3 ay Londra gör Öğretmen ol :)

Kodla Büyü

Zizu_

Süper Üye
Süper Üye
Sabah sabah sinir oldum.
Okulumuzda İngilizce öğretmeni tayini çıktı yerine ücretli Londra görmüş birini almışlar.
Sabah bizim hocalar sorunca kulak misafiri oldum,

Kadın; ben aslında öğretmen değilim,
3 Ay Londrada kaldım, muhasebe bölümünde okumuş
Yardımlarınızı bekliyorum gibisinden birşey söyledi.

ve bu kişi İngilizce Öğretmeni :)

Bunlar bu camiada normal hocam, branş değişikliğiyle hepimiz kimin hangi branşlara geçtiğini gördük. Geçtiği bölüm ile ilgili fikirleri bile yokken şimdi o derslere giriyorlar.

Bende umreye gitmiştim, imam hatipte arapça öğretmeni olabilirmiyim ki acep :)

hocam o yine 3 ay Londra görmüş, azcık tanıdığın olsun Londra görmeyen de ücretli olur. Biz de şu an arkeolog var, adam ben 8-10 senedir değişik okullarda ücretli sınıf öğretmenliği yapıyorum diyor, turizm mezunu ingilizce öğretmeni biliyorum, iktisat mezunu ingilizce öğretmeni tanıyorum, yani Londra yı de gördüyse bence meb bu adamı görevlendirmekte baya iyi bi iş yapmış

2011 de Şanlıurfa/Harran da bir okulda çalışan bir arkadaşımız, 2 yıllık hayvan yetiştiriciliği bitirip, ücretli sınıf öğretmenliği yapmıştı... :cry:

yirmi yıldır bilgisayara dokunmamş sınıfçı, bilgisayar öğretmeni oldu. 3 ay Londra'da kalıp ücretli öğretmen olmuş çok mu!

Ziraatçiler (bitki yetiştiricileri), veterinerler (hayvan yetiştiricileri), vb kişiler sınıf öğretmeni (insan yetiştirici) oluyorsa 3 ay Londra görmüş kişi rahatlıkla müsteşar olabilir Milli Eğitim(!) Bakanlığına.

Zizu_' Alıntı:
Sabah sabah sinir oldum.
Okulumuzda İngilizce öğretmeni tayini çıktı yerine ücretli Londra görmüş birini almışlar.
Sabah bizim hocalar sorunca kulak misafiri oldum,

Kadın; ben aslında öğretmen değilim,
3 Ay Londrada kaldım, muhasebe bölümünde okumuş
Yardımlarınızı bekliyorum gibisinden birşey söyledi.

ve bu kişi İngilizce Öğretmeni :)

Hocam bende 10 gün Manchester de kalmıştım İngiliz bir ailenin yanında acaba branş degisikligi verirler mı yoksa limit 3 ay ve Londra mı?

Bize geçen dönem İktisat mezunu Din Kültürü öğretmeni bir bayan gelmişti üstelik tesettürlü de değildi o yüzden hiç şaşırmadım...

Hocam bu ülkede artık hiçbir şeyde mantık aramam nasıl olsa bazılarının hep istediği oluyor. :alkis:

btrci' Alıntı:
Bize geçen dönem İktisat mezunu Din Kültürü öğretmeni bir bayan gelmişti üstelik tesettürlü de değildi o yüzden hiç şaşırmadım...

Niye tessettürlü olması gerektiğini düşündüğünüzü anlayamadım. Bütün bayan din kültürü öğretmenlerinin tesettürlü mü olması lazım?

Dünya’nın en çok oynanan menejerlik oyunu olan Football Manager oyun serisinin tutkunlarının en büyük hayallerinden biri de oyun içerisinde yönettikleri takımları gerçek hayattada yönetebilmektir ve bunu Azerbeycanlı Vugar Hüseyinzade gerçekleştirdi. Vugar Hüseyinzade Azerbeycan liginin en büyük takımlarından biri olan FC Bakü takımının başına getirildi. Daha önce hiç bir futbol tecrübesi olmayan Vugar Hüseyinzade yanlızca Football Manager oyun serisini oynayarak buralara kadar gelmiş. Azerbaycanlı genç Football Manager oyununu 2002 yılından beridir aralıksız olarak oynuyormuş. Vugar Hüseyinzade ile ilgili olarak fazla elimizde fazla detay olmasada bundan daha önce klübün yöneticilerini Football Manager bilgisi ile etkilemiş ve klüpte danışmanlık yapmış. Ayrıca Vugar Hüseyinzade şuanda Fransanın efsane futbolcularından biri olan Jean-Pierre Papin’in rekorunu egale ederek en genç teknik direktör olma ünvanını eline aldı. Bakalım Football Manager tutkunun 21 yaşındaki Vugar Hüseyinzade oyundaki bilgisini saha içerisindede gösterebilecek mi siz ne dersiniz ?

omd' Alıntı:
btrci' Alıntı:

Niye tessettürlü olması gerektiğini düşündüğünüzü anlayamadım. Bütün bayan din kültürü öğretmenlerinin tesettürlü mü olması lazım?

Evet.

otherm' Alıntı:
Bende umreye gitmiştim, imam hatipte arapça öğretmeni olabilirmiyim ki acep :)
:D
valla o kadar öğretmen arkadaş boşta beklerken bu tarz saçma durumların hala daha devam etmesi insanın canını sıkıyor.
Ondan sonra sen dünyaların parasını yatırıp projeler yapsan ne yapmasan ne...
Hala olayın öğretmenler olduğunu ya anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar....

btrci' Alıntı:
omd' Alıntı:
btrci' Alıntı:

Evet.
İlk görev yaptığım yerdeki din kültürü öğretmeni tesettürlü değildi. Kendi branşıydı.

hiç şaşırmıyorum hocam sizde alışın bence. ziraat fakültesi su ürünleri mezunu sınıf öğretmeni olursa, yan alan değişikliğinden 22 yıllık sınıf öğretmeni matematik öğretmeni olursa şaşırmamak gerekir bi bilgisayarcılar kötü herkes mükemmel

Hocam Sen gene bu kişilerin beklentilerini aşan birini görmüşsün.
MEB camiasında ben 2 yıllık klima teknisyenini (Bölümün tam açılımını bilemedim) sınıf öğretmeni olarak görevlendirdiklerini bizzat şahit oldum. Bunların ardamarı çatlamış artık. Kan yerinde durmaz. Durmak yok yola devam.

Geri