2008 Ebitefö Adayı seçme sınavı

Kodla Büyü

xorcistforyou

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sınava başvuracak adaylar 35 YTL sınav ücretini 04-15 Şubat 2008
tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya
Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden birine kurumsal tahsilât programı aracılığıyla
yatıracaktır.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyacı olan Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör
Öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılacak olan sınav Eğitim Teknolojileri Genel
Müdürlüğü tarafından Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Erzurum,
Elazığ, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Van il
merkezlerinde merkezi sistemle gerçekleştirilecektir.

Seçilecek öğretmenler görev yaptıkları il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine bağlı
olarak çalışabilmeleri için Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlik Belgesi
alabilecekleri eğitimlerden geçirileceklerdir.

Başvuru Yapabilenler
a. Kadroları ilk veya orta dereceli okullarda olan ve bu okullarda görev yapan veya
kadroları bu okullarda olup da geçici görevle Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde
görevlendirilmiş olan,
b. Öğretmenlikte stajyerliği kalkmış ve Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda en
fazla 18 yıl görev yapmış olan (2006–2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici
Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yapmış olanlar bu maddeden muaftır),
c. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olan ve/veya halen
Eğitici Bilgisayar Formatör öğretmen olarak görev yapan,
d. En az 4 (dört) yıllık öğretim yapan fakülte ve yüksekokullardan lisans
diplomasıyla mezun olan öğretmenler
"Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına”
başvurabileceklerdir.

Klavuza egitek.meb.gov.tr den ulaşabilirsiniz...

bu sınava okul formatör öğretmenleri katılabilir mi ?
başvurabilecekler kısmında eğitici bilgisayar formatörü belgesi diyor

ama kılavuzun başında kazananlar il/ilçe milli eğitimlerde görev yapabilmesi için bu belgeyi alması için eğitimden geçirilecekler yazıyor.

bu sınava okul formatör öğretmenleri katılabilir mi ?
başvurabilecekler kısmında eğitici bilgisayar formatörü belgesi diyor

ama kılavuzun başında kazananlar il/ilçe milli eğitimlerde görev yapabilmesi için bu belgeyi alması için eğitimden geçirilecekler yazıyor.

Arkadaşlar o yazı bize ilden geldi. Okullara ben yazdım. Tüm açıklamalar kılavuzda var. İyice okuyunuz lütfen.

ilsis te resmin olmalı diyor. yani ilsisteki resim. ilsis.meb.gov.tr de okulunuz baksın.

Bu nasıl iştir anlamadım. Hem Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olacaksın diyor hemde Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen adayı seçme sınavı yapıyor. Madem öyle bir kurs yapıyorsun o kursun sonunda böyle bir sınav yap. O belgeyi almaya hak ettiyse bu sınava ne gerek var. Madem bu sınavı yapıyorsun o zaman bilgisine güvenen herkes girsin neden böyle bir kısıtlama getiriyorsun. Tabi mantık şu eğiti formatör öğretmen görevlendirmeleri yapılacak. Bunun da bir sınavdan geçirmek gerekir. Bunu en kolay nasıl yaparız diyorlar. Biz sınav yapalım ama öyle herkes sınava giripde bir sürü kağıttı evraktı uğraşmayalım. sonuçtada birilerini atarız diye düşünüyorlar sanırım. Ama bence çok büyük HAKSIZLIK. ben neden katılamıyorum. O belgesi olan mı bilgili oluyor. :x

Ben Ticaret meslek lisesinde çalışıyorum ve okulumuzun bünyesinde bilşim teknolojileri bölümü olduğundan dolayı ankaradaki bitefo kursuna dahi katılamıyorum.Bunun için ankara il koordinatörünü cep telefonundan bile aradım.

Bir bilgisayar öğretmenin formatör olması için bu kurs belgesine ihtiyacı yok dedi..Ama Ebitefo'yada katılamıyoruz.Yarın bigun EBITEFO kursu açsalar bu seferde bitefo belgesi isterler...

...

V.H.K.İ. isimli arkadaşa ek olarak sınav sorularını da böyle okursanız bu memlekette işimiz var demektir!

Dosya: http://egitek.meb.gov.tr/Egitek/HaberDu ... rmator.zip

1.2. SINAV BAŞVURUSU
1.2.1 Başvuru Yapabilenler

a. Kadroları ilk veya orta dereceli okullarda olan ve bu okullarda görev yapan veya
kadroları bu okullarda olup da geçici görevle Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde
görevlendirilmiş olan,
b. Öğretmenlikte stajyerliği kalkmış ve Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda en
fazla 18 yıl görev yapmış olan (2006–2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici
Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yapmış olanlar bu maddeden muaftır),
c. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olan ve/veya halen
Eğitici Bilgisayar Formatör öğretmen olarak görev yapan,
d. En az 4 (dört) yıllık öğretim yapan fakülte ve yüksekokullardan lisans
diplomasıyla mezun olan öğretmenler
"Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına”
başvurabileceklerdir.

1.2.2.Başvuru Yapamayanlar
a. Bakanlığımıza bağlı ilk ve orta dereceli resmî okullar ile Bakanlık taşra teşkilatı
birimlerinde asil veya vekil müdür ve/veya müdür yardımcısı olarak görev yapan,
b. Bakanlık merkez teşkilatı birimlerinde (Açık Öğretim Kurumları dâhil olmak
üzere) asil veya görevlendirmeyle çalışan öğretmenler,
c. İl/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görevli MEBBİS (İLSİS) sorumluları,
d. Bakanlığımıza bağlı ilk ve orta dereceli resmî okullar ile Bakanlık merkez ve
taşra teşkilatı birimlerinde sözleşmeli kadroda görev yapan öğretmenler,
e. Özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler,
f. Bakanlık merkez veya taşra teşkilatı birimlerinde eğitim-öğretim sınıfı dışında
görev yapan personel,
g. Asker öğretmen olarak görev yapanlar.
h. “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Belgesi”ne sahip olup da Eğitim
Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nde 09. 04. 2007 – 20. 04. 2007 tarihleri arasında
düzenlenen 706 numaralı Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Eğitimi Kursuna katılarak
başarı belgesi alan Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenler,
Bu sınava müracaat edemez.

arkadaşlar klavuz bence hatalı diğer maddelere gerek yok,stajerliği kalkmış 18 yılı açmayan ve en az lisans mezunu herkes katılabilir dese iş hallolacak,diğer maddelere zaten gerek yok
ama eğitek hangi işi doğru yaptıki

komik olacak ama bir şey soracaktım, diyelim ki sınava girdim ve iyi bir puan aldım. benim sağlıkla ilgili bir takım sıkıntılarım var. o döneme denk gelirse sınavı geçtim diye beni görevde zorunlu tutarlarmı, vazgeçme şansım olabilirmi?...

Ya hocam ne sağlığı ne özrü altı üstü GEÇİCİ GÖREVLENDİRME işine gelirse başvurursun gelmezse başvurmazsın Başvurdun GÖREVLEDİRİLDİN diyelim görev esnasında önemli bir durum oluştu yazarsın dilekçeni eklersin özürle ilgili belgeni biter GÖREVLENDİRMEN. Burda birkaç arkadaş habire mesaj atıp duruyor insanlarda bişey var sanıyo. Abartmayı seven milletiz vesselam.

Geri