20. Düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatı

Kodla Büyü

marmarabote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün okulda bu konuyla ilgili yazıyı okudum. Bir tane öğrencim var 8. sınıflardan Bilgisayar konusunda okulda en ii öğrencim, kendisiyle konuştum. bilgisayar dalında sınava girmesi için, kabul etti. Konular; temel bilgisayar, temel C programlama dili ve genel yetenek soruları. başvurularında 27 Ocak - 2 Mart 2012 tarihleri arasında meb.gov.tr den yapılacağı yazıyor. Fakat başvuru için bir form veya benzer bir şey bulamadım meb in sitesinde. Bilgisi olan arkadaşlar var mı acaba ?

Daha önce katılanların fikirlerini de almak isterim. Amacım çok iddialı olmak değil ama küçük bir ilçedeyiz, bu tip yarışmalara destek verilmesi temennim ayrıca dersimizin önemsendiğini belirten bir yarışma benim için.

ben hala nasıl başvuru yapacağımızı bilmiyorum ? benim mi gözümden kaçıyor acaba arkadaşlar meb in sitesine bakabilir misiniz bu konuyla ilgili olarak

hocam ne yazık ki olmadı:( tübitak ta da meb.gov.tr den başvuru yapılır deniyor ama öyle bir bölüm bulamıyorum :(

Arkadaşlar başvuruları yaptık. bugün öğrencilerle bir bakalım geçmiş yıllardaki sorulara dedik. bilgisayar bölümü altındaki sorular bildiğiniz bilim adamlarının çözeceği matematik soruları :p bu nasıl iş çözemedik :mrgreen: öğrencilerim garip garip baktılar hocaaammmm bu nasıl sınav böyle diyorlar :eek:
http://www.tubitak.gov.tr/sid/542/pid/453/index.htm;jsessionid=3D28EF8346D57D1D859E084586D9850B

bunlar bilgisayar sorularıysa bizim sorduklarımız ya da bildiklerimiz ne sizce :scared:

O yazı gelmedi bize. Varsa imkan ben de bir kaç öğrenci göndermek isterim. Detaylı bilgi edinebilen arkadaşlar buradan paylaşır ya da pm gönderirse sevinirim.

hocam ben yarın okuldan taratır yazıyı paylaşırım. ama sınavı kazananlardan en kötüsü uşak fen lisesinde :lol: hep özel okul ve fen lisesi ama olsun biz de deneyelim şansımızı. tabi sorular sitedeki gibi matematik değilse sadece bilgisayarla hiç alakası yok çünkü :mrgreen: ya ben yanlış yere bakıyorum... ya da tubitak alanları karıştırıyor :puhaha:

mebde giriş belgesi çıkarmaya çalışıyoruz öğrencilerin kimlik nolarını kabul etmiyor. aynı hatayla karşılaşan varmı?

Geri