2 Yıl Boyunca Zam Yok Ek Ödeme YOK

Kodla Büyü

blue123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bu yıl 3,5-4 seneyede 3-3 zam...ne ek ödeme ne başka bişey...ayağınızı yorganınıza göre uzatın...2 yılda alacağımız belli..eriyip gidecek maaş..

arkadaşlar ben ısparteda bir ilköğretim ok. bilgisayar öğretmeniyim. Bugün ıspartadaki tüm sendikaları aradım. 9 haziranda yapılacak olan SBS sınavında hiç bir öğretmen görev istemesin yeni bir grev daha yapalım diye. Bu sayede sadece öğretmenler olarak sesimizi duyurabiliriz. Hizmetli bile bizden daha yüksek para alacaksa bırakalım kim sınavı yaparsa yapsın. Bulunduğum okuldaki 35 öğretmen arkadaşda bu fikre destek veriyor. Lütfen herkez okulundaki sendika temsilcisine bu fikri söylesin. Hatta Ankaradaki sendikaların genel merkezlerini arayalım. Öğretmenler olarak bereber hareket edelim.

Biz öğretmenler olarak çoğumuz, böyle tepki göstermekten korkarsak, zammı değil memurluk kadromuzu bile elimizden alacaklar...

Bu günkü eyleme katılacak, kadar yürek sahibi olmayanları kınıyorum...

turantur' Alıntı:
arkadaşlar ben ısparteda bir ilköğretim ok. bilgisayar öğretmeniyim. Bugün ıspartadaki tüm sendikaları aradım. 9 haziranda yapılacak olan SBS sınavında hiç bir öğretmen görev istemesin yeni bir grev daha yapalım diye. Bu sayede sadece öğretmenler olarak sesimizi duyurabiliriz. Hizmetli bile bizden daha yüksek para alacaksa bırakalım kim sınavı yaparsa yapsın. Bulunduğum okuldaki 35 öğretmen arkadaşda bu fikre destek veriyor. Lütfen herkez okulundaki sendika temsilcisine bu fikri söylesin. Hatta Ankaradaki sendikaların genel merkezlerini arayalım. Öğretmenler olarak bereber hareket edelim.
Bu fikir gitgide yaygınlaşıyor.

turantur' Alıntı:
Direk katılıyorum hocam yaygınlaştırılmali bu konu

turantur' Alıntı:

Bu fikir uygulamaya geçirilse çok güzel olacak.
ÖSYM sınavlarından zaten öğretmene ekmek yok. Profundan memuruna üniversite personelinin hepsi görev aldıktan sonra meb dekilere sıra geliyor. Meb personelinde de idareciler öncelikli. Yer kalırsa en son öğretmenlere görev çıkıyor.
Meb in yaptığı sınavlarda şu an bile öğretmen temininde zaten güçlük çekiyorlar. Biraz ortak hareket olsa kimse görev almaz.

*cem62*' Alıntı:
LÜTFEN MAİL ATALIM..

MAİL KONUSU: SBS SINAVI VE GREV

SAYIN SENDİKA YETKİLİLERİ: 9 haziranda yapılacak olan SBS sınavında hiç bir öğretmen görev istemesin yeni bir grev daha yapalım ...

Eposta: bilgi@egitimsen.org.tr

E-Posta: gds@turkegitimsen.org.tr

E-Posta: egitimbirsen@egitimbirsen.org.tr
vaayyy süpper bir fikir aslında :+1:
ben istemedim zaten sendikalarca da bu desteklense harika olur.

fakat isteyen çok çıkar işin ucunda para var :-1:

Dünkü eyleme katılmayan öğretmenlerin sebeplerinden birisi de ek derslerinin kesilmemesi değil miydi? Buna kesinlikle yanaşmazlar diye düşünüyorum ( Ben bu eyleme de katılacağım, görev istemeyeceğim )!...

Geri