2018 Hizmet içi eğitim yerleri ?

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2018 hizmet içi eğitim yerler başvuru sayfasında yok bildiğiniz üzere arkadaşlar. başvuru yapanlar mı onaylananlar mı görebiliyor gibisinden bir şey duymuştum doğruluğu nedir bilmiyorum. acaba başvurusu onaylanan veya yerleri bilen var mı özellikle
Temel Algoritma ve Kodlama Kursu
Eğitimde FATİH Projesi (Pardus Kullanımı) Kursu
Bilgisayar - Python Programlama Eğitimi Kursu

birisi excel olarak tüm listeyi paylaşmıştı aslında ama şimdi göremedim. ama sitede var hocam excel olarak tüm liste ve yerleri yazıyor

hocam sene başında bu konuyla ilgili Ankara ile telefon görüşmesi yaptım.
Hangi eğitimin nerede olduğunu eğitim başlayacağı zaman paylaşacağız dediler.
Amaç nedir diye sorunca İnsanlar tatil amaçlı eğitime geliyorlar dedi.
Böyle saçma sebeblerle keyfe keder uygulamalar .

hocam sene başında bu konuyla ilgili Ankara ile telefon görüşmesi yaptım.
Hangi eğitimin nerede olduğunu eğitim başlayacağı zaman paylaşacağız dediler.
Amaç nedir diye sorunca İnsanlar tatil amaçlı eğitime geliyorlar dedi.
Böyle saçma sebeblerle keyfe keder uygulamalar .

meb mantığı işte öğretmenin para kazanmasını engellemek için kurs açtırmaz bin bir türlü bahane üretir. eğitim saatlerinden arta kalan zamanda gittiği bölgeyi gezmesini engellemek için uğraşır. ilginç bir mantık gerçekten

hakikaten hangi ilde olduğu neden yazmıyor??
Çünkü bakanlık öğretmenlerin eğitimi değilde ili seçtiğini düşünüyorda ondan hocam. Başvuru süresi geçtikten sonra il kısmı çıkıyor başvurdu iseniz ili görüyorsunuz. Ben bir tane başvurdum okul onayı başladığında il göründü.

İl seçmeli tabi öğretmen kendine en yakın kolay ulaşım sağlayabileceği yerde almak ister herkes mümkünse. Ama meb böyle değil turistik yerleriyseçiyorlar düşüncesiyle bakıyor tabi

Bir çok öğretmen arkadaşımız milli eğitimin düşündüğü gibi turistik değeri olan yerlerdeki kursları seçiyorlar, bu bir gerçek. Öncelik sıralaması bir çok kursta doktora tezli vs diye gidiyor bu durumda bu tip çalışmalar yapmamış olan öğretmene sıra gelmiyor. Yer belli olmaması mantıksız bir durum değil, ihtiyacı olan başvuru yapar gider nerde olsa kursunu alır artan zamanda gezer.
Geçen yılın son hizmet içi eğitimlerinde MEB uçakla seyahat giderlerini de ödedi, bundan sonrada ödemeye devam edecek büyük ihtimal, durum böyle olunca yakınlık uzaklık çokta önemli değil.

1. Onaydan sonra veya son başvuru tarihi gectiktensonra yerlerbelli oluyor. 2 tane basvuru yaptim, biri mersin diğeri rize, çayeli çikti. Yani bir nevi milli piyango usulü...

Bir çok öğretmen arkadaşımız milli eğitimin düşündüğü gibi turistik değeri olan yerlerdeki kursları seçiyorlar, bu bir gerçek. Öncelik sıralaması bir çok kursta doktora tezli vs diye gidiyor bu durumda bu tip çalışmalar yapmamış olan öğretmene sıra gelmiyor. Yer belli olmaması mantıksız bir durum değil, ihtiyacı olan başvuru yapar gider nerde olsa kursunu alır artan zamanda gezer.
Geçen yılın son hizmet içi eğitimlerinde MEB uçakla seyahat giderlerini de ödedi, bundan sonrada ödemeye devam edecek büyük ihtimal, durum böyle olunca yakınlık uzaklık çokta önemli değil.

Hocam burda sorun yol masrafı değil ki. Ben evli 2 küçük çocuğu olan adamım İstanbul dan kalkıp Erzurum daki eğitime gitmem ama aynı eğitim Kocaeli nde olsa giderim.
Ayrıca kurs saatleri dışında kursiyerin ne yaptığı neden Milli eğitimi İlgilendirsin? Yoksa Kurs saatlerinde kursa katılmayıp şehri gezen kursiyerler mi var?
Bu uygulama ile bakanlık hizmet içi eğitimleri doğru düzgün yürütülmediğini mi ima ediyor?

Hocam okul onay verirken görebiliyor. Başvuru yapıp okul onaylarken bakarsınız. dilekçe verip iptal ettirirsiniz.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    53.8 KB · Görüntüleme: 82
Geri