2 gece yunanistan turu

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkdaslar merhabalar bu 2 gece 3 gün Yunanistan turları oluyor onkardan birine katilma durumum varsa daha önce giden arkdaslar varsa nelere dikkat edilmeli degiyormu gittiginize

BBnet ailesi olarak bir tur mu düzenlesek evet okullar açılıyor ama buradan bbnet yönetimine sesleniyorum bence güzel bir faaliyet olur

Bodrumdan kosa geçin en uygun ulaşım fiyatlar kos adasında. Limana sıfır plaj, oteller, pansiyonlar araba kiralarsanız büyük bir ada daha çok yer gezersiniz. 3.5 euroya grygos( tavuk döner vb.) 1-2 euro tost vb. Bodrumdan daha ucuz hem yemek, hem konaklama.

suyumu cikti Turkiyenin beter olsun Yunanistan😁😁😁😁😁😁saka saka kimin cebine uygun geliyorsa oraya gitsin bodrum cok pahali..

Hocam pek fazla seçeneğim kalmadı doğru düzgün de birşey yapamadım bu yaz biraz mecburiyet. Okula stresle başlamak istemiyorum. 2 günlük böyle tura daha ince katılmadım ondan sordum

Tur olmadan kendiniz gezebilirsiniz onu söylemek istedim...

Turlar hızlandırılmış ve genelde panaromik olur kendiniz gezin derim. Aracınız varsa çok daha güzel gezer vakit geçirirsiniz. Maliyet için de gittikçe tecrübe kazanırsız. Yıllardır kendimiz gider gezeriz. Airbnb, booking üstünden kalıcak yer bakarsınız.

Araç için 47.5 euro sigorta ve ufak bir miktar otoban parası ödersiniz. Gerisi size kalmış kaliteye göre kalıcak yer ücreti yeme alışkanlığınıza göre de yemek ücreti çıkar.

Türkiye'den daha ucuza gezi tatili yapabilirsiniz. Hatta thasos ve benzeri adalara da geçerek deniz tatili vile yapabilirsiniz.

Hocam tecrübeleriniz ve yurtdışı deneyimleriniz hakkında detaylı bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.
Turlar hızlandırılmış ve genelde panaromik olur kendiniz gezin derim. Aracınız varsa çok daha güzel gezer vakit geçirirsiniz. Maliyet için de gittikçe tecrübe kazanırsız. Yıllardır kendimiz gider gezeriz. Airbnb, booking üstünden kalıcak yer bakarsınız.

Hocam tecrübeleriniz ve yurtdışı deneyimleriniz hakkında detaylı bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz.
Hocam ne öğrenmek istediğinize göre yazsak daha güzel olur. Şimdi burda yazmaya başlarsak sonu gelmez.
Mesela işk çıkışınız olacak sanırım değil mi?
Dil durumu nedir?
Vakit ve ayıracağınız bütçe ne kadar?
Tek şöför çift şöför durumu var mı?
Çift olarak çıkacaksanız ailenin çiçeği hangi şartlarda konaklamak ister?
Çocuk var mı?
Neylerden hoşlanırsınız?
Tarih yapı?
Savaş anıları ve Bizim tarihimiz ile örtüşmesi?
Alışveriş gezisi?
.....
.....

Mesela bu baharda yeşil pasaportunu yeni almış arkadaşımızı ve ailesinin ricası üzerine kısa süreli öğrenme üstüne kurulu bir gezi planladık. Birçok şeyi öğrendiler ve tecrübe kazandılar. Şuan biz yanlarında yokuz ve yunanistandalar. Paylaşımlarına bakarsak oldukça keyifli gözüküyorlar.

