"2 yıla 1 kademe" dilekçeme gelen cevap!

Kodla Büyü
Benim adaylık dahil edilmedi, askeri öğretmenlik dahil edildi. Her 2 yılda bir kademe verilir ama görünen o ki ilçeden ilçeye farklılık var, kanun açık ama ilçe MEM ler kafasına göre iş yapıyor.

yahu bu kalktı arkadaşlar nasıl alıyorsunu siz hala bunu

kily' Alıntı:

Diğer arkadaşlar cevap vermiş bir de ben yazayım dedim.
İş yapmak istemeyen memurlar kalktı deyip uğraşmak istemiyorlar, şu kesin ki madde hala geçerli ve aktif olarak verildiğini size ispatlayabilirim.
2010 Mayıs ayından önce atananlar için kalktı, ama ondan sonra atananlar için adaylık ve askerlik süreleri hariç 2 yıla bir kademe alabiliyorsunuz, tabi zorunlu görev bitene kadar.
Hala kalktı diye ısrar eden memurlar olursa siz dilekçenizi yazın, resmi cevap istiyorum deyin o zaman öyle bi yapar ki..

ylmzyklmz' Alıntı:
kily' Alıntı:

İş yapmak istemeyen memurlar kalktı deyip uğraşmak istemiyorlar, şu kesin ki madde hala geçerli ve aktif olarak verildiğini size ispatlayabilirim.
2010 Mayıs ayından önce atananlar için kalktı, ama ondan sonra atananlar için adaylık ve askerlik süreleri hariç 2 yıla bir kademe alabiliyorsunuz, tabi zorunlu görev bitene kadar.
Hala kalktı diye ısrar eden memurlar olursa siz dilekçenizi yazın, resmi cevap istiyorum deyin o zaman öyle bi yapar ki..
hocam zorunlu görev bitene kadar olduguna eminmisiniz

Monkey D. Luffy' Alıntı:
iyasar1989' Alıntı:
Hocam ben nisan 14 itibarıyla aldım Adaylık dahil edildi. sadece askerden dolayı 6 ay sayılmadı.

Fiili çalışma süreniz ne kadardı hocam ? Yıl ay gün olarak.

Hocam 12 Eylül 2013'te başladım göreve 17.Aralık 2014'te Askere gittim, 2016 Ocak ayında ilçe MEM'e sordum askerlik süresi çıkarılınca 1 yıl 9 ay olduğunu söylediler. 14 nisan'da 2 yıl dolduğu için söyledim bir kademe verildi. şuan çalışma sürem askerlik hariç, adaylık dahil 2 Yıl 2 Ay 6 Gun

kily' Alıntı:

Kalktığı falan yok hocam. Sadece değişti. Eğer 6.5.2010 tarihinden sonra kalkınmada 1. öncelikli illerden( http://www.ivdb.gov.tr/pratik/oranlar/kalkinmadaoncelik.htm) birine atandıysanız ve zorunlu hizmet kapsamına giren bir okulda çalışıyorsanız adaylık süreniz haricindeki geçirdiğiniz her 2 yıla 1 kademe alırsınız. Burada şöyle bir durum var. Zorunlu hizmet yükümlüsü olmanız lazım. Bu şartları sağlayan birbirinden farklı il, ilçe, okul herhangi birinde çalışmalarınız toplamı 2 yılı geçiyorsa okulunuza dilekçe ile başvurun. Kademenizi alırsınız. Siz peşine düşmez iseniz kimse bununla ilgili işlem yapmıyor.

Papsukkal' Alıntı:
kily' Alıntı:

Kalktığı falan yok hocam. Sadece değişti. Eğer 6.5.2010 tarihinden sonra kalkınmada 1. öncelikli illerden( http://www.ivdb.gov.tr/pratik/oranlar/kalkinmadaoncelik.htm) birine atandıysanız ve zorunlu hizmet kapsamına giren bir okulda çalışıyorsanız adaylık süreniz haricindeki geçirdiğiniz her 2 yıla 1 kademe alırsınız. Burada şöyle bir durum var. Zorunlu hizmet yükümlüsü olmanız lazım. Bu şartları sağlayan birbirinden farklı il, ilçe, okul herhangi birinde çalışmalarınız toplamı 2 yılı geçiyorsa okulunuza dilekçe ile başvurun. Kademenizi alırsınız. Siz peşine düşmez iseniz kimse bununla ilgili işlem yapmıyor.
teşekkür ederim 2008 agustos ataması ile muşa kadrolu atanarak 4 yıl çalıştım (asker öğretmenlik dahil) 2012 yılında ayrıldım.
benim jenerasyonun meb den yedigi kazıklara bi yenisi de bu oldu..

