2014 Ağustos Özür Grubu Düşünenler---Tek Başlık

Kodla Büyü

sguner_23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Nasip olursa eğer Ağustos da 110 puanım olacak Elazığ istiyorum.
Herkes istediği ili ve puanını yazarsa fikir sahibi oluruz.
(Ayrıca bu başlık altında güncel gelişmeleri paylaşabiliriz.)

arkadaşlar boşanma durumu da özür grubuna girer mi ben isteyebilirmiyim bu durumdan

Boşanma durumuda girer hatta o durum olağanüstü haller durumu oluyor sanırım

Boşanma durumunu meb e bildirince yanılmıyorsam kişiye istediği il okul açılıyor diye biliyorum.

Ben onu denemistim ama kabul etmediler ilce buyukse ve veya ayni okulda degilseniz tehtid olusturacak bir durum gorunmuyorsa o zaman kabul etmiyorlar

ya inşalah dediğin gibi olur araştırdım herhangi bir bilgi bulamadım bu konu ile ilgili

SiyahAdam' Alıntı:
Ben onu denemistim ama kabul etmediler ilce buyukse ve veya ayni okulda degilseniz tehtid olusturacak bir durum gorunmuyorsa o zaman kabul etmiyorlar
ilçe küçük aynı okulda değiliz ama psikolojimi bozacak kadar yakın işyeri bana bu yetmezmi

04-08 Ağustos 2014 1. Aşama Başvuruların Alınması
11-15 Ağustos Tercih Başvurularının Alınması
19-20 Ağustos Atamaların Sonuçlandırılması

Bu takvimin aksayacağı söylentileri vardı.Konu netleşti mi?

Takvim aksamasa şaşarım zaten. Bu MEB hangi işi tam ve zamanında yaptı ki :?:

Geçen seneye göre biraz daha düzenli diyebilirim, bizleri geçen sene çok sıkıntıya soktu takvimin sarkması.
İnşallah bu sene çileden çıkartmaz...

6fatma8' Alıntı:
SiyahAdam' Alıntı:
ilçe küçük aynı okulda değiliz ama psikolojimi bozacak kadar yakın işyeri bana bu yetmezmi

Psikiyatri doktorundan psikolojinin bozulduguna dair rapor alabilirsen tayin hakki veriyorlar

SiyahAdam' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:
SiyahAdam' Alıntı:

Psikiyatri doktorundan psikolojinin bozulduguna dair rapor alabilirsen tayin hakki veriyorlar
hımm riskli değilmi hocam böyle bir rapor almak

6fatma8' Alıntı:
SiyahAdam' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:
SiyahAdam' Alıntı:

Memuriyetinle ilgili bir sorun olmuyor rapor gercekciyse

hocam takvim değişecek galiba.. teog sınavının sonucuna gore ogretmenler cocuklarının kazanacagı okulların oldugu ile ozur grubundan tayin istesinler diye tarihler ileri alıacakmıs... hayhırlısı

SiyahAdam' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:
SiyahAdam' Alıntı:
6fatma8' Alıntı:
SiyahAdam' Alıntı:

Memuriyetinle ilgili bir sorun olmuyor rapor gercekciyse
hımm anladım

theghost83' Alıntı:
hocam takvim değişecek galiba.. teog sınavının sonucuna gore ogretmenler cocuklarının kazanacagı okulların oldugu ile ozur grubundan tayin istesinler diye tarihler ileri alıacakmıs... hayhırlısı

Teog sonuçları 22 Ağustos Cuma günü açıklanacak.Buna göre özür grubu atama işlemleri EYLÜL ayına sarkabilir...

Ailenizin bulunduğu yani ikametgahının bulunduğu ilçeye mi yoksa ile de isteyebiliyor musunuz?

hocam benim bildiğim ilk aşamada eşinin çalıştığı ilçeye istiyorsun.o ilçede herhangi bir okula yerleşemezsen 2.aşama başvuruları oluyor bş kalan diğer ilçe ve il merkezini o zaman yazabiliyosun.

nuray01' Alıntı:
hocam benim bildiğim ilk aşamada eşinin çalıştığı ilçeye istiyorsun.o ilçede herhangi bir okula yerleşemezsen 2.aşama başvuruları oluyor bş kalan diğer ilçe ve il merkezini o zaman yazabiliyosun.

Peki o ilçede hiç acik yoksa! Yinede tercih sayfasi acilip son tercihte istenilen yere giderimi isaretleyebiliyormuyuz 2. Asamaya kalabilmek icin...?

