2015 İL DIŞI MERSİN İSTEYENLER

Kodla Büyü
Mersinde açık yok denecek kadar az, şaşırmış durumdayım, bu kadar bilişimci var mıymış?

Normu görünen bazı küçük okullarda BT sınıfı olmama ihtimali yüksek,o okulları il dışına açmazlar fazla.İl içinden de dolarsa baya azalacak sayı.

Hocam sizden fikir almak istiyorum. 78 puanla Mersin'e il dışı şansım nedir sizce? eğer gelme ihtimali yoksa iliçi yazacağım.

soouuk' Alıntı:
Hocam sizden fikir almak istiyorum. 78 puanla Mersin'e il dışı şansım nedir sizce? eğer gelme ihtimali yoksa iliçi yazacağım.

Tarsusun göç alan bölgelerine ve akdenizin kötü okullarına gelme şansınız var

Mersin il içi sonuçları açıklanmış,ortaokul kadrolarında pek değişme yok,merkez okullar il içinden dolsaydı il dışı için kontenjanlar azalabilirdi.

hakanotuken' Alıntı:
Mersin Akdeniz Mehmet Dağlı Ortaokulu'nda görev yapıyorum okullar hakkında fikir alışverişi ve diğer konularda yardımcı olabilirim.
Hocam akdeniz ilçesindeki okullar hakkında bilgilerinizi bekliyoruz.

Naciye Filizay Ortaokulu,Ulubatlı Hasan Ortaokulu,Ahmet Şimşek Ortaokulu.

Mehmet Dağlı Ortaokulu sizin okuldu sanirsam,ulaşım durumu nasıl oluyor,dolmuşlar mı gidiyorsunuz,servis var mı?

Bir de yukarıdaki okulların BT sınıfı olmama durumu var mı,arayıp sorcam gerçi de merak ettim.

Bildiğim okullara yorum yazatım;

Ahmet Şimşek: eski terminalden tarsus yoluna devam edince hal kavşağından inip 5 dk yürüme ile ulaşılabilir, eğriçam ve çevreyolu dahil çoğu belediye otobüsü ile 5 dk yürüme mesafesine kadar ulaşım var. Bölge doğulu ailelerin yaşadığı bir yer fakar epeyce suriyelide var. Varoş mahalle.

Çay Mahalleside sorunlu bir okul doğulu vatandaşların yaşadığı bir yer tarsus yolu üzerindededir, devlet hastanesine tam 11 km mesafededir, ne çok sorunlu nede çok iyi.

Ertuğrul Gazi: Diğer okullara göre merkezde sayılır, çarşıya yakındır ama bence 5 para etmez, çok sorunlu bir okuldur.

devamı gelecek

Bt sınıfları konusunda bilgi sahibi değilim malesef, bt durumunu okulları arayıp öğrenmek bence en güzeli.

Benim okulumda 40 saat ders var, bir ücretli arkadaş vardı o 30 saat derse girdi bende 10 saat + formatördüm. 22+1 bt miz var.

Okulumuza dolmuş ve otobüsle ulaşım çok kolaydır, mezitli ve yenişehirden kalkan eğriçam ve çevreyolu gibi dolmuşlar her dakika kalkar, foruma 40 dk sürer.

Okulumuz iyidir, ben sorun çekmiyorum, beklentileriniz nedir onu bilemeden iyi yada kötü demek yanlış olur, benim fazla bir beklentim yoktu sadece mersine adım atmak için geldim beklentilerimin üzerinde bir okul. Kadromuz genç, muhabbetimiz güzel.

devamı gelecek

Naciye filizay da bizim okula yakın bizim okuldan 2 durak önce, ulaşım şartları aynı

Akdeniz ilçesinde açılan okulların hepsi sorunlu okullar, naciye filizayda orta derecede sorunlu, yazılmaz değil

Selahattin eyyubi de bizim okul ve naciye filizaya yakın sayılı fakat dolmuştan indikten sonra 15 dk yürümeniz gerekecek, bayan için bu yürüme tavsiye edilemez çünkü tenha ve çok kötü haraba yerlerden geçeceksiniz :) araç varsa sorun yok. Bu okul yeni imam hatip oldu, öğrenci profili vasat okulun fiziki yapısı normal, öğrenci sayısı çok az, ders sayısı az, kapanma ve ilkokul olma durumu bile var, halihazırda ilk 2 katı ilkokul zaten. Bunlara göre yorum yapın.

