2014 yerel seçimleri

Kodla Büyü
bi blgilendireyim dedim arkadaşlar :)
1-) kıdem felan yalan ben adayım baa çıktı aynı okulda kıdemli olmasına ve istemesine rağmen çıkmadı.
2-) istemek dşye birşey yok çünküiçe milli eiimde formatörüm bizden tüm listeyi istedi ysk yani tüm öğretmenleri.
3-) değiştirme işi müdürün o aki ruhuna bağlı bide kişiye bir arkadaş gimişler değişmek için olmamış ama dün başka bi bayan hoca gitti devretti :)
4-) ücretler ise memur için 3*70 başkan için 4*70=280 (not: bırkmayı düşünüyodum parayı duyunca vazgeçtim başkanım ben:) )
ilk seçim olacak sıkıntı yaşamadan atlatırız inşallah :)

merhaba arkadaşlar. ben Yıldırım/Bursa da öğretmenim. Bugün okuluma sandık başkanlığı- görevim geldi ve bana tebliğ edildi. Daha önce hiç seçim kurulunda görev almadım ve almak istemiyorum. bugün adliyede ki yüksek seçim kuruluna okuldan bir meslektaşımla giderek görevimi devretmek istediğimi söyledim. Fakat öyle bişeyin söz konusu olmadığını mazeretiniz olması durumunda dilekçe yazmam gerektiğini söylediler. Bende buna istinaden bikaç saat sonra dilekçemi vermeye gittim. Oradaki memur dilekçemi okuyup böyle bir mazeret olamayacağını ve ağır ceza mahkemesindeki hakim ile görüşmemi söyledi. Bende özel kalemine gidip durumu arz ettim. Özel kalemi de bugün benim durumumda ki birisinin hakim beyle görüştüğünü ve hakimin doğum nedeni haricinde mazeret kabul etmediğini dolayısıyla benim mazeretimide kabul görmeyeceğini ifade etti. Dilekçemide almıyorlar. Dilekçenizi biz alamıyoruz zaten falan diyolar, bu ne. Böyle bi hakları var mı? Hiç yoktan ben dilekçe mi veririm ve kend red kararı çıksa bile bu işleme konan dilekçe ile ALLAH göstermesin çıkacak bir sorunda kendiimi garanti altına alırım. Yinede isterseniz pzt. sabahı bi gelin görüşün hakim bey ile dediler.

Söz konusu dilekçede şunlardan bahsettim:

Seçim Kurulu Başkanlığınca 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi için 14.03.2014 tarihinde tarafıma ............. Mah. .............................’nda ..... No’lu sandık kurulunda Başkan görevi verilmiştir. Ancak mesleğim dışında bir görev olduğundan ve daha önce hiçbir seçim kurulunda görev almadığımdan, Sandık Kurulunda Başkanlıkla ilgili eğitim dahi aldığımda hatalar yapacağıma inandığımdan dolayısıyla sağlıklı olarak yapamayacağımdan ötürü bu görevi istemediğimi saygıyla arz ederim.

fatih22222' Alıntı:
caylakcekirge' Alıntı:
Online olarak görev çıkıp çıkmadığını sorgulama yapabileceğimiz bir resmi site olsa. Ne güzel olurdu...
:+1: iyi fikir bence yetkililerde bunu düşünmeli
Hatta bence online olarak oy kullansa millet ne güzel olur. Sandıklar yerine kabinlere ATM benzeri cihazlar konsa :idea:

bu seçimde başkan olmak sıkıntılı. 3 sandık var. bunları sayacakasın da sonra teslim edeceksin baya iş.
Başkanlara kolaylıklar diliyorum

merhabalar,
3 sandık olmayacak 2 sandık olacak, 1. si muhtarlık 2. belediye başkanlığı.
Belediye başkanlığında da tek zarfa 3 oy pusulası konulacak büyük şehir olan illerde. büyük şehir, ilçe belediye ve il genel meclisi.

ilkerr_z' Alıntı:
ya o değilde sabahtan akşama kadar aç susuz mu durcaz sandık başında?

Bir bu konu var bir de çok afedersiniz lavaboya nasıl gidicez ? Hep problem bunlar.

