2006 FORD - FOCUS 1.6I COLLECTION SEDAN nasıl kullanan varmı

Kodla Büyü

ibrahim_sadece

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2006 FORD - FOCUS 1.6I COLLECTION SEDAN kullanan varmı tavsiye edermisiniz corolla cok pahalı coroolladan vazgecebilirim hem bu arabanın görüntüsü cok iyi

sayın hocam şuan focus 1 kullanan biri olsamda, focus 2 de kullanmış birisi olarak yorumlarım, bahsettiğiniz araç 1.6 motor ve 100 beygir, üst modellerinden 115 beygir olan ti vct olanlarıda var. malum benzin ülkemizde pahalı, focus yol tutuş, oturma mesafesi, yedek parça ucuzluğu konusunda tatminkar bir araç, sizi memnun eder fakat lpg olmadan yakıt konusunda sizi üzebilir. çok yakan bir araç olmasada benzin pahalı. lpg takılı ise olabilir. km olarakta tavsiyem 2006 model bir aracın en fazla 60 binde olması.

focusun 1.6 tdci olanını tavsiye ederim ama 2. elde temiz dizel bulmak zordur.

Arkadaşım 2009 fiesta kullanıyor ve yan kapılara krom çıta taktırmak istedi fordun verdiği fiyat iki çıta için 1700 lira. Bence pek ucuz değil fordun yedek parçası. Ben bu sıra Citroenci oldum. Geçenlerde Citroen DS3 ün test sürüşüne gittim gayet güzel bir araba ve citroen in yedek parçasının da çok uygun olduğunu bizzat fiyatlarına bakarak öğrendim. Bakım ücretleride gayet uygun. citroenin modellerine de bakabilirsiniz.

2000 model focus kullanıyorum çok memnunum. değiştirecek olsam yine focus alırım. parça pahalılığıda servisten dolayı. benim burada iyi bir ford ustam var pahalılıktan şikayetim yok. mesela geçen ay triger değiştirdim. 160 liraya mal oldu. servise sordum 350 - 400 ama gelmişken yağıydı şuydu buydu 650- 700 ü bulur dediler.

ozkansedef' Alıntı:
Arkadaşım 2009 fiesta kullanıyor ve yan kapılara krom çıta taktırmak istedi fordun verdiği fiyat iki çıta için 1700 lira. Bence pek ucuz değil fordun yedek parçası. Ben bu sıra Citroenci oldum. Geçenlerde Citroen DS3 ün test sürüşüne gittim gayet güzel bir araba ve citroen in yedek parçasının da çok uygun olduğunu bizzat fiyatlarına bakarak öğrendim. Bakım ücretleride gayet uygun. citroenin modellerine de bakabilirsiniz.

2009 model ve piyasaya yeni çıkmış bir modelin, ekstranın ekstrası olan bir parçası, parça ucuzluğu konusunda net bir fikir vermez, ford, otosandan dolayı ucuz yedek parça avantajına sahiptir.senin citroen dediğin araba klasik bir fransız olup hiç bir konuda fordun yanına yaklaşamaz, alternatif olamaz.opel yada vw desen neyse ama citroen dedimmi sana gülerler...

hocam ben de önceden 2006-2007 focus düşünüyordum.arkadaşım bana o arabaları şirket elemanları kullanıyor napacan dedi.dikkat ettim de küçük şirketler ERA kullanıyor,büyük şirketler FOCUS kullanıyor. :-1: anlican karizmasını bitirdiler o aracın...

share_' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

2009 model ve piyasaya yeni çıkmış bir modelin, ekstranın ekstrası olan bir parçası, parça ucuzluğu konusunda net bir fikir vermez, ford, otosandan dolayı ucuz yedek parça avantajına sahiptir.senin citroen dediğin araba klasik bir fransız olup hiç bir konuda fordun yanına yaklaşamaz, alternatif olamaz.opel yada vw desen neyse ama citroen dedimmi sana gülerler...

