2 servo motor ,9v pil ile çalışmaz mi?

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Ardiuno ya bağlı 2 ultrasonik sensor,2 servo motor ve 2 tanede led olan bir sistemde 9v lik batarya bağladım. Servolardan cizirti sesi geliyor ama çalışmıyorlar. 9v yetersiz mi geliyor acaba? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Daha büyük güç taksak sisteme zarar verir mi? Kullandığım pil bu
Screenshot_2019-03-11-22-17-44-1.png

Evet hocam volt yeterli ama önemli olan volt değil akım yani kaç amper olduğu .. Ayrıca resimde ki pili kullandıysanız bir işe yaramıyor duracell deneyin o bile çok çabuk bitiyor en mantıklısı lipo pil

Servo motorlara harici güç kaynağı bağlayın. Ortak anot tan güç vermeyin. Akım yetmiyor. Cızırtı halinde sesler duyarsınız. Beslemeyi bu şekilde yaparsanız sorununuz çözülür.

Teşekkürler. Lipo piller en mantiklisi gibi ama onlarda çok pahalı galiba usb ile bilgisayara bağlayacağız.

Lipo veya 18650 piller kullanın diğer türlü pille baş edemezsiniz ayrıca diğer piller sizi resil eder.

Hasari hocam peki 11.1V lipo pil ile 4 dc motor + arduino Vin ile beslemesi yapsam arduinoda sıkıntı yaratır mı?
Hocam bu tip durumlarda bakmanız gereken ilk önce pilin kaç Volt olduğu değil kaç Amper olduğudur.. Motorlarınızın ne kadar akım çektiğini bilmiyorum ama ben 4 tane standart setlerle verilen sarı renkli 4 dc motor ve arduino için 11.1 V 3S Lipo Batarya 2250 mAh 25C kullanıyorum sorun yok.

Hocam bu tip durumlarda bakmanız gereken ilk önce pilin kaç Volt olduğu değil kaç Amper olduğudur.. Motorlarınızın ne kadar akım çektiğini bilmiyorum ama ben 4 tane standart setlerle verilen sarı renkli 4 dc motor ve arduino için 11.1 V 3S Lipo Batarya 2250 mAh 25C kullanıyorum sorun yok.
Haklısın hocam akımı yazmayı unutmuşum aynı pil sizinki ile vin pinini kullanmadım sıkıntı oluşmuyor demekki teşekkürler

Geri