11. Sınıf Veritabanı Dalı İçin

Kodla Büyü

Darkon

Üye
Kusura bakmayın az önce aynı konuyu her telden kısmına da açtım fakat son mesajlarda görünmediği için tekrardan açma gereği duydum;

Merhabalar seneye 11.sınıf ticaret meslek lisesi veritabanı dalında okuyacağım, şimdiden çalışmaya başlamak istiyorum fakat nereden başlayacağımı, neler yapabileceğimi bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Hatta elinde videolu kaynaklar vs. olanlar paylaşırsa daha da iyi olur. İyi forumlar..

megepten veritabanı programcılığı bölümündeki modüllere bak daha sonra kendine yol çizersin

Kg6Vrn7.png
KpZdA6O.png

Bu sıraya göre modülleri incele sanırım bu bölümün başka alan dersi yok

Hocam burası biraz karışık geldi, yanlış biyerden başlamak istemem ayrıca mümkünse videolu kaynak arıyorum o şekilde daha yararlı olcağını umuyorum

nesne tabanlı programlama dersinin modüllerini indir çalışmaya başla yada daha iyisi sefer algan'ın c# kitabını al baştan sona uygulamaları yaparak bitir...

niyatovic' Alıntı:
nesne tabanlı programlama dersinin modüllerini indir çalışmaya başla yada daha iyisi sefer algan'ın c# kitabını al baştan sona uygulamaları yaparak bitir...

sefer alganın her yönüyle c# kitabı elimde mevcut hocam sizin dediğiniz kitap hangisidir?

@4 hocam kayıt oldum inceliyorum

tamam işte o kitap, konsol uygulamalarını teker teker uygulayarak hepsini bitir hiçbir konuyu anlamadan geçme, bitince kapsamlı bir algoritma kitabı al acele etme işin özünü iyice öğren sonra görsel uygulamalar ve veri tabanı için zamanın çok olacak...

niyatovic' Alıntı:
tamam işte o kitap, konsol uygulamalarını teker teker uygulayarak hepsini bitir hiçbir konuyu anlamadan geçme, bitince kapsamlı bir algoritma kitabı al acele etme işin özünü iyice öğren sonra görsel uygulamalar ve veri tabanı için zamanın çok olacak...

kitaptan öğrenmek sıkıcı oluyor hocam, video izleyerek öğrenmeyi tercih ediyorum duChamp hocamızın verdiği açık akedemi sitesine bakıyorum şimdi, ama onu da denerim teşekkürler.

Darkon' Alıntı:
niyatovic' Alıntı:

kitaptan öğrenmek sıkıcı oluyor hocam, video izleyerek öğrenmeyi tercih ediyorum duChamp hocamızın verdiği açık akedemi sitesine bakıyorum şimdi, ama onu da denerim teşekkürler.

valla çekirge sadece videolarla tam anlamıyla ve sindirerek öğrenmek istiyorsan bol bol uzun-uzun video izlemen ve uygulamalar yapman lazım;ama bana kalırsa temelden sağlam ve en doğru öğrenebileceğin kaynak Sefer algan her yönüyle C# tır;konuları oradan takip et bunun yanında o konularla ilgili de videoları izleyip takip edebilirsen C# 'ı şimdiden çok güzel bi şekilde öğrenirsin okuldada projeler-uygulamalar geliştirirsin..Ama saece 3-5 dklık videolarla C#ta ilerleyemezsin ezbere gitmiş olursun yani o kadar basit değil..Mutlaka sağlam bir kitap elinde kaynak olarak olmalı..

spider23' Alıntı:
valla çekirge sadece videolarla tam anlamıyla ve sindirerek öğrenmek istiyorsan bol bol uzun-uzun video izlemen ve uygulamalar yapman lazım;ama bana kalırsa temelden sağlam ve en doğru öğrenebileceğin kaynak Sefer algan her yönüyle C# tır;konuları oradan takip et bunun yanında o konularla ilgili de videoları izleyip takip edebilirsen C# 'ı şimdiden çok güzel bi şekilde öğrenirsin okuldada projeler-uygulamalar geliştirirsin..Ama saece 3-5 dklık videolarla C#ta ilerleyemezsin ezbere gitmiş olursun yani o kadar basit değil..Mutlaka sağlam bir kitap elinde kaynak olarak olmalı..

peki hocam kitap nasıl olsa elimde videolarla senkron bir şekilde ilerlemeye çalışacağım, birde seneye veritabanı dersi dışında tasarım dersi görecek miyim? göreceksem ne düzeyde göreceğim hakkında bilginiz var mı?

Geri