2 Yıla 1 Kademe Verilmesi MEM Görüşü

Kodla Büyü

Monkey D. Luffy

Site Gezgini
Bulunduğum ilçe MEM özlük şubesinde 2 yıla 1 kademe olayını sordum. Adaylık hariç 2 sene çalışman gerektiği, adaylık yılları için hiçbir hak iddia edilemeyeceğini belirtti. Çoğu MEM şubelerinde adaylık da sayılabiliyorken ona da eyvallah dedim fakat il dışı atama başvurularında başka ile gitmeden adaylık dahil 3 sene için de alamayacağımı söyledi.
Yani eylülde atanan birisiyim. Fiilen 3 senem dolmadan gidecek olsam dahi alamayacakmışım. O zaman kimse alamaz dedim ? Evet öyle dedi. Gittiğim yer kalkınmada 1. öncelikli ise orada alırsınız değilse yanar dedir.

Bu konuda net bir bilgisi olan var mı ?

ben doğuda 6 yıla yakın çalıştım sadece 1 kez alabildim. düzeltilmesi için okula başvuru yapacakmışım. mebde bunu daha önce görevli olduğum illere yazacaklarmış. uygun görürlerse! düzelteceklermiş.. miş.

Bu MEM'dekiler neden yardımcı olmak yerine işi zorlaştırıyorlar anlamıyorum. Ekmek kuyruğu bekler gibi hem bekletiyorlar, hem mesai saatlerinde yerlerinde olmuyorlar. Durum olduğunda da ben bilmiyorum diyip başından savıyorlar.

klasik memur tabirinde hata olmasın diye öyle yapıyorlar hocam. Eeeeen üst düzey memur vasfındalar yaa, ondandır (!)

valla hocam ben daha bugün aldım adaylığı da saydılar hiç zorluk çıkartmadılar, yönetmeliğide okudum adaylık hariç felan demiyor sen gerekirse dilekçe ver işlem yapmazlarsa idari mahkemeye başvur

Adaylığımı saymışlardı. Dördüncü yılımın dolmasına 18 gün kala tayinim çıktığı için ikinci kez alamadım.

mrb hocam. Bu 2 yıla 1 kademe için adaylıgınızı da saydırdıgınıza dair mebbis derece kademe görüntünüzü paylaşabilir misiniz acaba. Milli eğitimdekiler örnek istiyorlar da.

Hocam her ne kadar bazı iller adaylığı 2 yıldan saysa da sayılmaması yönünde bakanlık görüşü var. Örneğin 2 yıllık ogretmensiniz ve görev yeriniz öncelikli. Orada çalıştığınız ilk yıl adaylık olduğu için sayılmaz. İkinci yılınız sayılır. Şayet oradan yine öncelikli bir yere tayin oldunuz. Orada da 1 yıl çalıştığınızda 2 yıla 1 kademe alabilirsiniz.

valla hocam ben daha bugün aldım adaylığı da saydılar hiç zorluk çıkartmadılar, yönetmeliğide okudum adaylık hariç felan demiyor sen gerekirse dilekçe ver işlem yapmazlarsa idari mahkemeye başvur
Hocam benim yaşadığım olay da doğu da adaylık süresini de sayarak 2 yıla 1 kademe verdiler sonra tayinim çıktı başka bir ile geçtim. Onlar da geldiğiniz ilde 2 yıla 1 kademeyi alırken adaylık süresini de hesaplamışlar adaylık süresinde geçen zaman hesaplanmaz dediler o yüzden 4. Yılımda 1 kademe vermediler 5. Yılımda alabildim.

Hocam benim yaşadığım olay da doğu da adaylık süresini de sayarak 2 yıla 1 kademe verdiler sonra tayinim çıktı başka bir ile geçtim. Onlar da geldiğiniz ilde 2 yıla 1 kademeyi alırken adaylık süresini de hesaplamışlar adaylık süresinde geçen zaman hesaplanmaz dediler o yüzden 4. Yılımda 1 kademe vermediler 5. Yılımda alabildim.
Aynen hocam ayeni durum geçenlerde bir arkadaşın başına geldi

Geri