21 Eylülden İtibaren Canlı Ders Verecek Misiniz?

Kodla Büyü

tvlsv

Site Gezgini
Arkadaşlar telafi döneminde okul idarem bana canlı ders tanimlamamisti. Şimdi 21 Eylülden İtibaren olan canlı dersleri tanimlamislar. Bana yine canlı ders koymamislar. Ben de hocam bana da tanımlayın sonuçta benimde koca bir mufredatim var dedim. Hem okullar belki hiç yüzyüze eğitime açılmayacak, daha 5. sınıf öğrencilerimle tanismadim bile. Onlar da hocam sen zaten formatorsun, burada calisiyon işte hem uzaktan bilişim verimli olmaz gerek yok dediler. Ama böyle nasıl olacak anlamadım. Bu durumda olan arkadaşımız var mı?

Arkadaşlar telafi döneminde okul idarem bana canlı ders tanimlamamisti. Şimdi 21 Eylülden İtibaren olan canlı dersleri tanimlamislar. Bana yine canlı ders koymamislar. Ben de hocam bana da tanımlayın sonuçta benimde koca bir mufredatim var dedim. Hem okullar belki hiç yüzyüze eğitime açılmayacak, daha 5. sınıf öğrencilerimle tanismadim bile. Onlar da hocam sen zaten formatorsun, burada calisiyon işte hem uzaktan bilişim verimli olmaz gerek yok dediler. Ama böyle nasıl olacak anlamadım. Bu durumda olan arkadaşımız var mı?
Hocam BTR iseniz uzaktan eğitim sorumlusu da sizsinizdir, dolayısıyla ders programını sizinle birlikte planlayarak yapması gerekir idarenin• Diğer bir hususda EBA'da yer kalmadıysa zoomdan yapın, örneğin kendi okulumda 1er saat EBA'dan 1er saat zoomdan ders yapıyorum, üstelik 7lerde ders seçmeli• Yarın dersin sınavı olunca öğrenciler söylenmeye başlarlar biz hiç bilişim teknolojileri dersi görmedik diye

@tvlsv hocam dersimizin karnede notu var.. Yarın karne gününde anlatmadığınız dersin sınavlarını/sözlülerini nasıl oluşturacaksınız hocam? Sıkıntılı olur yani.
İkincisi, idarenin dersimizi önemsiz görmesine izin vermeyin. Derslerinizi alın, BTR görevini de bir şekilde yaparsınız zaten. Dersimize, branşımıza sahip çıkmalıyız..
Ayrıca yeri gelmişken de belirteyim ki; @cgg*seco @ofkar @omd @hakanyandım @hasemrah hocalarımızın emekleriyle taze fırından çıkmış bu yıl hazırlanan güzel kitaplar var. Yarın elime ulaşacak. Onları da temin edip güzel ve etkili bir yıl geçirmek ders işlememize olumlu katkılar sağlayacaktır..
Biz branşımıza, dersimize sahip çıkalım Sayın Hocam.. Saygılarımla,

Bizim dersimiz, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi. Bunlar karnede olacaklar mı? Bu dersler işlenecek mi? Resmiyet ne diyor bu konuda?

Bizim dersimiz, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi. Bunlar karnede olacaklar mı? Bu dersler işlenecek mi? Resmiyet ne diyor bu konuda?
Dersimizin EBATV'de olmaması karnede yer almayacağı anlamına gelmemeli bence. Özellikle 5 ve 6. sınıflarda dersimiz zorunlu. Yani Türkçe, Matematik, Müzik, Görsel Sanatlar gibi. Diğer branşlarla bizi ayrı tutan nedir. Bir dersi kötülemek için demiyorum ama İmam Hatip Ortaokulları haricinde diğer ortaokullarda Arapça dersi neredeyse yok ama EBATV'de Arapça var. Bence bilgisayarbilisim.net'ten çok güzel EBATV'de ders anlatabilecek Bilişim Teknolojileri öğretmenleri çıkar. Bakanlığa bu konuda talepte bulunup bu seneki derslerimizin özellikle de zorunlu derslerimizin sahipsiz olmadığını gösterebiliriz.

Dersimizin EBATV'de olmaması karnede yer almayacağı anlamına gelmemeli bence. Özellikle 5 ve 6. sınıflarda dersimiz zorunlu. Yani Türkçe, Matematik, Müzik, Görsel Sanatlar gibi. Diğer branşlarla bizi ayrı tutan nedir. Bir dersi kötülemek için demiyorum ama İmam Hatip Ortaokulları haricinde diğer ortaokullarda Arapça dersi neredeyse yok ama EBATV'de Arapça var. Bence bilgisayarbilisim.net'ten çok güzel EBATV'de ders anlatabilecek Bilişim Teknolojileri öğretmenleri çıkar. Bakanlığa bu konuda talepte bulunup bu seneki derslerimizin özellikle de zorunlu derslerimizin sahipsiz olmadığını gösterebiliriz.
Hocam düşüncenizi söylemişsiniz olması gerekenleri ama benim sorum bu konuda bir karar var mı? Resim dersi, Beden dersi yapılacak mı Eba canlı dersten?

