2019-2020 Seçmeli Dersler!!!

Kodla Büyü

whitetiger0006

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi şu anda 2019-2020 seçmeli derslerinin e-okula girilme süreci. Ben bu süreçte dersimizin daha bilinir hale gelmesi ve seçmeli ders olarak öğrencilerin tercih etmesi için tüm 6. ve 7. sınıfları gezerek dersimizi seçmeleri yönünde öğrencileri teşvik ettim. Hatta bu konuda okul idaresi ile görüşerek destek talep ettim. Okul idaremizden dersimizi seçmeli olarak tercih eden öğrencilerin mutlaka e-okula kaydedilmesini talep ettim ve bunun kontrolünü sağladım. Seçmeli dersler bizim branşımız açısından çok önemli lütfen bunun farkına varalım. Tüm öğretmenler olarak bu konuda çaba sarf edersek bazı sıkıntılarımızın bir nebzede olsa giderileceğini düşünüyorum. Dersimizin popülerliğinin artması ve öğrenci ve veliler tarafından daha çok bahsedilmesi için mutlaka elimizden geleni bu süreçte yapalım. Saygılar...

Arkadaşlar bildiğiniz gibi şu anda 2019-2020 seçmeli derslerinin e-okula girilme süreci. Ben bu süreçte dersimizin daha bilinir hale gelmesi ve seçmeli ders olarak öğrencilerin tercih etmesi için tüm 6. ve 7. sınıfları gezerek dersimizi seçmeleri yönünde öğrencileri teşvik ettim. Hatta bu konuda okul idaresi ile görüşerek destek talep ettim. Okul idaremizden dersimizi seçmeli olarak tercih eden öğrencilerin mutlaka e-okula kaydedilmesini talep ettim ve bunun kontrolünü sağladım. Seçmeli dersler bizim branşımız açısından çok önemli lütfen bunun farkına varalım. Tüm öğretmenler olarak bu konuda çaba sarf edersek bazı sıkıntılarımızın bir nebzede olsa giderileceğini düşünüyorum. Dersimizin popülerliğinin artması ve öğrenci ve veliler tarafından daha çok bahsedilmesi için mutlaka elimizden geleni bu süreçte yapalım. Saygılar...
+1

İdarenin de desteğini alarak ki bence bu süreç de önemli. , bende bir sonraki sene için 7-8 ler de seçmeli olarak seçtirdim. Bu konuda diğer branşlar daha aktif. Biz biraz da BTR olabilmenin rahatlığı ile pek bu konuya asılmıyoruz.

tebrik ederim hocam.. Takdire şayan bir çaba göstermişsiniz.. Bizim okula geçen yıl bölgesel bir yazılım yarışmasında finale kalmamıza rağmen şu yaptıklarınızı ben okul diaresine desem aman hocam ne olacak ki seçmeyelim" derler.. Maalesef dersimiz okul idarecileri yüzünden değersiz görülüyor.. DYK açılmıyor..

benim bulunduğum ilçede bir okulda bilişim tek. öğretmeni yok diye 6 saat ders vermek istediler bana, çocuklar için kabul ettim ama sonra branşı ingilizce olan müdür yardımcısına vermişler dersleri, bugün zümre toplantısında duydum. Bir okulda da derslere giriyorum kurslar için tercihlerde yok, gidip konuştum müdürle; bizim öğretmenin tayini çıkmıştı diye listeden sildim ben dedi. Konuştum anlattım ama eklenmesi için tarih aralığı geçmiş durumda.
...
sonra niye biber 9-10 lira.
katma değerli ürün üreten bir ülke miyiz sanki de alım gücümüz yüksek olsun ( işin geri kalan hiçbir kısmına özellikle girmedim yoksa işin içinden çıkamıyoruz birbirimizi kırıyoruz).

Bilişim dersi bizim okulda da 7. ve 8. sınıflar seçtik ama bilgisayar sınıfı olmadığı için biraz zorluk çekiyoruz

Geri