Çok kritik bir seçim ve işimiz zor :++: :++:

cehcah' Alıntı:
Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
ilkerr_z' Alıntı:

Bir bu konu var bir de çok afedersiniz lavaboya nasıl gidicez ? Hep problem bunlar.

5 dakika oy vermesin kimse :puhaha:
İlk kez başkanlık yapan arkadaşlara nacizane bir kaç tavsiye vermek isterim :

Öncelikle iş bölümünü güzelce yapın, siz görevleri herkese paylaştırın ve kendiniz seçimi dikkatle izleyin. Başka şeylerle uğraşmayın. Bu durumda zaten mola verseniz, hava almaya gitseniz de sorun olmaz. Memur üye de var orada sonuçta.

Bir de kesinlikle memur üye ye imza defterini teslim edin.Diğer parti üyelerine bu defteri teslim etmeyin. O imza olayı çok önemli. Seçim sonunda imza sayısı ile kullanılan oy sayısının tutması gerekiyor çünkü.

Diğer önemli olay da zarf sayısında eksiklik veya fazlalık çıkmaması. Seçim sonunda eksik zarf ya da fazla zarf çıkmassa çok rahat bir seçim geçer . Stres yapacak bir durum yok rahat olun.

Zarfları evde sayın, bir kenara not alın. Seçim sabahı parti görevlilerine o zarfları ve pusulaları sayıdırdığınızda yanlış sayıyorlar çünkü.
Partizanlara taviz vermeyin, kimseye iltimas geçmeyin. Oyları sayarken, kenarda sizi izlemek için gelenlerin itirazlarını ya da konuşmalarını dikkate almayın. Kendi kurulunuzdakilerle işleri yürütün. Çok Burnunu sokan oluyor çünkü kenardan. Dinlemeyin.

:+1:
oziie' Alıntı:
cehcah' Alıntı:
ilkerr_z' Alıntı:

5 dakika oy vermesin kimse :puhaha:
İlk kez başkanlık yapan arkadaşlara nacizane bir kaç tavsiye vermek isterim :

Öncelikle iş bölümünü güzelce yapın, siz görevleri herkese paylaştırın ve kendiniz seçimi dikkatle izleyin. Başka şeylerle uğraşmayın. Bu durumda zaten mola verseniz, hava almaya gitseniz de sorun olmaz. Memur üye de var orada sonuçta.

Bir de kesinlikle memur üye ye imza defterini teslim edin.Diğer parti üyelerine bu defteri teslim etmeyin. O imza olayı çok önemli. Seçim sonunda imza sayısı ile kullanılan oy sayısının tutması gerekiyor çünkü.

Diğer önemli olay da zarf sayısında eksiklik veya fazlalık çıkmaması. Seçim sonunda eksik zarf ya da fazla zarf çıkmassa çok rahat bir seçim geçer . Stres yapacak bir durum yok rahat olun.

Zarfları evde sayın, bir kenara not alın. Seçim sabahı parti görevlilerine o zarfları ve pusulaları sayıdırdığınızda yanlış sayıyorlar çünkü.
Partizanlara taviz vermeyin, kimseye iltimas geçmeyin. Oyları sayarken, kenarda sizi izlemek için gelenlerin itirazlarını ya da konuşmalarını dikkate almayın. Kendi kurulunuzdakilerle işleri yürütün. Çok Burnunu sokan oluyor çünkü kenardan. Dinlemeyin.

Sevgili arkadaşlar bir sorum var bilen arkadaşım cevaplarsa çok sevinirim:
Şimdi sayım ve döküm cetvelinde, her partinin adını mı yazıyoruz yoksa sadece oy alan partileri mi yazıyoruz?
Çünkü 30 tane parti var ?
Hepsini tek tek yazmak zor olmaz mı, bir sayfada sonuçta 8 sütun var ?
Bilen arkadaşım cevaplarsa çok sevinirim.

ayscev' Alıntı:
pusulada yer alan tüm partilerin adı yazılacak hocam

:alkis:
Teşekkürler hocam. Son bir sorum daha var:
Bu sayım ve dökümlerden 1 mi yoksa 2 mi götürüyoruz seçim kuruluna ?
Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.

istanbul'da sarıgül'ün seçilmesi halinde öğretmenlere tüm yıl boyunca ücretsiz ulaşım imkanı vereceği yazılıyor her yerde. kendi ağzından bunu duyan oldu mu acaba?

