2017-2018 BTY Dönem Başı Zümresi

Kodla Büyü

ayss12

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni müfredata göre zümre.
Son olarak yeni müfredatın amaçları 5. maddenin en alt kısmına aşağıdaki maddeleri ekleyebiliriz.

2017-2018 eğitim –öğretim yılından itibaren 5. Sınıflarda uygulanacak olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Öğretim Programı yeni müfredatın genel amaçları şöyle sıralanmıştır.

1. Dijital vatandaş olarak teknolojik kavramları, sistemleri ve işlemleri iyi anlayan

bireyler olmalarını,

2. Bilişim teknolojilerini etkili ve amacına uygun kullanmalarını,

3. İnternet tabanlı servislere erişmelerini, araştırmalarını ve kullanmalarını,

4. Bilgisayar bilimine ilişkin genel bir anlayış ve teknik birikim oluşturmalarını,

5. Problem çözme ve bilgi-işlemsel düşünme becerileri edinmelerini ve

geliştirmelerini,

6. Akıl yürütme sürecini takip edebilmelerini ve değerlendirmelerini,

7. Öğrenme sürecinin bir parçası olarak işbirlikli çalışma becerileri edinmelerini, sosyal

Ortamlardan faydalanmalarını ve öğrendiklerini paylaşmalarını,

8. İnternet ortamında öğrenme fırsatları aramalarını,

9. Algoritma tasarımına ilişkin anlayış geliştirerek sözel ve görsel olarak ifade

edebilmelerini,

10. Problemleri çözmek için uygun programlama yaklaşımını seçerek

uygulayabilmelerini,

11. Programlama konusunda teknik birikim oluşturmalarını,

12. Programlama dillerinden en az birini iyi düzeyde kullanabilmelerini,

13. Ürün tasarımı ve yönetimi konusunda çalışmalar yürütmelerini,

14. Günlük hayatta karşılaşılan sorunların (yaşlı ve engelli bireylerin karşılaştığı

sorunlar vb.) çözümüne ilişkin yenilikçi ve özgün projeler geliştirmelerini,

15. Yaşam boyu öğrenme konusunda bilinç kazanmalarını amaçlamaktadır.

Ekli dosyalar

• 20172018 zümre dönem başı - Kopya.rar
    18.9 KB · Görüntüleme: 2,957
Son düzenleme:
"Ancak 5 ve 6.sınıflarda TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI’nın 2012 yılında yayınladığı ORTAOKUL VE İMAM HATİP ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ (5, 6, 7 VE 8. SINIFLAR) ÖĞRETİM PROGRAMI uygulanacağından, bu programın yapısı incelenmiş ve aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır."
Düzeltme yapıyorum.Hocam bu sene 5. sınıflarda yeni öğretim programı (2016-2017 dönemde güncellenen) ele alınacak ondan bahsetmemişsiniz,6. sınıflar için eski öğretim pogramı geçerli olabilir.

"Ancak 5 ve 6.sınıflarda TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI’nın 2012 yılında yayınladığı ORTAOKUL VE İMAM HATİP ORTAOKULU BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ (5, 6, 7 VE 8. SINIFLAR) ÖĞRETİM PROGRAMI uygulanacağından, bu programın yapısı incelenmiş ve aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır."
Düzeltme yapıyorum.Hocam bu sene 5. sınıflarda yeni öğretim programı (2016-2017 dönemde güncellenen) ele alınacak ondan bahsetmemişsiniz,6. sınıflar için eski öğretim pogramı geçerli olabilir.
Doğrudur hocam. Onu düzelteceğiz. İnşallah.

Geri