2010 öncesi atananlara zorunlu hizmetten ek puan sorunu.

Kodla Büyü
Ben aftan 2 ay sonra atanmıştım. Af gelmesi zorunlu hizmet okulunda çalışmayan ve yükümlü olanlar için ödül, sizin gibi zorunlu hizmet bölgesinde çalışırken affa uğrayanlar için ceza olmuş hocam.. bakanlık af getirirken en azindan sizin durumunuzdaki arkadaşları düşünmesi gerekirdi bence de haksızlık sizler için..

Hocam bizim müdür dedi ki zorunlu hizmetinin kaldırıldığı okulda kalsaydın eğer o zaman alabilirdin puan, aynı bölgede kalmış olman yetmiyor o yüzden puan alamıyorsun dedi

Arkadaşlar, değişen hizmet puanı yönetmenliği gereğince hizmet puanlarımız otomatik olarak güncellendi. 2010'dan sonra atananlara, zorunlu hizmetlerini bitirmelerine rağmen fazladan zorunlu hizmet bolgesinde çalıştıkları yıl süresince ek puan verildi. Fakat 2010'dan önce atananlar zorunlu hizmetten muaf sayıldıkları için 2010'dan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışmış olsalar bile ek puan verilmiyor. Bunun mantığını ben anlayamadım. Muaf tutulmasaydım bile ben fazladan 6 yıl zorunlu hizmet bölgesinde çalışmış olacaktım. En az 6 yılım boşa gitmiş oluyor.

2010 yılı her yönüyle karanlık bir yıldı. Af ilan edilmesi yetmiyormuş gibi bir de bir sene önce zorunlu hizmet bölgesine gelmiş olanlara il dışı hakkı bile vermişlerdi. Zorunlu hizmet için gelenler tekrar eski yerlerine geri dönme şansı bile buldular.
MEB'in yaptığı ilk adaletsizlik değil bu.

Hocam bizim müdür dedi ki zorunlu hizmetinin kaldırıldığı okulda kalsaydın eğer o zaman alabilirdin puan, aynı bölgede kalmış olman yetmiyor o yüzden puan alamıyorsun dedi
Hocam yeni yönetmeliğe göre alınabiliyor ben bakanlığı aradım sabah. Alabiliyorsunuz dediler ama hala eklenmemiş otomatik güncelleniyormuş bekliyoruz bakalım

Sanırım müdürlere de bilgi verilmedi, makalelerle ilgili de pek netlik yok hatta şuan Bakanlıktan başka kimsenin hiçbir konuda bilgisi yok bence

Hocam yeni yönetmeliğe göre alınabiliyor ben bakanlığı aradım sabah. Alabiliyorsunuz dediler ama hala eklenmemiş otomatik güncelleniyormuş bekliyoruz bakalım

Zorunlu hizmetimin bitmesine 1 dönem kalmışken af gelmiş ve yükümlü deil ibaresi eklediler. Ve ben son 4 yıldır zorunlu hizmet bolgesi olan bir okuldayım. Burdan ek puan alamamam cok saçma gercekten. 2006 şubat şubat atamasıyım

2007 atanasıyım o günden beri zorunlu hizmet bölgesindeyim ama okulum değişti aynı il içinde bu yüzden alamıyormuşumaynı okulda olmalıymışım 13 yıldır zorunlu hizmet bölgesindeyim işte daha ne yapayım

QUOTE="promethus, post: 1865437, member: 46258"]Yönetmelikte öyle yazıyor ama bunun mantığı ne? 2010'dan sonra atanan kişi zorunlu hizmetin kalktığı okulda olmasa bile ek puan alıyor. Bize niye böyle bir şart koyuyor? Şu anda zorunlu hizmet bölgesinde olsam ne olur olmasam ne olur? Neticede ben de 2010 sonrası atananlar gibi zorunlu hizmet bölgesinde fazladan çalıştım.
Şöyle düşünüyor olabilirler: Diyelim bir kişinin zorunlu hizmet bolgesinde 2009'da ilk yılıydı. Burada 4 yıl çalışması gerekiyordu fakat muaf tutuldu. O yuzden 2010'dan itibaren fazladan çalışmış gibi gösterirsek adeletsizlik olur. Neticede sadece 1 yıl çalıştı.
Eğer böyle düşünüyorlarsa, çözümü basit. Muaf olmasaydı ne zaman bitecekti, ona bakarlar. 2013'te biterdi. 2013'ten sonra kac yil fazladan çalıştıysa, o kadar ek puan verirler. Tamamini yok saymalari haksızlık olur.[/QUOTE]