Genelde arkadaşlar sandık başkanı 3 memur 2 yevmiye demiş, fakat kursa katılanlar 4 ve 3 yevmiye diye biliyorum.

Accipiter' Alıntı:
istanbul'da sarıgül'ün seçilmesi halinde öğretmenlere tüm yıl boyunca ücretsiz ulaşım imkanı vereceği yazılıyor her yerde. kendi ağzından bunu duyan oldu mu acaba?

duyduk hocam

Arkadaşlar bir sorum olacak...

Şimdi İstanbul' da görevliyim... Bu seçimde 3 oy pusulası bir zarfa konacak...

Oy sayımına geçildiği zaman zarf açılınca ilk olarak büyükşehir başkanlığı oyları sayılacak sanırım ve sayım döküm cetveline işlenecek...

Soru1 : Peki bu işlenen pusula masanın üzerinde mi muhafaza edilecek yoksa torbaya mı konulacak

Soru 2: Her zarfa 3 pusula olduğuna göre diğer pusulalar nerede muhafaza edilecek... Zarfta mı kalacak yoksa çıkarılıp masanın üzerine mi konulacak...

Cevap veren olursa çok memnun olurum...

Aliosman_eser' Alıntı:
Arkadaşlar bir sorum olacak...

Şimdi İstanbul' da görevliyim... Bu seçimde 3 oy pusulası bir zarfa konacak...

Oy sayımına geçildiği zaman zarf açılınca ilk olarak büyükşehir başkanlığı oyları sayılacak sanırım ve sayım döküm cetveline işlenecek...

Soru1 : Peki bu işlenen pusula masanın üzerinde mi muhafaza edilecek yoksa torbaya mı konulacak

Soru 2: Her zarfa 3 pusula olduğuna göre diğer pusulalar nerede muhafaza edilecek... Zarfta mı kalacak yoksa çıkarılıp masanın üzerine mi konulacak...

Cevap veren olursa çok memnun olurum...

İlk muhtarlık oyları sayılacak diye biliyorum ben..Masa üzerinde duracak. Herşey tamamlanınca iple bağlanıp mühürlenip torbaya konulacak diye kalmış aklımda..

belediye seçim sandığını açın üç renkli oy çıkacak renklerine göre ayırın büyükşehiri önce sonra belediye sonrada encümenin pusulasını okuyun siz büyük şehiri okurken öbürlerini lastikle bağlayın önünüzde dursun en sona da muhtarlığı okuyacaksını ama muhtar sandığınıda seçim biitkten sonra ağzını bantlayı ters çevirmeyi unutmayın belediyeyi saydıktan sonra muhtar sandığını açın

Köylerde önce muhtarlık, sonra il genel meclisi açılacak...
Yalnız arkadaşlar sorum vardı cevap alamadım:
SAyım ve döküm işlemlerinde kaçar tane veriyoruz ilçe seçim kuruluna ?
1 mi 2 mi acaba ?

secimde barkodlu kagıtlarda işlem yapılamayacağından kontrol için oluşturdugum belgeler

Ekli dosyalar

• secim20140329165434.rar
    9.4 KB · Görüntüleme: 54
1 mi 2 mi acaba ?
samsunda torbaya neler konacak adet ve sayilari yazi kagit verdiler isterseniz foto cekip koyayim siteye

unforgiven55' Alıntı:
1 mi 2 mi acaba ?
samsunda torbaya neler konacak adet ve sayilari yazi kagit verdiler isterseniz foto cekip koyayim siteye
hocam mesaj yoluyla atarsanız bana çok sevinirim.

unforgiven55' Alıntı:
Arkadaslar kurulda yedek uyeleride ucret icin yazacakmiyiz. 2 tane yedek parti uyesi var

Yedeklere ücret yok hocam. Bordro geldi zaten. SAdece orada yazanların tc'sini alıp imzalattırıcaz.
(Fotoyu bekliyorum buarada hocam )

Arkadaslar bu muhtar heyeti nasil olacak tek sandikta secilmeyeceginden muhtar biz hepsinimi yazacagiz bu azalarin videoda tek sandiga gore anlatmislar

Geri