Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

2 buçuk ayda 9 kilo verdim..

Konu, 'Her Telden' kısmında only61 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

arkadaşlar yaşım 29,boyum 168 cm...iki buçuk ay önce 79 kiloydum.senelerdir bel ve göbek bölgesindeki yağlanmalardan ve kötü görüntüden kurtulmak için çoğu şeyi denedim..
    internette satılan zayıflama haplarından tut,yürüyüş yapma,yeme içmeye dikkat etme falan ama sonu hep hüsran oldu...taa ki televizyon izlerken
    zayıflama ile ilgili bir programa denk gelene kadar. "orada ki uzman 2 ay boyunca bir gram bile ekmek ve peynir yemeyin neticeyi görün" dedi..
    ilk başlarda zorlandım ama dediğini aynen yaptım...her gün 1 saat yürüyüşümü aksatmadım...tabi ki çerez,kola,cips,biskuvi,unlu gıdalar ve tatlılardan uzak durdum...
    ama yalan yok arada çok az kaçamaklar yaptım...ama kesinlikle hiç ekmek ve peynir yemedim ve bugün tartıldığımda hedefime ulaştığımı gördüm..tam 70 kilo :)
    hedefim 2 kilo daha verip 68 kilo olmak....kilo vermek gerçekten insanı mutlu ve pozitif yapıyor...burdaki meslektaşlarımdan kilo sorunu olan varsa bu taktiğimi denesin...saygılar....

2. esilasoul

esilasoul Aktif Üye

peki zaten peynir ve ekmekle arası olmayanlar nasıl kurtulacak kilolardan:) mesela ben ne ekmek yerim doğru dürüst nede peynir ama ciddiyim gerçekten çocukluğumdan beri aram yoktur ama nedense nasıl bir metebolizmam varsa 6 kilo fazlalığımı 2 yıldır veremiyorum:( öneri bekliyorum:)

3. sanalomer

sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

Tebrik ederim. Allah kolaylık versin. Mükemmelsiniz. Böyle azimli öyküleri çok severim.

4. yusufziya41

yusufziya41 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam tebrik ederim. Bende sigara ile olan savaşımı kazandıktan sonra hızla 10 kilo aldım. 1 yılda aldığım bu kiloyu 2 senedir vermeye çalışıyordum. Ekmek yemiyordum, haftada 3-4 akşam koşu yada evde pedal çeviriyordum. Geçen yaz 70'e kadar düştüm. Hedefim 67 ama imkansız olduğunu düşünüyorum. Çünkü sigaradan sonra ay çekirdeği bağımlısı oldum. Ne kadar diyet yaparsam yapayım, koşayım, çekirdekle yağ depoluyorum. Sadece ramazan ayında ara verebildim. Her akşam orta boy 1 kase yiyorum. Buna çözüm bulursam ekmek yada peynir yememek yada az yemek hiç sorun değil. Kilo vermenin mutlu ve pozitif etkisine %100 katılıyorum. Tekrar tebrik ediyor daha büyük mutluluklar diliyorum... :alkis:

5. by_rebel

by_rebel Seçkin Üye Seçkin Üye

Hayırlı olsun hocam, ben de 3 ayda 10 kilo verdim, benim boyum 189, kilom ise 96ydı, 86 oldum. Aynı sorunlar, 1 yıldır göbek ve bel çevresinde kalınlaşma oldu, pek tatlı, hamur işi yiyen, yese bile çok yemeyen biri olduğum halde sorunun hareketsiz kalmaktan kaynaklandığını anladım. 3 ay boyunca ara öğünler de dahil olmak üzere hiçbir öğünü atlamadım ve hergün en az yarım saat yürüyüş yaptım, dışarıda yürüyemezem koşu bandında yürüdüm, sonuç 10 kilo kaybı ve sağlıklı yaşam :D Bir de sigarayı bırakabilsem tam olacak.

6. omd

omd Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben ekmek yemiyorum 1-2 haftada bir dilim ancadır ama peyniri çok severim. Onu da bırakıcaz anlaşılan :D Biraz da böyle deneyelim hadi bakalım :D

7. habbe

habbe Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar ben de 8 ayda yaklaşık 21 kilo verdim. Ben de şekersiz çay, kepekli ekmek,
    sebze yemekleri, yemekleri zamanında ve ölçülü yeme yoluyla bu neticeye vardım.
    Ara sıra ben de tatlı ve pasta konusunda kaçamaklar yaptım ama şu an kendimi çok
    iyi hissediyorum.

