11. Sınıf Teknik lise 15+7=22 saat bölüm dersi?

Kodla Büyü

ofsati

Aktif Üye
Çok önemli bir sorum var.
Ben ders dağılımını aşağıdaki tablodaki gibi yaptım.
Daha önce teknik lise 11.sınıflara hiç girmemiştim.
Okulumuz yeni 9. 10. ve 11 ler var daha önce teknik 11 ler olmamış hiç.
Teknik liselerimizde hem Web Tasarım hem Vertabanı Programcılığı alanları var.

Ben dağılımı 15 saat üstünden yaptım ama okul idaresi 13 saatlik seçmeli ders var bu seçmelilerin 7 saatini bölüm derslerinden seçeceksiniz dedi.
Teknik liselerde 11 sınıfda toplam 15+7=22 saat bölüm dersi işleyen varmı aranızda.
Teknik 11 lerde kaç saat ders işleyeceksiniz.

k1rrli.jpg

Bursada 2 köklü meslek lisesini aradık 15 saat dışında seçmeli ders işlemiyoruz dediler ama okul müdürümüz
11 Tekniklerde : 15+7=22 bu sene
Seneyede benzeri durum olacakmış.
12.Tekniklerde : 19+7=26 saat bölüm dersi olacak yani.

Bu durumu yaşayan başka bir okul varmıdır acaba yoksa sadece bizim okuldamı bu şekilde olacak.

hocam seçmeli dersleri okul bazen tamamını kültür dersi bazen tamamını meslek dersi bazen de bir kısmını meslek bir kısmını da kültür dersi seçebiliyor. bizde teknik lise yok ama meslek lisesinde seçmeli dersler meslek dersinden seçilebiliyor. teknik lise olan arkadaşlarda bilgi verebilirler belki.

okul idaresi derki benim kültür dersleri için yeterince dersliğim yok bu çocuklar bölümde takılsın....teknik ve atl ler için üniversiteye yönelik ders seçilmeli ve hep öle yapılır bizde....

7 saat sistem bakım onarım dersini alabilirsiniz bence. Çocuklar için hem faydalı olur hemde seçmeliyi kullanmış olursunuz...

Geri