Ekstranın ekstrası olan parça citroende 400 (Satış Danışmanının yalancısıyım :) ) lira hocam. Arada uçurum var. Arabaya biniyoruz ama daha sonra araba bize binmeye başlamasın onu demek istiyorum. Tamam Bende biliyorum fordun kaliteli olduğunu ama sonuçta çoğumuz zengin değiliz yoksa hepimiz binelim mercedese bmw ye audi ye. Hiç yedek parça sorunumuz olmadı diyelim bakım ücretleri arasında bile büyük fark var. B seri ford ile citroen dizel arabanın 15000 bakımı arasında 200 lira fark var. Bence çok fazla. Fordla citroen arasında kalite farkı olabilir ama müthiş bir fark olduğunuda düşünmüyorum o yüzden tavsiye ettim.

pasific' Alıntı:
hocam ben de önceden 2006-2007 focus düşünüyordum.arkadaşım bana o arabaları şirket elemanları kullanıyor napacan dedi.dikkat ettim de küçük şirketler ERA kullanıyor,büyük şirketler FOCUS kullanıyor. :-1: anlican karizmasını bitirdiler o aracın...

şirketler kar-zarar maliyet dengesine son derece önem verirler, elemanlarının altına verdikleri araçları rastgele değil, sağlamlık, yakıt, yedek parça vs birçok anlamda gözden geçirirler, focus gerek dizellerinin yakıtı, gerek sağlamlığı, gerekse karizması dolayısı ile şirketlerde çok kullanılıyor ise,bu focusu kötü yapmaz aksine iyi bir seçim olacağının göstergesi yapar.
ben focus 1 kullanıyorum, özellikle ankarada taksilerin çoğu focustur, bana focus almadan önce," eğer taksiciler bu arabayı kullanıyorsa çoğunlukla, vardır bir bildikleri, gerek yedek parça gerek lpg uyumu konusunda focus iyi bir araç" dedi (tabiki sadece focus değil bu anlamda kullanılan diğer marka araçlarda var) ayrıca focustur, meganedir, bunları kullanan oldukça şirket var, o zaman hiçkimse şirketler kullanıyor diye bu araçları almasın, büyük şehirlerde mercedes taksiler bile var, bunu gören mercedes sahipleri, bu araç taksi yapıldı karizması bitti diye arabalarını satmıyorlar ki...

ozkansedef' Alıntı:
share_' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

Ekstranın ekstrası olan parça citroende 400 (Satış Danışmanının yalancısıyım :) ) lira hocam. Arada uçurum var. Arabaya biniyoruz ama daha sonra araba bize binmeye başlamasın onu demek istiyorum. Tamam Bende biliyorum fordun kaliteli olduğunu ama sonuçta çoğumuz zengin değiliz yoksa hepimiz binelim mercedese bmw ye audi ye. Hiç yedek parça sorunumuz olmadı diyelim bakım ücretleri arasında bile büyük fark var. B seri ford ile citroen dizel arabanın 15000 bakımı arasında 200 lira fark var. Bence çok fazla. Fordla citroen arasında kalite farkı olabilir ama müthiş bir fark olduğunuda düşünmüyorum o yüzden tavsiye ettim.

sayın hocam, fiesta son kasasıyla piyasaya iyi bir giriş yaptı, şuan sırada bekleyen 20 bin kişi var bu aracı almak için, geçenlerde milliyet gazetesi "paranız olsada alamayacağınız otomobiller" diye yaptığı haberde fiesta ilk sıradaydı, çünkü bekleyen çok. gerek satış fiyatı gerekse yedek parça konusunda bu sebeplerden dolayı fiesta şuan b segmentinde pahalı bir araç olsada, bunu fordun tüm modellerine mal edemeyiz, otosanın, fordun yedek parça imalatçısı olması ve yerel olması dolayısıyla ford, gerçekten ucuz yedek parça, servis, en basit bir ilçede bile forddan anlayan usta bulabilme ihtimali yüksek bir araçtır, şirketlerin bu aracı seçmesi tesadüfte değildir. bakımları konusunda bişey diyemeyeceğim, her markanın farklı kmlerde değişmesi gereken parçaları değişiklik arzedebilir, mazot filtresi, pompası gibi parçaları kıyaslamak gerek, ama özetle fiesta bu konuda talep çokluğu dolayısı ile pahalı olabileceksede, genel anlamda ford markası için böyle bir durum söz konusu değil. iyi sürüşler.