Şu an zorunlu hizmet bölgesinde çalışan herkes %50 artırımlı alacak arkadaşlar. Muaf, Af, 2010 öncesi atama fark etmez.

2007 atanasıyım o günden beri zorunlu hizmet bölgesindeyim ama okulum değişti aynı il içinde bu yüzden alamıyormuşumaynı okulda olmalıymışım 13 yıldır zorunlu hizmet bölgesindeyim işte daha ne yapayım

Ben de 2007 atamasıyım ve o yıldan beri aynı okuldayım ve eklenen bir şey yok. Ama şuan güncelleme tam bitmedi sanırım. Yenileyince farklı geliyor. Çoğu zaman güncelleme başlamadan önceki puanım geliyor.

Son düzenleme:
Hocam, anladığım kadarıyla, 2010 sonrası atananlar geriye dönük alabiliyor. 2010 öncesi atananlar alamıyor.
Hocam geriye dönük verilmiyor puan, 19 haziran itibariyle zorunlu hizmet görevi olan okulda çalıştığım için 1 puan eklenmiş. Zorunlu hizmet görevimi bitirip 5 yıl daha başka bir ilde zorunlu hizmet görevi olan okulda görev yaptım, geriye dönük puan verilmedi.

Mart 2004 yılında atandım, Haziran 2017' ye kadar aynı okulda çalıştım. Mart 2009 yılında bu okulda zorunlu hizmeti tamamladım. Sonra dalga geçer gibi af geldi. 3 yıl önce bölüm kapandı ve ben aynı ilçe içinde başka bir okula atandım. Yani 17 sene zorunlu hizmet bölgesinde çalıştım ama ek puan alamıyorum öyle mi? Saçmalığa bak. Hoş puan gelse de zaten hiçbir yer açılmıyor.

16.07.2020 tarihli yazıda açık ve net yazıyor 19.06.2020 tarihi itibariyle yazıyor. Bu tarihten önce artırımı hizmet puani verilmiyor yaziyor

Zorunlu hizmetten ek puan almayı başarabilen oldumu ki yaw kimse alamadı gibi geliyo bana

2006 da atandım. 4 yıl zorunlu hizmet bölgesinde görev yaptım. Zorunlunhizmet tam bitecekken af geldi. Zorunlu hizmet olmayan bir okula tayin istedim. Bir yil orada çalıştıktan sonra yine zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya başladım.
Bu durumda ben ek puan alacak mıyım?

19.06.2020 sonrası puan alamadık. Siz de durumlar nasıl. Okulum yıllık 18 puan veriyor. Seneyi 2021 yapıyorum zh te artı 9 puan vermiyor

2010 öncesi atananlar geçmişe dönük alamıyor ve hiç bir mantığı yok.. 5 senedir artırımlı puan alanlar kıdemli öğretmenlerin puanına yetişti bile. not:15.yılım

19 Haziran’dan sonra ilave zorunlu hizmet puanı alanlar kişisel bilgiler modülünün giriş sayfasında ne yazıyor?

Benim ve eşimin şöyle yazıyor ve ilave puan yansımıyor:
Zorunlu Hizmeti : Yükümlü Değil

zorunlu hizmet artırımlı puanlardan yüksek lisansa bir yönetmelik bu kadar haksız adaletsiz olur.
2009 atamasıyım z.hizmet 3 yıl olan yerde 6 yıl kaldım.ek puan falan yok
y.lisans olayını zaten konuştuk.tanıdık var başka bölümden para ile y.lisans yaptı 50 puan aldı.Dile kolay benim şuan olduğum okuldaki 5 yılım. yazıklar olsun

Geri