Hocam düşüncenizi söylemişsiniz olması gerekenleri ama benim sorum bu konuda bir karar var mı? Resim dersi, Beden dersi yapılacak mı Eba canlı dersten?
Hocam diğer derslerin yapılacağına dair resmi yazı var mı? Ya da EBA Canlı Derslerde sadece şu dersler tanımlanacaktır diye bir yazı. Bizim dersimiz lehine ya da aleyhine bir resmi yazı yok. Müzik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi ve hatta Türkçe, Matematik, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri içinde

Hocam telafi haftasının başında tüm dersler için canlı ders tanımlanacak diye bir yazı gelmişti okullara. O yazıya istinaden beden eğitimi, resim, müzik, tekn. tas. tüm branşlar canlı ders veriyor okulumuzda. Bence yine bu şekilde devam eder. Bir tek bana çok ders yazılmadı, o da hem 5lere dersim olmadığından 6lara telafi yazmak mantıklı değil, hem de btrden dolayı yoğunum diye. Ama haftaya bana da yazarlar artık.

Bana haftada 2 kez 5 ve 6lara yazıldı telafide. Eger bize ebada 21 eylulden sonra ders yazilmazsa bu dogru olmaz bence. Ben isterim idaremden eger boyle bisey olursa

hocam elimizde 2 saat ders kaldı onu da yedirmeyin derim.Ne demek verimli olmaz asıl şimdi verimli olur,idareciniz çok bilmiş:)

İdareniz saçmalamış hocam, "bilişim uzaktan verimli olmaz" derken tam olarak neyi kastediyor, bilişim teknolojileri hakında ders müfredatı hakkında ne biliyor. Trajikomik bir durum uzaktan eğitim sistemlerinin öncüsü bilişim teknolojileri alanıdır. Bu nasıl bir gaflettir. Eba'da yaptığınız ders idareye nasıl bir yük oluyor da gerek yok diyebiliyor anlamış değilim. Tekrar konuşup bence dersinizi alın hocam.

Bizim dersimiz kadar uzaktan eğitime yatkın bir ders yok kanımca.

1 eylülden bu yana haftada 7 saat 400 kadar öğrencime ders veriyorum ve bundan zevk duyuyorum.

31 ağustostan beri girdiğim tüm sınıflara -toplam 8 şubeye- eba ve zoom üzerinden ders veriyorum. 21 eylülden itibaren de vermeye devam edicem. Her branş canlı ders verecek diye biliyorum. Ayrıca sınavlar yüz yüze olacak. ders yapılmazsa sınavda çocuklara ne sorulacak?

Hocam peki diğer branşların tümüne (beden eğitimi, görsel sanatlar..) canlı ders tanımlayacak mı yoksa sadece bilişim için mi böyle düşünüyor müdürünüz?

peki müdürünüz sınavların nasıl olacağı ile ilgili birşey dedi mi hocam. sonuçta sınavlar yüzyüze. uzaktan eğitimde verilmeyen dersin sınavı nasıl olacakmış?

Hatta 5. Sınıflara bilişim nasıl bir ders sizce dediğimde sadece 4-5 dersi gördüğümüze göre önemli derslerden Hocam dediler

bizim telafi eğitimlerinde tüm derslere yer verdiler ben de yaptım. Bilişm dersinin uzaktan verimli olmaması gibi bir durum söz konusu değil hatta tam tersi labı olmayan okullar için uzaktan powerpoint excel kodlama bunlar çok rahat işlenebilir.

Bilişim dersi uzaktan verimli olmaz diyen insanla bir daha herhangi bir konu hakkında fikir alışverişinde bile bulunmayın bence.. Hey allahım lafa bak ya.

BTR, okuldaki ders yükünü karşıladıktan sonra kalan zamanında BTR görevlerini yerine getirir. Asil olan öğretmenliktir. Demek ya idare size ihtiyaç duyduğundan sizi sürekli yanlarında istemiş ya da ders atamakla uğraşmak istememiş. Hem ders yüküm hem btr görevim hem de edn var okulumda. Bu önem sırasıyla planlamamı yapıyorum ben hocam.

Mecbur ders verecekler yoksa sınav nasıl yapacağız, evde 2 çocuk canlı derse katılıyor, eşim ve ben derken yeterince cihaz var da aynı zamana denk gelirse o kadar oda yok evi mi değiştirsem, ayrıca vermezlerse bende zoom üzerinden yaparım, ekders falan da istemiyorum, ders anlatmayı özledim.

Bilişim dersi uzaktan verimli olmaz diyen insanla bir daha herhangi bir konu hakkında fikir alışverişinde bile bulunmayın bence.. Hey allahım lafa bak ya.
Mart ayından bu yana aldığınız ya da verilen yazılım temelli hizmetiçi eğitimlerin veriminde son derece memnun olduğunuz varsayıyorum o zaman hocam.

Hocalarim daha tazecik ders tanimlamalari oldu ve benim idarem cumartesimi 5 saat dersle kapatti. Haftaici yapamazsin dersini haftasonu rahat rahat yap dediler

Normal eğitim sürecine geçtiğimiz ve öğretmenlerinde okula artik gitmeyecegini dusunursek tek ekders olacagini düsünüyorum

Geri