8. muamma25

muamma25 Seçkin Üye Seçkin Üye

bnmde boy 1.90 ama kilo 103 :) biraz göbek var bende.96 olsaydım hiç uğrasmazdım. hocam snn ilk kilon bnm hedef kilom :puhaha: :puhaha:

9. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

2 buçuk ay önceki göbekli hafif tombiş halim :

Uploaded with ImageShack.us

şimdiki halim :

Uploaded with ImageShack.us
    bu zayıflama pskolojiye de iyi geliyor...inşallah bozmayız... :)

10. buzdagi83

buzdagi83 Aktif Üye

ekmeğin arasına köy peynirini yatıracaksın abi. domatesi de ince ince dilimleyip üstüne sereceksin. arasına da bir tane biber. çayla birlikte yumulacaksın abi. ekmek arası peynirin, psikolojime ve bedenime sağladığı katkı ve mutluluğun, bir kaç kilo fazlalığı atmaktan beni daha çok mutlu ettiğini düşünüyorum. sizlere, kilosuz ve sağlıklı uzun ömürler diler, saygılarımı sunarım...

edit: boy: 1.74, kilo: 69

11. yaka

yaka Seçkin Üye Seçkin Üye

:puhaha: :alkis:

12. canegemen

canegemen Aktif Üye

Rekor bende sanırım. Ramazan ayı boyunca 11 kg verdim. 76'dan 65'e düştüm.

13. sadece susarak

sadece susarak Seçkin Üye Seçkin Üye

ben 98 kiloyum ve zayıflamak istedikçe kilo alıyorum. gece olunca sanki midemde kurt var "10 yıldır ekmek yemedim abi" moduna giriyorum. eşim yeme deyince daha çok yiyesim geliyor. :cry:
    galiba psikolojim bozuk. doktor beyler bana ne önerecek acaba. :?:

14. bilalca

bilalca Seçkin Üye Seçkin Üye

:alkis:
    Tebrikler darısı kilo vermek isteyenlere şükür şu anki kilomdan memnunum.

15. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

valla ramazan ayında 6,5 kilo verdim... 172cm ve 79.6 kg idi... 73,1kg düştüm...
    yaptıgım da

sahuru yap
    namaz icin bekle sonrasında uyu
    11 uyan
    iftara kadar yan gel yat internete takıl dışarı cıkma ya da cok nadir cık
    iftardan sonra teravihe git
    teravihten gel sahura kadar cay - aburcubur atıstırması yap
    sahur yap

ama ne gariptir ki 6,5 kilo vermeme ragmen bel cevresinde degişiklik olmadı... hala 100 cm hala 100cm
    belki de ben yanlıs ölçüyorumdur... cevremdekiler yuzumun ve bacaklarımın zayıfladıgını soyluyordu ama ahhhh göbek ahhh

16. AsilTurk

AsilTurk Seçkin Üye Seçkin Üye

sen ölmüşsün ağlayanın yok hocam...

17. xtasy

xtasy Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben de şekeri bıraktım. Artmaya başlayan kilomu artmadan durdurdum.

18. garfield

garfield Seçkin Üye Seçkin Üye

bende 6 ayda 20 kilo verdim.geçen sene doğum yapmıştım.88 kiloydum.6 ayda 20 kilo verdim.ve şuan 68 im.boyumda 1.65...bu yüzden bi 8 kilo daha vermem lazım....yazın ara vermiştim.şimdi tekrar başlamam lazım...

19. folikAsit

folikAsit Aktif Üye

Sabahları kahvaltıdan önce 1 çay kaşığıbal+1tatlı kaşığı elma sirkesi+1 bardak ılıksu için. Yan etkisi yok, faydası çok...

Bir de iştahınızı kontrol altına alabilmek için açlığınızın fizyolojik mi yoksa psikolojik mi olduğundan emin olmalısınız, duygusal açlık yaşayanlar sürekli yeme ihtiyacı duyarlar...

Herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum..

20. alonewolfselman

alonewolfselman Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben on iki kilo verdim sebep mi? Nişanlımdan ayrıldım... Eridim kurudum.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal