.

Kodla Büyü
Re: EĞİTİM BİR-SEN VE BİR MÜDÜR...

Üç kuruş menfaat için eğildin mi bi de pislik çuvalının önünde. Yazıklar olsun.

Hocam ne menfaati ya okuldaki bilgisayarlar bitik. Teknoloji tasarım öğretmeni girmiş derslere bilgisayarlar mahvolmuş. Ben orada bir düzen kuramadıktan sonra nasıl ders anlatayım. Matematik öğretmeni olsam umrumda deil. Sizlerde bilmiyor musunuz lab da bir tane bilgisayar bile sorun çıkartsa o sınıfta doğru düzgün ders işlenebiliyor mu? Hem yazık değil mi o kadar bilgisayar çöp halinde durmaya devam edecek yine. Görevlendirme yapsalar ne kadar ilgilenebilirim labaratuarla...

nokta kadar menfaat için virgül kadar eğildin hocam, yazık çok yazık.

erakcora' Alıntı:
nokta kadar menfaat için virgül kadar eğildin hocam, yazık çok yazık.

Ya ben de kime dert anlatıyorum ki al işte aynı zihniyet biz devletin imkanlarının har vurup harman savrulmasından rahatsız olduğumuzu söylüyoruz adamlar gelmiş menfaatten bahsedio. İşte o müdür de aynı bu kafada demek menfaatimin olduğunu düşünüyo olsa gerek ki bana o şekilde davranmış.

14 saat dersiniz var hocam, formatör olmasanız da labı düzenlerdiniz, gerekirse hafta sonu okula gidersiniz çalışırsınız. Ama vicdanınız rahat olurdu.

Müdürden çok şuan seni suçluyorum. Bu kadar kolay kabul ettiğinize göre müstahak diyorum. Siz onun sırtını kaşıyın oda sizin. Genede vicdani bir sorgulama yaptığına göre boş değilsiniz sizi bu konuyu açmanızda dolayı tebrik ediyorum bu kadarını bile yapamayanlar var. Okula gelir gelmez çömezlerin başlatma yazılarından önce sendika belgelerini imzalatıyorlar. Ve sorgusuz sualsiz imzalayanlara da her şey müstahak diyorum. Eee artık aynı tarafta olduğunuza göre işler kolaylaşır. :)

sıkma canını tolga hocam sen yaptığının yanlış olduğunu bile bile dertleşmek için tüm samimiyetinle burada içini döktün ama nerede onu anlayacak adammı var burada, gelen tepkilerdende çekinmiş olacaksınki yazını silmişsin, takma hocam kim ne derse desin ben seni tebrik ediyorumki yaptığın yanlışı burada açıklayacak kadar geniş bir yüreğin var, yanlış yapmış olabilirsin ama yanlış yolda değilsin hocam sen ekle yazını tekrar.

hastasıyız dede' Alıntı:
sıkma canını tolga hocam sen yaptığının yanlış olduğunu bile bile dertleşmek için tüm samimiyetinle burada içini döktün ama nerede onu anlayacak adammı var burada, gelen tepkilerdende çekinmiş olacaksınki yazını silmişsin, takma hocam kim ne derse desin ben seni tebrik ediyorumki yaptığın yanlışı burada açıklayacak kadar geniş bir yüreğin var, yanlış yapmış olabilirsin ama yanlış yolda değilsin hocam sen ekle yazını tekrar.

Hayır hocam zaten moralim bozuk kaç gündür, bugün daha da bozuldu sayesinde arkadaşların ben kalkıp burada ülkem için neler yaptığımı anlatacak değilim. Bu sendika muhabbeti yapanlar bile kendi menfaatleri için sendikalı olmadılar mı? Neden sendikalı oldular acaba merak ediyorum. Bugün bu sendikanın yaptığını yarın kendi sendikaları da başa gelse kendileri yapacak bundan da eminim. Çünkü diyorum ya adamların zihniyetleri aynı, birşey istiyorsan birinden kendi menfaatin için istiyorsun zannediyorlar. Sorun bu...
Ve şunu da eklemek istiyorum. Çalıştığınız yerde düzgün çalışan hiçbir şey yoksa siz ne kadar verimli olabilirsiniz orada. Şunu anlıyorum bu arkadaşların yazmalarından; demek ki onlar yalnızca derse girip çıkarım gerisi beni ilgilendirmez diye düşünüyor olsa gerek