atandık 4-5 lerden ders kalktı
doğu görevi olsun diye yüksek puanla kadrolu muş yazdık ROTASYON kalktı !
sözleşmeliler kadroya alındı. (eşim de kadroya geçti gerçi ama ) batıdaki sözleşmelilerin dogu görevi de kalktı
sınıf öğretmenleri bizim braşa geçti bizim gidemediğimiz okullara tayin oldular
...
....
.....
biz ne şansız bi branşız.
bu bütün kazıkları daha sayamadıklarımı ve ayrıca görevlendirmelerden kaynaklı cezaları hep ben yedim.
sabır taşına döndük
saçlarım dökülüyor yeter
:verymad: :verymad:

mayhem' Alıntı:
ylmzyklmz' Alıntı:
kily' Alıntı:

hocam zorunlu görev bitene kadar olduguna eminmisiniz
Bitene kadar alınacak diye net ibare yok ama şurdan çıkarım yapabiliriz.
1. 2010 öncesi atananlar neden alamıyor, çünkü zorunlu hizmet görevleri yok, o yüzden alamıyorlar
2. http://www.memurlar.net/haber/557875/ adresinde detaylı açıklanan DPB görüşünde zorunlu atamaya tabi personel olması şart diyor, kişi zorunlu görevini bitirmişse tekrar bu haktan yararlandırılacağını sanmıyorum
Gönül ister ki herkes alsın ama bu madde konusunda gerçekten çok sıkıntılar var, bazı iller inadına kalktı diyor, 10 yıllık müdürle bile tartıştığımız oldu.

Peki arkadaslar sizlere bir soru, normal bir yere atanip 3 sene sonra es durumundan zorunlu hizmet ve kalkinmada oncelikli bolge olan bir yere gelirsek bunu alabiliyor muyuz? illa ilk atama olmasi sart mi?

Suicide' Alıntı:
Peki arkadaslar sizlere bir soru, normal bir yere atanip 3 sene sonra es durumundan zorunlu hizmet ve kalkinmada oncelikli bolge olan bir yere gelirsek bunu alabiliyor muyuz? illa ilk atama olmasi sart mi?

İlk atama olması şart değil, zorunlu görev için gidiyorsanız yeterli, zaten siz eğer normal bir okuldan zorunlu görev okuluna giderseniz kararnamede zorunlu hizmet ataması yazacaktır, fakat eş durumunda mazarete bağlı yazar muhtemelen bu durumda bence verilmesi gerekir fakat gel gör ki bazen dert anlatmak zor oluyor.

Size tavsiyem, gittiğiniz yer de önce bakanlık bilgi edinmeden yazın, genelde geçiştirmeli cevaplar verirler, sonra okulunuz üzerinden milli eğitim müdürlüğüne dilekçenizi iletin, olumsuz yanıt gelirse bakanlığa kadar yazma hakkınız var.

Umarım alırsınız.

Monkey D. Luffy' Alıntı:
Teşekkürler hocam.
İlçe MEM'e bunun için dilekçe yazmak zorunlu mu yoksa sadece belirtsek hallederler mi ?

Hocam okul üst yazı yazdı ama malum milli eğitimdeki arkadaşlar çok yoğun! olduklarından ilgilenmemişler her halde ben bizzat gittim hal ettiler. siz yine de okul üst yazı düzenlesin bir hafta içinde gelmezse uğrayın milli eğitime

ylmzyklmz' Alıntı:
Suicide' Alıntı:

İlk atama olması şart değil, zorunlu görev için gidiyorsanız yeterli, zaten siz eğer normal bir okuldan zorunlu görev okuluna giderseniz kararnamede zorunlu hizmet ataması yazacaktır, fakat eş durumunda mazarete bağlı yazar muhtemelen bu durumda bence verilmesi gerekir fakat gel gör ki bazen dert anlatmak zor oluyor.

