20+1 bilişim teknolojileri laboratuarı ihalesi hakkında.

Kodla Büyü

neverjealous

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 20+1 bilişim teknolojileri laboratuarı ihalesi yapmayı planlıyoruz. Bu konu hakkında elinde evrak, döküman olan var mı ? Şimdiden teşekkürler.

hocam bakanlıktan kurulması için para mı gönderdiler.

siz mi istediniz. paranın gelmesinde bilgisayar ihtiyacı ile ilgili nasıl bir talebiniz oldu anlatırsanız sevinirim bizimde ihtiyacımız var ama nasıl bir bürokrasi izlenir bilmiyorum..

Hiç öyle bir şansım olmadı, önceden düzenlenmiş bir ihale falan yok mu kurumunda?
Bildiğim kadarıyla ileride sıkıntı olmaması için anakart ve işlemci ismi veremiyorsun, sadece neyi desteklemesi gerektiği, minumum gereksinimleri yazıyorsun. Her bilgisayara 1 tane ethernet prizi, 1 tane elektrik prizi, elektrikte kullanılacak kabloların kalılığı, sigortanın özelliği, swich özellikleri, ekranın özellikleri yada diğer donanımların özllikleri falan... Eğer komisyondaysa ilerde olacak yükseltmeleri düşünerek ram yuva sayısı-hızı bile verebilirsin, hatta vermelisin...
İstediğiniz özellikleri marka vermeden yazmanız lazım.. Ama öyle ifadeler kullanmalısın ki uyduruk bir şey kullanamsınlar.

Bakım ve onarımda donanımdan ve işcilikten kaynaklana sorunlar için 1-2 yıllık bakım garantisini unutma.. Özellikle bu ifadelerde net ol.

Yönetimin kendi yama şansı varsa parça parça almak karlı olabilir..

Tüm okullarda atıl duruma geldi kaldırılıyor bt sınıfları, bazı yerlerdede yeni kurulmaya çalışılıyor..Şaşırdım açıkçası ama branşımız adına sevindirici hala bilişim branşının önemini unutmayanlarda var inş en kısa zamanda sınıfı faal duruma getirirsiniz..

ö.d. hocam ben teknik şartnameyi buldum okulda özellikleri doldururz. hayırlısı artık.

Geri