Ne gereği var hocam, eğilme.Bilgisayar bozukmuş vs. sana ne? Öğretmen ol biraz.Önündeki bilgisayar çalışsın yeter.
Karar ver. .................Tamircimisin? Öğretmenmi?
Dersine gir ve işin bitince arkana bakma, Ders arasında Ufacık Bişeye çağırılırsan kusura bakma de ve sadece çayını yudumla.
Ne hafta sonu çalışması ya .Ne istiyorlarsa (öğretmenmi olmanı istiyorlar?) bırak o olsun.
Ben şu anda öyleyim. Okul açıldı açılalı sınıflarda wi-fi yok.Bana söyleyen öğretmen çok ama idareci söyleyemiyor bunu.
Çünkü Formatör yada Tamirci değilim, Herkes gibi öğretmenim..
Öğretmen arkadaşlar rica ediyor.Yok sınıftaki ses sistemi çalışmıyor.Priz bozuk vs Elektrik çarpar mazallah Kusura kalmayın idareciyi arayın diyorum.
Öğretmen benim özel işimi yaparmı ?
Minik Çocuğuma eve gelip (örneğin müzik öğretmeni ) özel müzik ders verirse tamam.Yada İngilizce öğretmeni ingilizce dersi verirse tamam.Her şey karşılıklı.

GRİNGO' Alıntı:
Ne gereği var hocam, eğilme.Bilgisayar bozukmuş vs. sana ne? Öğretmen ol biraz.Önündeki bilgisayar çalışsın yeter.
Dersine gir ve işin bitince arkana bakma, Ders arasında Ufacık Bişeye çağırılırsan kusura bakma de ve sadece çayını yudumla.
Ne hafta sonu çalışması ya .Ne istiyorlarsa (öğretmenmi olmanı istiyorlar?) bırak o olsun.
Ben şu anda öyleyim. Okul açıldı açılalı sınıflarda wi-fi yok.Bana söyleyen öğretmen çok ama idareci söyleyemiyor bunu.
Öğretmen arkadaşlar rica ediyor.Yok sınıftaki ses sistemi çalışmıyor.Priz bozuk vs Elektrik çarpar mazallah Kusura kalmayın idareciyi arayın diyorum.
Minik Çocuğuma eve gelip (örneğin müzik öğretmeni ) özel müzik ders verirse tamam.Yada İngilizce öğretmeni ingilizce dersi verirse tamam.Her şey karşılıklı.

İçimi rahatlattın hocam, çok teşekkür ederim. Duygularıma tercüman oldun

GRİNGO' Alıntı:
:++: :alkis:

hastasıyız dede' Alıntı:

Hocam sana da çok teşekkür ederim, yazımı eklemeyeceğim kendi derdim yüzünden boş laflar duymak, insanlarla daha fazla polemiğe girmek istemiyorum.

tolgahan0724' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

Hayır hocam zaten moralim bozuk kaç gündür, bugün daha da bozuldu sayesinde arkadaşların ben kalkıp burada ülkem için neler yaptığımı anlatacak değilim. Bu sendika muhabbeti yapanlar bile kendi menfaatleri için sendikalı olmadılar mı? Neden sendikalı oldular acaba merak ediyorum. Bugün bu sendikanın yaptığını yarın kendi sendikaları da başa gelse kendileri yapacak bundan da eminim. Çünkü diyorum ya adamların zihniyetleri aynı, birşey istiyorsan birinden kendi menfaatin için istiyorsun zannediyorlar. Sorun bu...
herkes karşıdakini kendi gibi bilir hocam sen iyi niyetli yaklaştığın için karşıdakini de öyle düşünüyorsun ama malesef herks iyi niyetli değil, tabi bu senin suçundeğil, belliki bu durumlarda pek tecrüben yok, bende 10 yıl önce senin gibi herkese iyi niyetle yaklaşırdım ama acı tecrübelerle piştik kavrulduk, sen sen ol hiç bir idareciye iyi niyetinden emin olmadan ihtiyaçlarından ve isteklerinden söz etme hocam, heleki odasına hiç gitme, gelir senden birşey isterse iyi niyetinle yardım edersin, allah yardımcın olsun bir sıkıntın olursa özelden yaz elimden geleni yaparım hocam.