Size tavsiyem, gittiğiniz yer de önce bakanlık bilgi edinmeden yazın, genelde geçiştirmeli cevaplar verirler, sonra okulunuz üzerinden milli eğitim müdürlüğüne dilekçenizi iletin, olumsuz yanıt gelirse bakanlığa kadar yazma hakkınız var.

Umarım alırsınız.

cevabiniz icin tesekkurler, bu meb yuzunden bir derece kaybettim zaten, birde kademe kaybedersem cok sasirmam acikcasi :)

Hocalarım eğer (6.5.2010 tarihinden sonra atandıysanız) ve (zorunlu hizmetiniz bitmedi ise) ve (bulunduğunuz il kalkınmada 1. öncelikli iller kapsamında ise) ve(zorunlu hizmet kapsamında bir okulda çalışıyor iseniz) 2 yıla bir kademe alabiliyorsunuz :) Biraz ve bağlaçlarıyla bağlanmış eğer komutu gibi oldu ama bu haktan yararlanabilmek için bütün şartları sağlamanız gerek. Benim bu konuda yaptığım araştırmalardan anladığım bu. İsteğe bağlı, özür durmu vs. yer değiştirmiş olmanız bir şeyi etkilemiyor. Yukarıdaki şartları sağladığınız andan itibaren çalıştığınız süre 2 yıl olduysa okulunuza bir dilekçe verin üst yazıyla iletsinler.

Papsukkal' Alıntı:
Hocalarım eğer (6.5.2010 tarihinden sonra atandıysanız) ve (zorunlu hizmetiniz bitmedi ise) ve (bulunduğunuz il kalkınmada 1. öncelikli iller kapsamında ise) ve(zorunlu hizmet kapsamında bir okulda çalışıyor iseniz) 2 yıla bir kademe alabiliyorsunuz :) Biraz ve bağlaçlarıyla bağlanmış eğer komutu gibi oldu ama bu haktan yararlanabilmek için bütün şartları sağlamanız gerek. Benim bu konuda yaptığım araştırmalardan anladığım bu. İsteğe bağlı, özür durmu vs. yer değiştirmiş olmanız bir şeyi etkilemiyor. Yukarıdaki şartları sağladığınız andan itibaren çalıştığınız süre 2 yıl olduysa okulunuza bir dilekçe verin üst yazıyla iletsinler.

Hocama ek olarak şunu belirteyim; ben 6 yıl zorunluya tabiyim şu anda ve şimdiye kadar yaklaşık 4,5yıl çalıştım. Bu süre içerisinde 2 kez bu haktan yararlandım. Adaylık sürem de dahil sanırım. Ve 6.yılımı tamamlarken bir kez daha alacağım yani toplamda 3 kez yararlanacağım mebbis hesabına göre.

Naçizane:
Şunu açıklığa kavuşturalım; biz kendi içimizde "yok tek seferlikti", "yok adaylık sayılmaz" diye diye kendimiz edip kendimiz buluyoruz. Bu hak verilmişse isteyelim sadece. SADECE isteyelim. Kendimize durduk yere tek seferlik/adaylık, vırt/zırt şeyler çıkarmayalım.
Saygılar.

welwet' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:

Hocama ek olarak şunu belirteyim; ben 6 yıl zorunluya tabiyim şu anda ve şimdiye kadar yaklaşık 4,5yıl çalıştım. Bu süre içerisinde 2 kez bu haktan yararlandım. Adaylık sürem de dahil sanırım. Ve 6.yılımı tamamlarken bir kez daha alacağım yani toplamda 3 kez yararlanacağım mebbis hesabına göre.

Naçizane:
Şunu açıklığa kavuşturalım; biz kendi içimizde "yok tek seferlikti", "yok adaylık sayılmaz" diye diye kendimiz edip kendimiz buluyoruz. Bu hak verilmişse isteyelim sadece. SADECE isteyelim. Kendimize durduk yere tek seferlik/adaylık, vırt/zırt şeyler çıkarmayalım.
Saygılar.

Hocam bazı ilçeler adaylığı da kabul ediyormuş ama bizim ilçe kabul etmiyor. Yaptığım araştırmalarda adaylığın sayılmayacağına dair görüş yazıları okumuştum. Ama en önemli olan şu: Hakkının peşine düşersen karşılığını alıyorsun.

Geri