2014000034 Öğretmenlik ve Girişimcilik Eğitimi Semineri

Kodla Büyü

A.K.D

Site Gezgini
arkadaşlar bu seminere katılacak olan var mı yada daha önce bu seminerlerle katılan ?

ben de bakınıyorum ama bilgi bulamadım...
başvuru yapmak istiyorum lakin hala ses seda yok

hocam başvurudan değil ben de zaten mebbisten hallediyorum da...
bu seminer nedir ne değildir içerik nedir gibi konular hakkında bilgilenmek istemiştim de bilgilenememiştim...

Program içeriği şöyle görünüyor
"BİREYSEL LİDERLİK: Lider Öğretmen ve Özellikleri, Beklentileri Anlamak ve Yönetmek,
İletişimin Temel Prensipleri"
"BİREYSEL LİDERLİK: 1.2.3 Seviye Dinleme,
Gordon Yöntemi, Kendini Yönetme, İlham Verme, Kendini İfade Etme"
"BİREYSEL LİDERLİK: Etkin Dinleme/Mesaj Alma,
Etkin Konuşma/Mesaj, İletişim ve Kültür,
Kişilik ve Türleri"
"BİREYSEL LİDERLİK: Liderin Pusulası
Değerler, Hedefler ve Hedef Belirleme"
GİRİŞİMCİLİK: Girişimci, Girişimcinin Temel Özellikleri, Girişimci Tanına Testi, İşletme Sınıflandırılması, Türkiye'de Girişimcilik ve Etkileyen Faktörler, Grup Belirleme Çalışması
GİRİŞİMCİLİK: İş Fikri Nedir, İş Fikri Kaynakları ve İş Fikri Belirleme Metodları, Zihin Haritası, FreeMind Uygulaması, İş Fikrini 2'ye indirme
GİRİŞİMCİLİK: İş Fikrini Teke İndirgemek, Piyasa Araştırması, Ürün Hizmet Anketi Hazırlama ve Uygulama, Rakip Analizi
GİRİŞİMCİLİK: Maliyet Analizi, Finansal Planlama, Yatırım ve İşletme Giderleri, Sabit ve Değişken Maliyetler, Kar Oranı, Birim Fiyat, Nakit Akış Tablosu, Başabaş Noktası, Senelik Satış Tahmini
GİRİŞİMCİLİK: Pazarlama, Pazarlamanın Temel Kavramları, Pazarlama Karması, Pazarlama Kanalları ve Çevresi, Slogan ve Reklam Filmi Geliştirme
GİRİŞİMCİLİK: Girişim Finansmanı, Girişimciler İçin Destekler, İş Planı ve Öğeleri, İş Planı Sunum ve Değerlendirme Kriterleri, İş Modeli Tuvali
Uygulamalı Girişimcilik Atölye Çalışması
Uygulamalı Girişimcilik Atölye Çalışması
ÖĞRETMENLİK: Öğretmenin Tanımı, Öğretmenlikte Değişim, Bloom'un Taksonomisi, Üst Düzey Düşünme Becerileri, Etkili Soru Sorma, Öğrenciyi Harakete Geçirme, Düşün-Eşleş-Paylaş, Değer Çizgisi, 3 Saniye Kuralı, Üst Seviye Düşünce Becerileri
ÖĞRETMENLİK: Sınıf Yönetimi, Sınıf Yönetimi Dinamikleri, Yönetim Teorileri (x,y,z), Etkili Öğretmen, Çoklu Zeka Teorisi ve Kendini ve Öğrencileri Motive Etme
Uygulamalı Öğretmenlik Atölye Çalışması
Uygulamalı Öğretmenlik Atölye Çalışması
Son Test ve Ortak Akıl Platform Uygulaması
Katılımcıların Hazırladıkları Sunumların Eğitmenler Tarafından Değerlendirilmesi

hocam katıldınız mı? yoksa bir yerden mi içeriği buldunuz?
katıldıysanız eğer 09:00-17:00 arası full seminer mi oluyor yoksa nefes alma zamanı var mı?

