yardımcı olursanız sevinirim...

bana direk 7 ve 8. sınıfları verdiler neyseki formatörlüğe yetecek kadar sınıf var... 4-5'te hiç ısrar etmedim. formatör olanlarada olmayanlarada Allah kolaylık versin... işimiz zor...

Dün müfettişler bizim okula geldi.1 den 5 e kadar seçen okullar bu seneye mahsus olmak üzere bilişm dersine girecekler ancak gelecek sene girilmeyecek dedi.Planlarımızın klavuz kitap doğrultusunda olacağını söyledi.Bilişim derslerine sınıf öğretmeni değil bilişim tek. öğretmenlerinin gireceğini söyledi.

sncrts' Alıntı:
Dün müfettişler bizim okula geldi.1 den 5 e kadar seçen okullar bu seneye mahsus olmak üzere bilişm dersine girecekler ancak gelecek sene girilmeyecek dedi.Planlarımızın klavuz kitap doğrultusunda olacağını söyledi.Bilişim derslerine sınıf öğretmeni değil bilişim tek. öğretmenlerinin gireceğini söyledi.
Aynı fikirdeyim :+1:

ya bunu herkes farklı söylüyo biz bu derse girecekmiyiz girmeyecekmiyiz kımın tercıhıne kaldık bi karar verilsede bizde düşünmeketen kurtusak :? :scared: :verymad:

alibaba37 bu sene seçildi ise bt dersine sen girersin endişelenme... ttkb.meb.gov.tr deki duyuruyu okuduysan gayet açık ve net bu sene girebilceğiniz

arkadaslar bu sene 4. ve 5. lere girebiliyoruz, niye hep ayni konuda yazip duruyosunuz. devletin dili yazi: bakin 11. maddeye. seneye gelince; Allah kerim :)))

seneye değişeceği soylendi ama bilmiyorum ne kadar dogru. Bu sene için sıkıntı yok. Seneye kısmet.

ben 4-5'lere giremiyorum. Müdür giremeyeğimizden o kadar emin ki haftada 5 saat dersle görev yapıyorum. Yani maaş karşılığını bile dolduramadım. Başka okula görevlendirilmedim. Sözleşmeliyim.. Evet haftada 5 saat dersim var. Bakalım ne olacak..

bizim de 4-5 lerde kitaplarımız geldi ama idare BT dersi yok diye bana 4-5 lerin dersini vermedi sınıf öğretmenleri çok istekli bu saatten sonra ders seçimi hakkında bir değişiklik yapılabilir mi acaba

bizim okulda 5. sınıflarda serbest çalışmada bilişim teknolojileri dersi yapılacakmış ama okulda bana bu derse girsen bile ek ders alamazsın dediler bu konuda bilgisi olan var mı serbest çalışma derslerine girdiğimizde ek ders ücreti alabilir miyiz

Geri