2018 başı ile kamu kurumlarında f klavye zorunlu mu?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
http://fklavye.gov.tr/

bu linkte "F Klavye 2017 yılının sonundan itibaren tüm kamu kurumlarında zorunlu hale gelecektir."
yazıyor. Geldi mi. Ne oldu.
Geldi ise bu maddeye nereden ulaşabilirim.

Bahsettiğiniz mesele 10 Aralık 2013 tarih ve 28847 sayılı Resmî Gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesinde yer alıyor. İcraat noktasında ciddi bir mesafe kat'edilmiş değil. Tamam yeni alınan bilgisayarlar f klayveli lakin devlet personeli alışkanlıklarından taviz vermek istemediği için ilave Q klavye takılarak işler devam ediyor.

Ekli dosyalar

• f klavye-tamim.pdf
    78.7 KB · Görüntüleme: 11
F Klavye ile ilgili ilk genelge 2005 yılında yayınlandı. O tarihten itibaren devlet dairelerine Q klavye almak yasak. Yeni bişey değil.
Ayrıca F klavye kullanmak o kadar zor bile değil. Şu an ben iki klavyeyi de çok rahat kullanıyorum. Bilişimci olarak F klavye kullanımını desteklememiz gerekiyor.

F Klavye ile ilgili ilk genelge 2005 yılında yayınlandı. O tarihten itibaren devlet dairelerine Q klavye almak yasak. Yeni bişey değil.
Ayrıca F klavye kullanmak o kadar zor bile değil. Şu an ben iki klavyeyi de çok rahat kullanıyorum. Bilişimci olarak F klavye kullanımını desteklememiz gerekiyor.
Kesinlikle hocam

Geri