share_' Alıntı:
pasific' Alıntı:

şirketler kar-zarar maliyet dengesine son derece önem verirler, elemanlarının altına verdikleri araçları rastgele değil, sağlamlık, yakıt, yedek parça vs birçok anlamda gözden geçirirler, focus gerek dizellerinin yakıtı, gerek sağlamlığı, gerekse karizması dolayısı ile şirketlerde çok kullanılıyor ise,bu focusu kötü yapmaz aksine iyi bir seçim olacağının göstergesi yapar.
ben focus 1 kullanıyorum, özellikle ankarada taksilerin çoğu focustur, bana focus almadan önce," eğer taksiciler bu arabayı kullanıyorsa çoğunlukla, vardır bir bildikleri, gerek yedek parça gerek lpg uyumu konusunda focus iyi bir araç" dedi (tabiki sadece focus değil bu anlamda kullanılan diğer marka araçlarda var) ayrıca focustur, meganedir, bunları kullanan oldukça şirket var, o zaman hiçkimse şirketler kullanıyor diye bu araçları almasın, büyük şehirlerde mercedes taksiler bile var, bunu gören mercedes sahipleri, bu araç taksi yapıldı karizması bitti diye arabalarını satmıyorlar ki...
her araçtan taksi var piyasada.biz çoğunluktan göze batandan bahsediyoruz.fiyat hundai ve reno nun türevleri mesela.taksi olan mercedeslerin çoğu 99-2000 medel eski araçlar.özellikle E200 serisini yapıyorlar.sen neye inanırsan inan focus şirket arabası.o araçta bir aile veya genç arabasındaki karizma kalmadı.ha yok eğildi vardı ama artık ayağa düştü.

o kadarda kötü değil pasific hocam ya :) Yeni kasa focuslar hoşuma gidiyor ama pahalılar işte.

bende yeni kasa focus ghia var tek kelimeyle süpper, her türlü özelliği doldurmuşlar, örneğin cruise özelliği gibi corollaların en üst segmentinde mevcut onlarda ghia ile kıyaslarsan daha pahalıya geliyor. fakat trend modelleri için aynı şeyi söyleyemem şahin gibi araba sadece kasadan ibaret

aynştayn : )' Alıntı:
2000 model focus kullanıyorum çok memnunum. değiştirecek olsam yine focus alırım. parça pahalılığıda servisten dolayı. benim burada iyi bir ford ustam var pahalılıktan şikayetim yok. mesela geçen ay triger değiştirdim. 160 liraya mal oldu. servise sordum 350 - 400 ama gelmişken yağıydı şuydu buydu 650- 700 ü bulur dediler.
hocam bende düzcedeyim şuan ford ustalarının ikiside tanıdığım siz ferhat ustadan bağsediyorsunuz heralde

ibrahim_sadece' Alıntı:
aynştayn : )' Alıntı:
hocam bende düzcedeyim şuan ford ustalarının ikiside tanıdığım siz ferhat ustadan bağsediyorsunuz heralde
hocam yanlış anlamışım seni ben servisteki ustalardan bahsediyordum

ibrahim_sadece' Alıntı:
ulutas55' Alıntı:
Kardeş, bütçen çerçevesinde 2003-4 vectra tavsiye ederim :)
halil hocam senin araba iyide biraz fazla yakmıyo mu?ayvanın tadı da güzelmiş

Afiyet Olsun :wink:

Benim arabada lpg var ve sürekli klima açık

Uzun yol ortalama 17,5-18,5 krş
Şehiriçi 22-23 krş

Benim için tek ve en büyük sorunu arabanın büyük olması. Uzun yolda çok güzel ama Ordu gibi ufak bir şehirde park etmeye yer bulamıyorum :?

Geri