2016 özür durumu ?

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba ben şuan adıyaman- gerger ilçesinde görev yapıyorum, eşimde aynı okulda öğretmen, ve 4. senemiz, burda zorunlu hizmet 5 yıl olduğundan 1 senemiz daha var, ama eşim hamile olduğundan sivasa tayin istemeyi düşünüyoruz, size sormak istediğim, doğu görevimiz bitmediği için sivas merkeze tayin isteyemiyoruz, öncelikle ben il dışı atamayla sivasın doğu görevi sayılan bir yeri tercih etsem ve doğu görevimi orda tamamlasam eşim ağustostaki özür atamasında sivas merkezi yazabilir mi ? yoksa ben örneğin sivasın yıldızeli ilçesine gittim eşimde mecbur özürü yıldızeline mi yapması lazım ? bazıları sen doğu görevini devam ettiğin için eşin muaf olur sivas merkezi yazabilir dediler. bu konuda bilgisi olan benim gibi başından bu durum geçen var mı ?

Hocam sorunuzun net cevabını bilmiyorum ama benim takıldığım Gerger'in zorunlu hizmetinin nasıl beş yıl olduğu :eek: Çok fazla orası için.

Eskiden olsa isteyemezdiniz ama şimdi isteyebiliyorsunuz sayın hocam. Eşiniz merkezi istesin sizde Merkez'den geliş gidiş yapabileceğiniz Doğu görevine giren bir yeri yazın. Doğu göreviniz bitince siz de yine eş durumundan merkeze gelirsiniz. Çok arkadaşım bu dediğimi yaptı

hanibal07' Alıntı:
Eskiden olsa isteyemezdiniz ama şimdi isteyebiliyorsunuz sayın hocam. Eşiniz merkezi istesin sizde Merkez'den geliş gidiş yapabileceğiniz Doğu görevine giren bir yeri yazın. Doğu göreviniz bitince siz de yine eş durumundan merkeze gelirsiniz. Çok arkadaşım bu dediğimi yaptı
inşallah dediğiniz gibi olur hocam bakalım hayırlısı

hanibal07' Alıntı:
hocam bide kafama takıldı siz doğu göreviniz bitince eş durumundan isteyebilirsiniz demişsiniz, o okulda 3 sene çalışma zorunluluğu yok mu ?

Sayın hocam siz il dışı atamasından şu an görev yaptığınız yere eşdeğer bir yere atanabilirsiniz. Eşinizde özür grubundan bulunduğunuz il merkezine gelebilir. Daha sonra sizde yine eş durumundan il merkezine isteyebilirsiniz, 3 sene beklemenize gerek yok(ki zaten zorunlu çalışma sürenizde bitiyor). Eşinizle aynı ilçeye (eşiniz il merkezindeyse il merkezine) atanana kadar eş durumu isteyebilirsiniz. Farzedelim ilk eş durumunda il merkezinde norm açılmadı il merkezine daha yakın başka bir ilçeyi de tercih edebilirsiniz, ve yine 3 sene beklemeden bir sonraki eş durumunda yine tercih yapabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Geri