Hocam ne öğrenmek istediğinize göre yazsak daha güzel olur. Şimdi burda yazmaya başlarsak sonu gelmez.
Mesela işk çıkışınız olacak sanırım değil mi?
Dil durumu nedir?
Vakit ve ayıracağınız bütçe ne kadar?
Tek şöför çift şöför durumu var mı?
Çift olarak çıkacaksanız ailenin çiçeği hangi şartlarda konaklamak ister?
Çocuk var mı?
Neylerden hoşlanırsınız?
Tarih yapı?
Savaş anıları ve Bizim tarihimiz ile örtüşmesi?
Alışveriş gezisi?
.....
.....
İlk çıkışımız olacak öncelikle hangi ülkeden başlamak daha iyi olur bilmiyorum.
Arabamız var çift şoför seyahat edebiliriz.
Pasaportum henüz maalesef umumi yanimda dayımda olacak onun hususi pasaportu var.
Arabayla daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun için çıkmadan yapmamız gereken nedir?
Yanımızda çocuk olmayacak ilk geziyi beraber yapacağız sonra nasip olursa aile ile devam ederiz.
Tarihi, kültürel ve doğa güzellikleri önceliğimiz.
İngilizce iyi durumda dil problemi olacağını sanmıyorum.

İlk çıkışımız olacak öncelikle hangi ülkeden başlamak daha iyi olur bilmiyorum.
Arabamız var çift şoför seyahat edebiliriz.
Pasaportum henüz maalesef umumi yanimda dayımda olacak onun hususi pasaportu var.
Arabayla daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun için çıkmadan yapmamız gereken nedir?
Yanımızda çocuk olmayacak ilk geziyi beraber yapacağız sonra nasip olursa aile ile devam ederiz.
Tarihi, kültürel ve doğa güzellikleri önceliğimiz.
İngilizce iyi durumda dil problemi olacağını sanmıyorum.
Bordo pasaport ile malesef son dönemde işiniz çok zor. Shengen bölgesi ülkelere vize almanız gerekecek fakat son dönemde tr pasaportlarına zor vize veriyorlar. Ya çok bekletiyorlar ya da vize vermiyorlar. Yine de deneyebilirsiniz. Ancak vize istemeyen ülkelere gidebilirsiniz o da avrupa düşünüyorsanız araç ile bulgaristan veya yunanistan geçmek zorunda olacağınız için yine olmaz.

Kendimiz araçla çıkıp Kavala-Halkidiki-Thassos a gitmiştik Thassos'a bayıldık. Dedikleri gibi fiyatlar Türkiye'nin tatil bölgelerinden daha uygun. Bir tek Thassos'da dil konusunda zorlandık. Türkçeleri de İngilizceleri de net değildi sanki. Gittiğim yerlerden en çok beğendiğim ülke oldu, müthiş sakin, rahat bir yer.
Araca yeşil etiket almanız gerekiyor Turinglerden. Randevu alıp ücretini ödeyerek hemen almıştık.

Drama ve Kavalada akşam 8 den sonra tüm benzinlikler kapalıydı. Pazar tamamen kapalı. Nöbetçi benzinlikciler olduğu söyleniyor ama 7/24 yazanların hepsi kapalıydı. Biz Turkiyedeki gibi hepsi açıktır düşüncesiyle yol üzerinde bir yerden alırız dedik ama neredeyse yolda kalıyorduk. Bati Trakya sınırı itibari ile ( İskeçe) benzinlikler acıktı. Kendi arabası ile gidecek arkadaşlar buna dikkat etsin. Zor durumda kalmayın.

goster tatil rotani yeni slogan...demekki orta sinif hala nefes alabiliyor ne mutlu bize...(bende yaptim ama konaklama sifir masrafla yoksa ne mumkun en iyi tatil evin...Allah yardimcimiz olur insallah vaziyet cok kotu...)

goster tatil rotani yeni slogan...demekki orta sinif hala nefes alabiliyor ne mutlu bize...(bende yaptim ama konaklama sifir masrafla yoksa ne mumkun en iyi tatil evin...Allah yardimcimiz olur insallah vaziyet cok kotu...)
Hocam tek çalışansanız ve çocuk sayısı fazlaysa bir de aileden birşey gelmedi hayata sıfırdan başladınızsa olabilir. Ama çift maaş tek çocuk yada çocuksuz aşırı borçta yoksa tatil yapamayacak kadar da kötü değil durum bence. 20bine 1 hafta güzel bir tatil yapılabiliyor 24 maaşta 1de ayrılabilir diye düşünüyorum. Okuldaki öğretmenlere bakıyorum mesela 3 çocuklu olanlar baya zorlanıyor.

Geri