20-25 Bin aralıgında arac aranıyor

Kodla Büyü
tencere' Alıntı:
hocam hesapladım, 1.3 dizel corsa ile 1.6 benzinli astra arasında 100 km'de 11 TL fark ediyor. ayda 1000 km yapan biriyseniz 110 tl fark eder ayda. yılda 1320 tl yapar. benzinli-dizel farkını 5-6 yılda anca çıkarırsınız. ama astra-corsa arasındaki kalite farkı da çok fazla. bu hepsinden önemli bence. ayrıca torklarına bakmadım ama 1.6 astranın performansı corsa'nınkinden iyidir diye düşünüyorum. kardeşimde 1.3 dizel astra turbo var, bendeki 1.6 astra onunkinden daha iyi performans konusunda

yahu hocam benzinli dizel farkı 5-6 yılda çıkıyor demek ne demek ya dizeli pahalı alsan da satarken de pahalı satıyorsun arabayı o arada az yakıt harcıyorsun kar ediyorsun ben de hesapla anlatayım:
şehir içinde (ankara)
dizel 100 km de 5.0 lt yakıyor
benzinli 100 km de 8.0 lt yakıyor

dizel 10000km de 500 lt mazot
benzinli 10000km de 800 lt benzin

500lt mazot X 4.20=2100TL
800lt benzin X 4.79=3832TL

fark 10 bin km de 1732TL

yani dizel arabayla 10 bin km bile yapıp satsan gene kardasın
dizel araba alırken pahalı ama satarken de pahalı ve daha cabuk elden çıkıyor[/quote]
satarken ne kadar pahalı gidecek ki hocam? emsalinden 6000 tl daha fazlaya satacak halin yok...
yılda en az 20000 km. yapan birine dizel gider ama polo-corsa ve astra arasındaki kalite farkı da azımsanmayacak kadar var, bunu da hesaba katmak lazım. sırf dizel diye astradan vazgeçmek bana hiç mantıklı gelmiyor, ayda 700 km. yapan biriyim.

alley_upp' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-levent-otomotivden-2007-corolla-1.6-sol-hb-106100076/detay/

al şuna tüp taktır 10 sene arkana bakma hocam

Hocam bu arac 27 bın lırada tup taktırma eder sana 28 bana pek mantıklı gelmıyor

Hocam bu araçlar kolay beri değer kaybetmiyor
motorları ve kaportaları çok sağlam
özellik ve iç mekan kalitesi çok güzel, güvenlik iyi
sorun çıkartmaz
iç hacim oldukça güzel, ama bagaj tabiki hb bagajı ne yaparsan yap
yakıt olarak benzinli araçlarda honda ve renaulttan sonra 3. gelir
tüp ile uyumları mükemmel ve gerçekten verimli oluyor. aynı araçtan 5 tanesini gördüm, farklı markalar olmasına ragmen hiçbirinde şikayet yoktu
kronik problemi neredeyse yok.

Emin ol 25-28 e çok iyi bir araç sahibi olabilirsin.

Saygılar

2005 model astra h elegance gümüş gri aracım var lpgli. ruhsata işli muayene temmuzda yapıldı.düşünürsen pm atabilirsin hocam

2005 corolla HB kullanıcısı olarak son derece memnunum aracımdan.ama sol modeli icin su anda 25-26 idealdir. terra lar ise kıs sezonu 23-24 civarı gider

sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-hatasiz-megane..2007-1.5-dci-expression......100-beygir-110000737/detay

Soyle bir arac buldum nasil sizce ?

hocam renk kırmızı satarken sıkıntı yaşarsın. o fiyata dizel bulursun gri renkte

Ben olsam o listeye 1.3 mjet fiat grande puntoyuda eklerdim. En azından bir yerden bir yere giderken çok yaktı derdiniz olmaz.

hocam 20-25 fiyat aralığın varsa al bi tane alfa romeo 156 bu saydıklarınız gibi 10 tane araba eder megane neymiş yaa :-1:

zlatanibo' Alıntı:
hocam 20-25 fiyat aralığın varsa al bi tane alfa romeo 156 bu saydıklarınız gibi 10 tane araba eder megane neymiş yaa :-1:

Abartma hocam. Sadece tarz arabası :-1: İnternet alfa 156 sorunları ile dolu

yusuf0686' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-80bin-km-1.5-dizel-megane-2-110352297/detay/

kafana yatarsa pm at hocam

dediğin aralıklarda bı fıyata bırakacam

Hocam valla senin arac meganin en alt paketi ben biraz daha donanimli ariyorum

Hayirli satislar umarim istedigin fiyata satarsin...

yusuf0686' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-80bin-km-1.5-dizel-megane-2-110352297/detay/

yusuf0686' Alıntı:

kafkas' Alıntı:
zlatanibo' Alıntı:

hocam internetten, ordan, burdan duyma şeylerle değil, bu arabaya bir defa binin kullanın ve bir de ondan sonra yorum yapın farkı görürsünüz

zlatanibo' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
zlatanibo' Alıntı:

hocam internetten, ordan, burdan duyma şeylerle değil, bu arabaya bir defa binin kullanın ve bir de ondan sonra yorum yapın farkı görürsünüz

Hocam bindim 1.6 156 twin spark 3-4 ay kullandım zaten sadece "156" için diyorum. Dediğim gibi tarz arabası, tutkulu bir araba sadece, Yakıt, ikinci el, sağlamlık, süspansiyonları, yedek parça hep sorun.

Sadece tipi çapı güzel, sürüşü iyi diye araba alınmaz bence.

Geri