11. Sınıflar Web Tasarım dersinde C# mı? Vb mi?

Kodla Büyü

silver_eagle

Aktif Üye
Evet arkadaşlar ikinci dönem için 11. Sınıflar Web Tasarım dersinde C# mı? Vb mi? anlatmamız gerekiyor?

MEGEP modüllerde Vb anlatmış durumda.Herhangi bir güncelleme de yok.

C# anlatma gibi bir zorunluluk varmı acaba?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba?

Hocam zorunluluğu bilmem ama c# anlatın.

Hem veritabanı programcılığı dalında vb bırakıldı artık c# var modüllerde
hemde vb.net web tasarımda kaynak bulmak c#.nete kıyasla daha zor.

arkadaşlar bizim okulda wep tasarım dalı var wep tasarım ve programlama(12 saat) dersinde ikinci dönm hangi konular işlenecek.İlk dönem html ve dreamweaver işledik.

bravehard2010' Alıntı:
arkadaşlar bizim okulda wep tasarım dalı var wep tasarım ve programlama(12 saat) dersinde ikinci dönm hangi konular işlenecek.İlk dönem html ve dreamweaver işledik.

hocam yıllık plan yapmadınızmı
oraya 2. dönem ne işleyeceğinizi yazmışsınızdır
yanlışmı biliyorum acaba

Yeni çerçeve öğretim programına göre yıllık planlarımızı sene başında yapmamız gerekiyordu. Yeni çerçeve öğretim pogramına göre de vb bırakıldı artık c# anlatılacak. Biz ikinci dönem dreamweaver da javascript e geçecez ilk 1 ay bunu işledikten sonra c# a geçecem. Öğrencileriniz için c# ın sıkıntı olmaması gerekiyor çünkü geçen sene programlama temelleri dersinde bunu anlatmanız gerekiyordu. c# için de visual studio kullanmamız gerekiyor çerçeve öğretim programına göre. C# için kitap aldırmayı düşünüyorum.

unigs06' Alıntı:
Yeni çerçeve öğretim programına göre yıllık planlarımızı sene başında yapmamız gerekiyordu. Yeni çerçeve öğretim pogramına göre de vb bırakıldı artık c# anlatılacak. Biz ikinci dönem dreamweaver da javascript e geçecez ilk 1 ay bunu işledikten sonra c# a geçecem. Öğrencileriniz için c# ın sıkıntı olmaması gerekiyor çünkü geçen sene programlama temelleri dersinde bunu anlatmanız gerekiyordu. c# için de visual studio kullanmamız gerekiyor çerçeve öğretim programına göre. C# için kitap aldırmayı düşünüyorum.
Çok güzel özetlemişsiniz.

halk' Alıntı:
c# çok ağır gelir. VB daha kolay.
Değerli hocam ağır mağır sonuçta arkadaşlar bir şey öğrenecek ya ben okulda bir şey öğrenemedim kendimi 2 senede zor toparladım el insaf öğretin ne var siz öğrettinizde onlar öğrenmek biz mi dediler ?

Hocam Ben de Csharp anlatacağım ancak bir sıkıntı var. Csharp uygulaması için biz geçen sene VS 2010 kullandık. Csharp ile bir aspx sayfasını derlemek tam bir sıkıntılı iş. Debug menüsünden o kadar çok ugraştım ki bir sürü ayar var. F5 le derlenmiyor. Sizler ne kullanıyorsunuz bunun için?

IIS üzerinden C# la yazılmış bir kod http://localhost/..... şeklinde derlenebiliyor mu? Denediniz mi? Bildiğim kadarıyla C# ın hosting üzerinde de çalışması için bir firmanın bir çok ayar yapması gerekiyor. Ben bir klasörde denedim ama epey başını ağrıtmıştım natronun.

10. sınıf programlama temelleri dersinde hangi dili gördülerse onu anlatmanız daha uygun olacaktır. Bunu zümrenizde belirtmeniz bütün sorunu çözer.
Biz de c# anlatılıyor. Vb.net bence düşünmenize gerek yok.
Ders bilgi formlarından 2. dönem asp.net işleneceğini görebilirsiniz.
İyi çalışmalar.

c# hosting üzerinde çalışması için birçok ayar gerekmiyor, standartları belli o standartlara göre hazırlarsanız başınız ağrımaz. Ayrıca dediğiniz gibi vs2010da herhangi bir sıkıntı yaşamadan aspx sayfaları derlenir. ve localhost yazarak o sayfaya erişemezsin, üzgünüm :)

Geri