10 Kasım programları 12 Kasıma ertelenmiş

Kodla Büyü

tanes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Böyle saçmalık olabilir mi? 5 yıllık öğretmenim, 12 yıllık öğrencilik hayatımı da katarsak ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum, tatil günü çok gittik Atamızı anmaya, neyin çabası bu anlamıyorum. 2 gün geç anıldığında kalbimizdeki Atatürk sevgisini silebileceklerini mi düşünüyolar acaba. Çok sinirliyim, daha çok şey yazarım ama.... ama işte....

hocam hangi ildesiniz bilmiyorum ama erteleme yok hocam. cumartesi okuldayız.problem yok.

ankaradayım, ilçe programı 10 kasımda okul programı 12 kasımda

Hocam tüm öğrenciler ile etkinlik düzenlensin diye okul programlarını ertelemiş olabilirler ama samimi olmak gerekirse artık okullarda ertelenmesi çok normal geliyor dikkat ederseniz bu yıl 10 kasım saat 09:05 de anıtkabirde ziyarete kapalı saat 10:00 a kadar...

tanes' Alıntı:
..... 2 gün geç anıldığında kalbimizdeki Atatürk sevgisini silebileceklerini mi düşünüyolar acaba. Çok sinirliyim, daha çok şey yazarım ama.... ama işte....

sorun yok o halde. Hafta sonu öğrencileri nasıl getirecektik ki hem??

tanes' Alıntı:
Böyle saçmalık olabilir mi? 5 yıllık öğretmenim, 12 yıllık öğrencilik hayatımı da katarsak ilk kez böyle bişeyle karşılaşıyorum, tatil günü çok gittik Atamızı anmaya, neyin çabası bu anlamıyorum. 2 gün geç anıldığında kalbimizdeki Atatürk sevgisini silebileceklerini mi düşünüyolar acaba. Çok sinirliyim, daha çok şey yazarım ama.... ama işte....
Böyle bir saçmalık olmaz 10 Kasım günü ise 10 Kasım günü anılmalıdır.

Böyle durumlar bizim atamıza daha fazla bağlanmamızı sağlar ters etki yaratır. Yeter ki siz yıllık planlarınızda yazan Atatürk ve Atatürkçülüğü cumhuriyetle gelen hakları ve cumhuriyetten önce ülkenin nasıl yönetildiğini öğrencilere iyi anlatın...Bu dönemde biz cumhuriyet öğretmenlerine çok büyük görevler düşüyor...

bencede kalp de olduktan her gün anılır kimin ne yaptığının ne önemi var...

Hocam daha ne istiyorsun sadece ertelenmiş, daha kötüsü belki yarın belki birgün olacak.

Bulunduğum yerde 10 Kasımdır, 24 Kasımdır hep sancılı olur çünkü yüzde doksan taşımalı eğitim yapıyoruz, anma ya da ya kutlama programları hep dışarda soğukta oluyor. Yer sıkıntısı da var.
Öğrenciler için anma ya da kutlamadan çok eziyet oluyor. Bu bakımdan keşke burada da ertelense, her okul Ata'sını kendi okulunda ansa. Eminim birçok yerde de bu programlar amacından sapıyodur. Ertelenebilir, panik yok...

Bizim ilçede Cumartesi yapılacak denildi, servisler ayarlandı, aynı hafta içi gibi getirecek öğrencileri. Ayrıca törene katılmamak disiplin suçudur, öğrenciler mecbur gelecek. Her şey idarede bitiyor. Biz zamanında nasıl okula geldiysek yeni nesil de gelebilir.

tanes' Alıntı:

hocam neden bu kadar tepki gösteriyorsun ki? eğer yanlış anlamadıysam ilçedeki genel program 10 kasımda ancak okullarda ise pazartesi günü. bence bu gayet doğal. benim bildiğim bir okul 10 kasım anma günü programının organizasyonunu üstlenir ve sergiler. diğer okullar da artık eskisi gibi tek gün değil de 10-16 kasım arası atatürkü anma haftası olarak değerlendirildiğinden pazartesi günü okullarda programlar düzenlenebilir.

Giresun - Bulancak.

Yarın sadece idari tören var belediye meydanında ve sonrasında idarecilere başka bir program.

Okuldaki tören ise pazartesi...

5 yaşındaki kızımda anaokulunda program varmış..
biz tüm öğretmenler sabah 8:30 okuldayız..
Gerçekten saçmalık..

biz 10 kasım'da okuldayız. öğrencilerin çoğunluğu gelecek. bugün "gelmeyecek var mı?" dedim. bir tanesi el kaldırdı. "oğlum gelmen lazım, neden gelmiyorsun?" dedim. "Anıtkabir'e gideceğim hocam" dedi. :)

Geri