Gebzeden katılanlar gidip gelebiliyorlar mı yoksa orada kalmak zorunda mıyız bilen var mı?

ben değil bir arkadaşım katıldı. dersler gece 22:00 ye kadar sürüyormuş. son gün 16:00 ya kadar. bir kere gezi de yapıyorlarmış.
bütün meslek dersleri öğretmenlerine bu kursu vereceklermiş. yani şu an isteyenlere daha sonra resen diğerlerine. değişiklik olsun isteniyorsa yazılır onun dışında pek cazibesi yok diyor.

Arkadaşlar bu seminer pazar günü TÜSSİDE'ye giriş yaptığınız andan başlıyor, Cuma günü saat 4'te bitiyor. Eğitimler sabah 9'da başlayıp akşam 10'da bitiyor. İlk gittiğiniz anda sıkacak gibi görünüyor ama zaman nasıl geçiyor bilemiyorsunuz. Çarşamba günü öğleden sonra Rahmi KOÇ müzesine gezi yapılıyor. Eğitimler sıkıcı değil aksine eğlenceli. Oyun oynatarak sizlere bir şeyler öğretiyorlar. Ben şahsım adına gittiğime çok memnun oldum.

Seminer sabah başlıyor gece 10 a kadar sürüyor. ama bilindiği üzere sıkıcı bir seminer değil. Akşamları eğlenceli geçiyor. Tüsside temiz bir yer ayrıca. vakit geçirmede problem cidden yok. arabanız varsa aralarda Gebze center a kahve içmeye gidebilirsiniz. İlk girdiğimizde biz de çok korkmuştuk bu saate kadar seminer olur mu diye ama çıkarken gitmek istemedik. herkes de aynı düşünüyordu. Bizler alışmışız oturup birilerini dinlemeye. bazı oturumlarda bizler de aktif haldeyiz ve çok eğlenceli. mesela pazar gini girdik 9 da sucuk mangal vardı. pazartesi meyve. bir akşam da mısır vardı. Çarşamba günü rahmi koç müzesine götürüyorlar istanbula. Pieer loti ye de götürdüler bizi... bence herkes katılmalı bu seminere... gerçekten faydalı ayrıca.. bi daha alsalar yine giderdim :))

ncc' Alıntı:
Seminer sabah başlıyor gece 10 a kadar sürüyor. ama bilindiği üzere sıkıcı bir seminer değil. Akşamları eğlenceli geçiyor. Tüsside temiz bir yer ayrıca. vakit geçirmede problem cidden yok. arabanız varsa aralarda Gebze center a kahve içmeye gidebilirsiniz. İlk girdiğimizde biz de çok korkmuştuk bu saate kadar seminer olur mu diye ama çıkarken gitmek istemedik. herkes de aynı düşünüyordu. Bizler alışmışız oturup birilerini dinlemeye. bazı oturumlarda bizler de aktif haldeyiz ve çok eğlenceli. mesela pazar gini girdik 9 da sucuk mangal vardı. pazartesi meyve. bir akşam da mısır vardı. Çarşamba günü rahmi koç müzesine götürüyorlar istanbula. Pieer loti ye de götürdüler bizi... bence herkes katılmalı bu seminere... gerçekten faydalı ayrıca.. bi daha alsalar yine giderdim :))

Hangi tarihlerde ordaydın hocam.Ben 12-16 Mayıs arasında ordaydım.Yoksa tanıştık mı sizinle :++:

25-30 mayıs tarihlerinde oradaydım. gerçekten hizmet içi kurslarından çok farklı. arkadaşların dediği gibi zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Faydasının çok olacağına inanıyorum

hocam bana da Gebze'deki seminer çıktı ancak o tarihte önemli bir işim var acaba gitmesem nasıl olur yada gitmemek için ne yapmam gerekir resmi olarak?

bu seminerde kıyafet olayı nasıl??? Takım elbise götüreyim mi?? yoksa daha spor takılabiliyormuyuz??

Kilik kiyafet olayi nasil. Aileyle gidersek ailemiz icin ideal mi. Aksam 10 a kadar surekli seminer mi

Geri