2008 EĞİTİCİ FORMATÖR ÖĞRETMEN EBİTEFO SINAVI SORULARI

Kodla Büyü
tracert olacak
sp2 kurunca güvenlik duvarı kurulur otomatik olarak. bence güvenlik duvarına port numaralarını yazmalı

metelf' Alıntı:
sp2 kurunca güvenlik duvarı kurulur otomatik olarak. bence güvenlik duvarına port numaralarını yazmalı
Dediğin doğru olabilir ama bana göre..
soruda kalın ve altılı çizili olarak ilk yazıyordu..Diğer arkadaşlar ne yapti bilmiyorum

XYZ'de çalışan vatandaş işten kovulmuş niçin????
A) Bilgisayarı çökerttiği için
B) Yasak sitelere girdiği için
C) Patrone "ben artık ünlü biriyim bu güne bu gün bir sınav kahramanıyım artık kendi formatını kendin at" türünden sözler söyleyip havalara girdiği için
D) Milli Eğitim Bakanlığında Eğitici formatör olarak göreve başladığı için

dizzy' Alıntı:
metelf' Alıntı:
Dediğin doğru olabilir ama bana göre..
soruda kalın ve altılı çizili olarak ilk yazıyordu..Diğer arkadaşlar ne yapti bilmiyorum

Ben bilgisayarların çalışma grubu ve bilgisayar adlarının değişeceğini düşündüğümden orda yeni IP numarası almakla ilgili seçeneği işaretledim yanlış mı yaptım aceba :(

espri süper olmuş

albostani öğretmenim sana dehşetle katılıyorum.Ayrıca esprin harika olmuş.moralim çok bozuktu 5 dk dır gülüyorum.çok çok sağol...
milli eğitim ne arıyor sizce. sınava başvuru kriterlerinde farklı şeyler yazsaydıda biz girmeseydik.mühendislere kadro açsınlar. formatör arkadaşlarada zorunlu yapsalardı bu sınavı.arkadaşlar alınmasın ama daha gerçekci ve objektif olurdu.bilgileri yoktur demiyorum(kimsenin hakkınıda yemek istemem.Önceki sınavları kıstas alarak yazıyorum.

Ağ konularına dayalı tek düze bir sınav olmuş.Formatörlük kursunda öğretilen konulardan faydalanamadık nerede flash soruları nerede dremweaver,premier element , audocity,word, excel, publisher soruları....

bay_zek' Alıntı:
denerseniz ping olduğunu görürsünüz

ping degilllll :D
pingte hep aynı IP ye göderilen paket alınan kapet ve kaybelilen patelerin bilgisi olur
rsorudaki resimde farklı IP ler ve IP düğüm noktalrı arasıdnaki ms cinsinden zaman vardı. Yani kısacası zileme oalyı
TRACE (Diğe düşünüyoprum:p)

yeni bir binaya ağ döşeme ile ilgili soru vardı. bir de ondan sonra yine ağ topolojisi ile ilgili soru vardı, ben her ikisini de YILDIZ yaptım. ne dersiniz bu konuda..

Öğretmeniz ama , eğitim bilmleri alanında bende dahil olmak üzere bir çok arkadaşımın durumu vahim.
Şunu öğrendim bizim 4-5 yılda bir eğitm bilimlerinden hizmet içi kursa alınması alzım. ena zında beni ihtiyacım varmış :(

korikoss' Alıntı:
yeni bir binaya ağ döşeme ile ilgili soru vardı. bir de ondan sonra yine ağ topolojisi ile ilgili soru vardı, ben her ikisini de YILDIZ yaptım. ne dersiniz bu konuda..

ben mesh yaptım yani örgü gibi her pc den diğerine kablo çekiliyor. karma karışık bir ağ topolijisi

Aklıma Gelen Cevaplar

1. Dizüstü Ram i SODIMM
2. En hızlı çalışan bellek RAM
3. Açılıştaki bip sesi hatası CPU - RAM
4. Bios şifresini pil i çıkarark kırarız
5. Yıldız Ağ Topolojisi resimdeki şekil
6. FAT32 = 2TB a kadar destekler
7. 5 MB lık bilgi 1Mbps aktarım hızı ile 40 sn de aktarılır
8. Kalvye giriş aygıtıdır.
9. ROM Bilgisayar açılışında yüklenir.
10. RAM slotu 168 PIN
11. Verilen resim SATA kablosuna ait
12. Açık Kodlu işletim sistemi LINUX
13. BERG bağlantı
14. Windows gezgini Windows tuşu + E
15. USB 1.1 12Mbps
16. USB 2.0 480 Mbps
17. LCD monitör hafif nemli bezle silinir
18. DOS ta ekranı temizleme komutu CLS
19. Resimdeki slot PCI
20. CDROM güç kablosu MOLEX

kısıtlı kullanıcı olarak açılmış bilgisayarda windows bileşeni ekleyemez.
USB ye en çok 127 tane bağlanabilir, sorudaki cevap ise 127-63 şeklindeydi.
full dublex ile ilgili bir soru vardı. tam çift taraflı iletişim mi ne öyle bir şeyi işaretledim.
açılışta gelen biip sesleri için RAM ve CPU yu işaretledim.
bir tane cevaplarda NETSTAT -A gibi bir seçenek vardı onu işaretledim.
USB 2.0 için veri iletimini 480MB yaptım.
B sınıfı ağ maskesi için 255.255.0.0 olacaktı.
SP2 ye yükselttikten sonra ağı görmüyorsa, güvenlik duvarlarını kaldırmalı dedim.
son kırk soruyu hiç hatırlamıyorum. KPSS sınavına giriyor gibiydim.

Şu XYZ şirketinde çalışan elemana sinir oldum valla madem teknisyen olmuşşsun bi hatayıda bil be kardeşim :D

Geri