Hocalarım eş durumunu size anlatayım. Ocak 2014 eş durumu yaptık. İlk başvuruda eşin sigorta çalıştığı il ilçe bilgilerini vererek ilk başvuruyu tamamlıyorsunuz. Eşiniz öğretmen ise tüm bilgiler zaten sistemde var. Gelelim ikinci başvuruya işte bunda okullar belli oluyor ve tercih yapıyorsunuz hepsi bukadar.
İldışı eş durumu yapacaklara o il e ait tüm ilçelerdeki normlar görünürken, il içi eş durumu yapacaklara ise sadece eşin bulunduğu ilçe yada ikamet adresi ilçesindeki normlar görünür.

Arkadaşlar takvimde yer alan
04-08 Ağustos 2014 1. Aşama Başvuruların Alınması ?
1. Aşama başvuru ne demek bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinrim.

Eşinizin durumunu bildirmek demek hocam. Eşinin çalıştığı yerin belgesini vs. okul- mili eğitim silsilesince bildiriyorsunuz. 2. aşamada da tercih edebileceğiniz okullar açılıyor, tercih yapıyorsunuz.

EynelMefer' Alıntı:
nuray01' Alıntı:

Peki o ilçede hiç acik yoksa! Yinede tercih sayfasi acilip son tercihte istenilen yere giderimi isaretleyebiliyormuyuz 2. Asamaya kalabilmek icin...?

Bu ikinci aşamadan emin misiniz hocam. Böyle bir durum yok. TErcih bir kere yapılıyor. TErcih sonunda da tercihlerim dışında atanmak istiyorum var, onu işaretleyince eşinizin bulunduğu ilçe dışını isteyebiliyorsunuz. Ben geçen sene şubatta denedim, eşimin olduğu yerde hiç okul açılmadı, en son tercih dışı atanmak istiyorumu işaretledim, merkezde açık vardı çünkü. O da gelmedi. Sonra da bir daha tercih açılmadı, ağustosu beklemek zorunda kaldım.

Bu bilgi kesin mi?

O bilgi kesin değil ama sanki takvim sarkacak. Meb yeniden yapacağı iliçi ve belki ildışı sonra normlar vs derken takvim sarkar gibi duruyor

antipc' Alıntı:
Eşinizin durumunu bildirmek demek hocam. Eşinin çalıştığı yerin belgesini vs. okul- mili eğitim silsilesince bildiriyorsunuz. 2. aşamada da tercih edebileceğiniz okullar açılıyor, tercih yapıyorsunuz.
Teşekkürler Hocam. Kararnameyle başvuru yapıcağız sanırım bizde.

OZOGUL' Alıntı:
O bilgi kesin değil ama sanki takvim sarkacak. Meb yeniden yapacağı iliçi ve belki ildışı sonra normlar vs derken takvim sarkar gibi duruyor

Hmm evet hocam olabilir. Ben de baktım biraz kesin bilgiye ulaşamadım. Sağolun.

agustosta es durumu tayini isteyecegim nikahi yaptim mebbise islettim yalniz es gorev yeri kisminda meb personeli yaziyo bundan sonraki surecte yapmam gerekenler nelerdir fiziki basvuru gerekiyor mu ?

antipc' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
nuray01' Alıntı:

Bu ikinci aşamadan emin misiniz hocam. Böyle bir durum yok. TErcih bir kere yapılıyor. TErcih sonunda da tercihlerim dışında atanmak istiyorum var, onu işaretleyince eşinizin bulunduğu ilçe dışını isteyebiliyorsunuz. Ben geçen sene şubatta denedim, eşimin olduğu yerde hiç okul açılmadı, en son tercih dışı atanmak istiyorumu işaretledim, merkezde açık vardı çünkü. O da gelmedi. Sonra da bir daha tercih açılmadı, ağustosu beklemek zorunda kaldım.

Hocam belki bu yıl Şubat ayında sistem değişmiştir bilmiyorum ama ben 2012 de eş durumu yaptığımda 2 aşama halinde oldu.ilk bana sadece eşimin bulunduğu ilçe açıldı.diğerilçelerde a<çık olsa dahi yazamıyodum.eşimin bulunduğu ilçede ki tüm açık okulları yazmassam 2.başvuru hakkım olmuyordu.Eğer eşimin bulunduğu ilçede hiç açık yoksa ozaman ilk aşamada hiç tercih yapamıyosun.ki bende böyle olmuştu.2.aşamada boş kalan yerleri tekrar açtılar ozaman tül ilçeler açıldı bana yani açık kalanlar.ozaman seçebildim.2012 den sonra değişti mi bilmiyorum yanıltmak da istemem sizi.Çünkü bu sistem her yıl bişeyleri değiştiriyor.

Geri