eemree' Alıntı:
olayı merak ettim
özet geçecek olan var mı
Sendikaya üye olursan seni formatör yaparım (yeni adını da bilmiyor müdürleri) demiş müdürleri. Hocamızda formatörlüğünü korumak için bu teklifi kabul etmiş ve malum sendikaya üye olmuş. Fakat üye olduktan sonra rahatsızlığını bizlerle paylaştı olay bu. :)

hasari' Alıntı:
eemree' Alıntı:
olayı merak ettim
özet geçecek olan var mı
Sendikaya üye olursan seni formatör yaparım (yeni adını da bilmiyor müdürleri) demiş müdürleri. Hocamızda formatörlüğünü korumak için bu teklifi kabul etmiş ve malum sendikaya üye olmuş. Fakat üye olduktan sonra rahatsızlığını bizlerle paylaştı olay bu. :)
üzüntü verici
dik durmak lazım

tolgahan0724' Alıntı:
GRİNGO' Alıntı:

İçimi rahatlattın hocam, çok teşekkür ederim. Duygularıma tercüman oldun
Hocam, seminer döneminde sırf açılış şifresini unutan 4-5 arkadaşın admin şifresini sıfırladığım için, zaten seminer döneminde epeyice kilo almışım.Sadece o kadar, gerisine dokunmadım.
İdareciler başka okulda Ders bulurlarsa derse girerim. Formatörlükte ise hem öğretmensin hem laba hemde tüm okula tamircilik yap.Olmadı bitişik okul müdürü rica eder. daha kötüsü, akşam akşam güvenlik kamerası için çağrılırsın gece 9 larda bitmez işin.Sağolsun boş saatlerimde bir arkadaşın yanında takılıyorum.Ne düşerse arada hardware-software iş çıkar nasılsa.Beyin bedava değil, ucuza kaçma.Keyfine bak.

hasari' Alıntı:
eemree' Alıntı:
olayı merak ettim
özet geçecek olan var mı

Asıl yazıyı okumadım. Silinmiş.
Özet geçtiğiniz bilgiye dayanarak diyorum ki arkadaş yazık etmiş kendine.

Tabi iş ortamı ekonomik durum vb. bir çok nedenden olsa gerek istemeyerekte olsa böyle bir kararı almış olabilir.
Tanıdığım bazı kişilerde eşlerinin köyden ilçe ye tayini çıkması için eğitim bir sen e üyeliğini yapmıştı.

Kendim zorunlu hizmet kapsamında görev yaptığım sırada müdürün dayatmaları sonucu
3 sene formatör lük görevi istemedim.
Yeri geldi 3 okul dolaştım maaş karşılığı.
Ekonomik olarak ta yordu beni.

Şu an atandığım okulda formatörüm. Gayette rahatım.
Şu an düşünüyorumda zor da olsa doğru karar vermişim.
Kendime güvenim ve saygım arttı.

Yerinizde olsam başvurmazdım.

Saygılarımla.

ankarayı Allah bildiği gibi yapsın bugün 1 hafta oldu adamlardan çıt yok. rezil bunlar arasan yüzsüzce bişey sallarlar diye aramadım bugün. bekliyoruz bakalım

ha bu arada bence ortaokullarada verecekler ama bakalım ne zaman inş. hazirana bırakmazlar :D

bende aynı şeyi müdür yardımcısına dedim bugün. inş haziarana kalmaz iş

Geri