Ulubatlı hasan hakkında hiç iyi şeyler duymadım, biraz daha çarşıya yakın ama full sorun bir okul, mersinin texası

hakanotuken' Alıntı:
Bt sınıfları konusunda bilgi sahibi değilim malesef, bt durumunu okulları arayıp öğrenmek bence en güzeli.

Benim okulumda 40 saat ders var, bir ücretli arkadaş vardı o 30 saat derse girdi bende 10 saat + formatördüm. 22+1 bt miz var.

Okulumuza dolmuş ve otobüsle ulaşım çok kolaydır, mezitli ve yenişehirden kalkan eğriçam ve çevreyolu gibi dolmuşlar her dakika kalkar, foruma 40 dk sürer.

Okulumuz iyidir, ben sorun çekmiyorum, beklentileriniz nedir onu bilemeden iyi yada kötü demek yanlış olur, benim fazla bir beklentim yoktu sadece mersine adım atmak için geldim beklentilerimin üzerinde bir okul. Kadromuz genç, muhabbetimiz güzel.

devamı gelecek

hocam eger bilginiz varsa diğer okullar hakkında da genel bilgi verebilirmisiniz
sizin okul mezitliden dolmuşla kaç dk. sürüyor acaba. trafik yoğun mu kendi aracımızla gidersek.

Hocam mezitliye uzak ama bizim okuldaki öğretmenlerin çoğunluğu mezitlide oturur, kipaya tam 25 km. Eğriçamla 1 saat sürer, aracınız varsa 2. çevreyolundan 20 dk sürer. Trafik 1. çevreyolunda çok yoğun sahil yolu sabah sakin diğer saatlerde idare eder, 2. çevreyolunda trafik rahat ama biraz uzatır

toroslar 700. yıl a geçen sene atanan bir arkadaş norm fazlası olup başka okula geçti normunu araştırın derim

kardeş mersin merkezi düşünoyodum hiç okul bulamıyorum. Akdeniz mahallesini önermiyolar geriyede merkezden toroslardan sadece 2 okul kalıyor. Akdeniz nasıl bide sen anlat. Toroslar İBRAHİM kARAOĞLANOĞLU VE 700.yıl bu okullar nasıl

Akdenizin tamamı torolarında yarısı 5 etmez.

700. yıl da norm sorunu olabilir okulu arayın sorun kaç saat ders var ve kaç bt ci var

hakanotuken' Alıntı:
Sanılanın aksine Akdeniz'de de iyi okullar var, açılan okullar içinde de seçilebilecek güzel okullar çıkacaktır. Okullar açılsın bildiğimiz kadarıyla fikirlerimizi beyan eder yardımcı oluruz.

Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Çay mahallesi, S. Eyyubi, Ertuğrul Gazi gibi okullar ne derece sorunlu :)
Mezitli/Tepeköy, Toroslar/Kızılbağ bu okullar hakkında bilginiz var mı hocam? Merkezden git gel yapılabilir mi?

tepeköy ve kızılbağ sorunsuzdur ama uzaklık sorun değilse yaz hocam,

ertuğrul gazi ve ulubatlı hasan texas hocam, illa mersine gelmem gerek dersen en alta yaz yoksa yazma gençliğine yazık :)

goldenboy' Alıntı:
en iyisi toroslar ibrahim karaoğlanoğlu görünüor gibi merkezde
yazacan mı hocam bu okulu.2 okul yazıp bırakacam gibi, biri burası. Benim puan 132 şuan seninki ne en son :)

her yere 4. bölge okulları açmışlar millet de seviniyor baya okul açılmış diye. İşi biliyorlar valla

ronn' Alıntı:
her yere 4. bölge okulları açmışlar millet de seviniyor baya okul açılmış diye. İşi biliyorlar valla

başkada boş okul kalmadı ki hocam her yer dolmuş, bilişimci açığı pek kalmadı gibi

xodeda' Alıntı:
Erdemli kocahasanli anadolu lisesi nasıldır bilen var mı acaba.
mekan 10 numara beş yıldız. il içinde 32 yılım dolmuş olsa o kulda gözüm vardı.ama hala 2,5 yıllığım. birde narlıuyu ilköğretim okulu.buralar çok sakin yerler.

Geri