2016000121 Fatih Projesi BTnin ve İnternetin Bilinçli ve Gü

Kodla Büyü

paradox99

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eğitime başladık, ama yine bildiğimiz videolar ve konular, sıkıcı geldi bana, bunların velilere ve diğer branş öğretmenlerine izletilmesi gerekiyor. Bu hizmet içi eğitimin uzaktan eğitim olarak bütün branşlara zorunlu tutulması gerek diye düşünüyorum.

Sizce?

Zamanla bu eğitimin de zorunlu olacağını düşünüyorum. Ve öğretmenlerimize aileleriyle izlemelerini tavsiye ederek almaları gerektiğini ifade ediyorum. Oturun başına ailecek izleyin diyorum. Bence içerik olarak oldukça faydalı bir eğitim. Derste öğrencilerime de izlettim.

Hocam ben biraz önce eğitimi tamamladım ve sınavı da bitirdim. Bazı konular da haklısınız insan sıkılıyor hele de bizim branş için.. Bir bölüm çok hoşuma gitti. İnternet bağımlısı ergenlerin anlatıldığı video.. Oradan kendime ders çıkardım.. Ama dediğiniz gibi tamamımın velilere seyrettirilmesi gerekiyor.

erkna' Alıntı:
Zamanla bu eğitimin de zorunlu olacağını düşünüyorum. Ve öğretmenlerimize aileleriyle izlemelerini tavsiye ederek almaları gerektiğini ifade ediyorum. Oturun başına ailecek izleyin diyorum. Bence içerik olarak oldukça faydalı bir eğitim. Derste öğrencilerime de izlettim.

Bu yorumunuz bi fikir verdi bu hafta boyunca aslında sınıfları gruplar halinde alarak en azından bir bölünü izletebilirim. Özellikle 2. bölüm olabilir. Geçen yıl bu konuda her sınıfa sunum yaptırmıştı müdür bey. bizim okul idaresi bu konuya çok önem veriyor.

sayın hocam,
sınavı dert etmeyin soruları hızlı bir şekilde çözeceğinizi ve min 60-70 alınabilecek bir sınav olduğunu bilmenizi isterim
kolaylıklar dilerim.

bende yeni bitirdim eğitimi. gerçekten çok faydalıydı. özellikle araştırma sonuçları etkileyici. videolar bilip derslerde de izlettiğim videolar ama konu bütünlüğü içinde izleyince hem kendimi tarttım hem öğrencilerin geleceğini. gerçekten bu sınırsız ve belirsiz ortam ürkütüyor. öğrencilere mutlaka bilgileriniz tazeyken eğitim verin. yaz tatili de geliyor. ben genel hatlarıyla anlatabileceğim bir seminer planlıyorum su sıralar. bu arada sınav dert edilecek birşey değil kolayca yapılıyor..

Bilişim öğretmeni olarak düşünürsek bazı dersler sıkıcı gelebilir fakat diğer branşlar için faydalı olacak bir eğitim. Mesela eşim de bu eğitimi aldı çok hoşuna gitti çok güzel hazırlanmış dedi.

Biraz sıkıcıydı evet ama olayın ciddiyeti videolarla oldukça güzel bir şekilde göz önüne serilmişti.
Öğrenci ve velilerin de kesinlikle izlemesi gerekli bence.
Bende bu konuda sorunla karşılaşıldığında aranacak numara ve başvurulacak adresleri buradan öğrendim.

Geri