3D Baskı

Kodla Büyü

ozen74

Üye
Arkadaşlar, 3d yazıcıdan resimdeki gibi 2d araç baskısı almak istiyorum. Araç fotoğraflarını en kolay ve pratik bir şekilde hangi programla 2D çizime dönüştürebilirim. Bu konuda tecrübesi olan varsa fikir verebilir mi?

Screenshot_1.jpg

Alttaki aslında 3d sayın hocam. Sadece 2d cizimin Z ekseni yükseltilmiş.
Gelelim nasi yaparız a.
1-Solidworks ile herhangi bir PNG resmi aktarıp önce 2d çizime oradanda 3d ye aktarabilirsiniz.
2- Corel veya ilustrator ile resmi vektörel bir çizime çevirir. Sonra resmi yeniden bir 3d programı ile 3d ye çevirip stlsine ulaşabilirsiniz.

Alttaki aslında 3d sayın hocam. Sadece 2d cizimin Z ekseni yükseltilmiş.
Gelelim nasi yaparız a.
1-Solidworks ile herhangi bir PNG resmi aktarıp önce 2d çizime oradanda 3d ye aktarabilirsiniz.
2- Corel veya ilustrator ile resmi vektörel bir çizime çevirir. Sonra resmi yeniden bir 3d programı ile 3d ye çevirip stlsine ulaşabilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam, en alttaki 3d biliyorum, amacım normal bir araç fotoğrafını 2d çizip 3 boyutlu yazıcıdan çıktı alabilmek, dediğiniz adımları uygularım

Hazır yeri gelmişken ben de bir soru sorayım. Normal fotoğrafı 3d baskı için nasıl dönüştürebiliriz? Örneğin diyelim ki benim ve eşimin bir fotoğrafı var. Fotoğrafın yüz kısmını kesip 3d yazıcıdan anahtarlık veya başka bir şekilde çıkarmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Hazır yeri gelmişken ben de bir soru sorayım. Normal fotoğrafı 3d baskı için nasıl dönüştürebiliriz? Örneğin diyelim ki benim ve eşimin bir fotoğrafı var. Fotoğrafın yüz kısmını kesip 3d yazıcıdan anahtarlık veya başka bir şekilde çıkarmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Hocam şeffaf flement yada beyaz flement kullanarak lamba yapabilirsiniz. Ben kızlarımın kini ışık yanınca görünecek şekilde yapmıştım. Fakat kabartma ve derinlik verme işi 3d texture özelliği kullanarak solidworkste sınırlı denemek lazım. Çizimi kabartip uzerinde kendiniz oynayarak güzel şeyler çikabilir.

Geri