147 ... Formatör Görevlendirmesi

Kodla Büyü

bilogrtmn1

Aktif Üye
Arkadaşlar 147 yi arayıp 4 gün önce Formatör öğretmen görevlendirmesinin ne zaman yapılacağını sordum. Bilgilerinin olmadığını bunu bakanlığa sorup 3 gün içinde döneceklerini söylediler.

Bugün aradığımda yetkili kişiyle görüşüldüğünü ve formatör öğretmen görevlendirmeleriyle il milli eğitim müdürlüklerinin ilgilendiğini, hatta bazı illerin formatör görevlendirmelerine başladığını, bununla ilgili bilgiyi il milli eğitim müdürlüğünden almam gerektiğini söylediler.

İl milli eğitim müdürlüğüyle görüştüm bakanlığa yazı yazdıklarını herhangi bir cevap alamadıklarını, sonra tekrar mail gönderdiklerini yine cevap alamadıklarını şuan beklemede olduklarını söylediler.

Bu kadar mantıksızlık bu kadar iş güzarlık olmaz. Diğer okullarda bt derslerini sen geleceksen seçeceğiz gelmeyeceksen başka ders seçeceklerini söylediler. Şimdi okullara seçin dersleri geleyim desem görevlendirme olursa bu seferde derslere girmek zorunda kalabilrim çünki bölge normuymuşum.. İki arada bi derede kaldım...Eğer bir an önce bu iş sonuca bağlanmazsa seçmeli dersler elden gidecek...

Evet hocam haklısın ama okulların arası baya uzak 3 okul gezmek istemiyorum açıkcası. Oyuzden görevlendirme olursa daha iyi olacak...

Şimdi tekrar aradım Konya İl Milli eğitimi . Görevlendirme olmayacak gibi hareket edin %90 görevlendirme olmayacak ama kesin değil diyor yetkili memur...

bende konyadayım ve görevlendirme bekleyenlerdenim. okulda 14 saat ders var. ne olacağım bile belli değil. şimdiya kadar hiç istememiştim formatörlüğü bu sene görev alacaktım. bu sene de görevlendirme yapmıyorlar. kafayı yedirtecekler en sonunda. gidecek okul yok selçukluda. tayin zaten imkansız. sıkıştık kaldık. formatörlüğe diretelim dicem ama bu konuda kim ne yapabilir bilmiyorum. görüşme falan ayarlasak etkisi olurmu acaba? il milli eğitim müdürü görevdemi istifa etmiş sanırım. görüşecek kimse de yokki arkadaş...

eeeee' Alıntı:
öncelik ders olmalı hocam...

öncelik ders olmalı.hakılısınız hocam ama beşinci sınıflarda seçmeli ve müdürler yöneticilerin hangi dersleri şeçtirmek için velileri iknaya cabalandığının yakınen tanığıyız ki o dersi şeçseler bile aynı gün uygulacacağına göre seçmeli derslerin en fazla 8 saat ders alabiliyoruz 6,7,8 lerde de durum vahi tek saat artı medya okuryazarlığı falan filan derken bizim derse sıra gelmiyor napacağız hocam 12 saat ders alıp oturacakmıyız yerimizde.

Hocam yine okulda 12 saat ders alıp oturmak iyi. Ben hem üç okul gezicem hemde ek ders alamıcam. Yani 3 okul toplamı 15 saat dersim var malesef..
Öğretmenler kurulu toplantısında herkesin önünde söyledim... Madem bize bu reva görülüyor web sitelerinide kendileri güncellesinler arızalarada kendileri baksınlar dedim... Arkadaşlar herkes tavrını koysun görevlendirme olmazsa....

hocam görevlendirme olmassa tabiki derse girip çıkıcaz eve gitcez tenefüste çay içcez okadar.ama tabi iztediğimiz formatörlükten
önce ders olması

Vay anasını arkadaş, koca devlete sığdıramadılar ya lan bizi. Ne belalıymışız arkadaş. Silah zoruyla atama yaptırdık ya biz. Valiler imza atmaya korkar olmuş. Maçan yemiyosa onaylama aslanım. Ya görevlendirme yok deyin, ya yapın. Hem başvuruları aldılar hem de kaç gündür bekletiyolar. Yok sormuşlar da cevap gelmemiş de. Ulan dönem bitecek nerdeyse ne cevapmış arkadaş, marstan mı geliyo bunun cevabı.

2 yıdlır formatördüm doğuda oldugum için idareye yardımdı siteydi birçok görev yapıyorsunuz.şimdi idarecilerle papaz olucam.bilgisayar öğretmenin görevi degil birçok şey ama idare istediği zaman yapmayınca bu sefer onlarla kötü oluyorsunuz.En basitinden okul sitesi hazırlamak bilgisayar ögretmeninin mi görevidir idari bilgisayarlara format atmak böyle teknik servis gibi işlerle ugraşmak istemem ama çoğu zaman zorunda kalıyorsunuz.Formatörken en azından gözünüze batmıyor şimdi ne olucak....

ben bu işleri bir türlü anlayamadım, il milli eğitim zıt bırt okulun dyned başarısı diyor ama şunu düşünemiyor. Bu okulun yarısı taşımalı (köyden geliyor), %70'inin evinde interneti bırakın bilgisayar yok , formatörde olmayınca bu başarı kendi kendine mi olacak. İngilizce öğretmenleri destek versinler bize. Formatör öğretmen olmadan girmesinler bt sınıflarına.

Sadece dyned veya bilgisayarlar değil ki, bir de akıllı tahtalar var. Tahtalar akıllı ama ya öğretmenler? Onların isteklerine sorunlarına kim yetişecek?

Bende bugün 147 yi aradım formatörlük için 10-13 eylül tarihleri arasında klavuz yayınlanacak onu bekliyoruz diyor...

zokkay10' Alıntı:
erbaa83' Alıntı:
Bende bugün 147 yi aradım formatörlük için 10-13 eylül tarihleri arasında klavuz yayınlanacak onu bekliyoruz diyor...
Allah Allah ne klavuzu bu acaba ayrıntı vermediler mi?
Aynısını bende sordum her yıl böyle mi oluyor diye. Cevap alamadım ve bekleyelim 2 günde belli olur dedi... Düştüğümüz duruma bak :(

155i aradım okulda formatör görevlendirmesi olmayan bi bilgisayar öğretmeni çalışıyo ekip gönderin alın bunu dedim...

Geri