2014 ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME SİSTEMİ

Kodla Büyü

murathan21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar görev yaptığım okulda ygs başvurularını ben alıyorum (müdür yardımcısıyım) Başvuru ücretleri ile ilgili ÖSYM ve bakanlık arasında imzalanan bir protokol vardı.(2006/98 sayılı genelge) 07/12/2011 tarihinde makam onayı ile bu kaldırılıyor şimdi başvurulardan alınan ücretler nereye yatırılarcak ve başvuru görevlsi olarak ücretin yarısını ben alacak mııym ?

murathan21' Alıntı:
arkadaşlar görev yaptığım okulda ygs başvurularını ben alıyorum (müdür yardımcısıyım) Başvuru ücretleri ile ilgili ÖSYM ve bakanlık arasında imzalanan bir protokol vardı.(2006/98 sayılı genelge) 07/12/2011 tarihinde makam onayı ile bu kaldırılıyor şimdi başvurulardan alınan ücretler nereye yatırılarcak ve başvuru görevlsi olarak ücretin yarısını ben alacak mııym ?
Vaaay başvuru ücretinin yarısını müdür yardımcısı mı alıyordu eskiden ya da şimdi? Garip gerçekten.

O konu biraz muallakta. O iş ben yapıyorum deyip başvuruları alan müdür yardımcısı da gördüm. Ama günü geliyor tüm gün masanın başında oturması gerekiyor. Basit bir iş gibi dursa da yorucu bir iş oluyor uzun süre yapınca.

ben vermiyorum.yazı getirin vereyim diyorum.08/12/2011 sayılı yazıyı ben gösteriyorum.ses yokkk.bence verme

yasarsahbaz' Alıntı:
murathan21' Alıntı:
Vaaay başvuru ücretinin yarısını müdür yardımcısı mı alıyordu eskiden ya da şimdi? Garip gerçekten.

garip olan tarafı anlayamadım ? Liseler ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapar ÖSYM nin yaptığı yetki verilen sınavların başvuruları alıyoruz.Her adaydan başvuru işlem ücreti adı altında 3 tl alınıyor.bunun yarısı başvuruyu alan merkez görevlisine kalan kısmıda il ve ilçe mem lere gönderiliyordu.şimdi durum karışık biraz

hadi okula kalacak desen anlarımda personele kalacak olması pek doğru gelmedi.

öyle şey mi olur ya. siz zaten okulda çalıştığınız için ücretinizi her ayın 15 inde ve ekders zamanınızda alıyorsunuz.
yani bu işi yapmak size verilen bi görev.
o zaman alınan paranın bir kısmı bile olsa size kalamaz.
aldığınız 3tl yi okul giderleri için kullanmanız lazım.

joomlaci' Alıntı:
öyle şey mi olur ya. siz zaten okulda çalıştığınız için ücretinizi her ayın 15 inde ve ekders zamanınızda alıyorsunuz.

Ücret karşılığı yaptığı görevleri içerisinde sanırım bu görev yok. Sonuçta OSYM nin MEB le bir ilişkisi bulunmamakta. Ekstra bir görev olarak geçtiğinden dolayı sanırım yarı yarıya alınıyordu. Tam alanlarda vardı tabi :)

joomlaci' Alıntı:

ne göreviymiş bu ne zamandan beri osym nin işlerini yapmak meb personelinin görevi oldu merak ediyorum

http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyurua ... sp?ID=1411

bu protokol vardı 2011 de kaldırıldı 6.madde şöyleydi;
"Adaydan alınacak başvuru/tercih hizmet bedelinin yarısı, başvuru/tercih hizmetlerinin tamamlanması sonrası, ya da bu hizmetlerin bir aydan fazla sürmesi hâlinde, personelin ücretleri (yardımcı personel dâhil) aylık olarak başvuru/tercih hizmetlerini yürütmek için çalıştıkları süre ile orantılı olarak okul/kurum müdürlüklerince düzenlenecek bordro ile herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın banka hesaplarına havale suretiyle ödenecektir."

Geri