Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

1 Temmuz'a kadar neden formatörüz?

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında lion26 tarafından paylaşıldı.

1. lion26

lion26 Süper Üye Süper Üye

Tamam zorunlu yapıyor çoğumuz şu lanet olası formatörlüğü.Çoğumuzun eli mahkum.Ama haksızlık değil mi.Seminer döneminde millet 12:00 ya da 13:00 dedi mi eve gidecek bu gariban formatörler okulun bekçisi gibi 17:00 ye kadar bekleyecek.Rehber örğetmenleri görüyorum.Ne kadar rahat giriş çıkışları var.Sürekli idareci odasında çay kahve.Reva mı bu biz bilişimcilere.İstifa etsek diyorum.Bunlar daha fazla bizi amele yerine koymadan.
    Çoğu zaman idarecileri bile okulda bulamıyorum ama biz formatörler demirbaş gibi saat 17:00 ye kadar okuldayız.Ağırıma gidiyor.Seneye YGS çalışıp başka bir bölüm okumayı düşünüyorum Allah nasip ederse.Yoksa gençliğimi göremeden direk yaşlığa terfi edeceğim. :(

2. izmirlim80

izmirlim80 Seçkin Üye Seçkin Üye

17 ye kadar kalıyormusunuz gerçekten?

3. lion26

17 olmasa da 16:30 mutlaka geçiriyorum.İdarecinin saat yüzünden bir şey demesi zoruma gidiyor.Sevmiyorum hiç birini.

4. gzegen

gzegen Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

nasil alistirirsaniz oyle gider sizde agirliginizi koyup 8-15 yapin bir süre sonra kimse bisi demez. rehberlikcilere ne dersen de piskin piskin gülüyorlar elindeki cayla istedigi gibi de girip cikiyorlar.

5. izmirlim80

izmirlim80 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam ben sene başında anlaştım. Saatte problem çıkarırsanız formatörlük almıyorum, dersime girip çıkarım diye. İdareciler de sorun çıkmaz dediler ve gerçektende çıkmıyor.

6. lion26

İdarecilerin ilçe mem den korkusu var.İşim olursa yine dinlemiyorum da.Sonra bir sürü tantanası oluyor.yok akşama kadar oturuyorsun.Geç gitsen ne olacak diye.

7. lion26

Şimdi 1 Temmuz'a kadar devam edecek miyiz?millet öğlene kadar gelip sonra gidecek.Üvey evlat mı seminer döneminde de?

8. xsentius

xsentius Seçkin Üye Seçkin Üye

Jemba hocama katılıyorum. 1 dönem sizin şartlarınızı kabul ettirmenize yeter. Erken çıkın gidin baktınız size laf söylüyorlar tek bir dönem formatör olmazsınız hiçbirşeyede elinizi sürmezsiniz değeriniz anlaşılır. Ben ilk kez bu yıl üstüste 2 dönem formatör oldum. Açıkçası 2 katlı bir ev işine girdim onu sağlama almaya çalışıyorum yoksa yine 2 dönem üstüste bu işi yapmazdım. Hafta sonunda bile halk eğitim kursu veriyordum, bahçede yetişen her meyveyi satıyordum. Kısaca bu yıl benim ticaret yılım oldu ama seneye 1 dönem yine olmayacağım. 5e kadarda kimse bana dur demiyor zaten 5e kadar durur diye bir ibarede yok hiçbir yerde.

9. bbbbb

bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

bakıyorum da çoğu rahatmış..o yüzden formatörlük yapıyor... bense ikili öğretim yapan bir okuldayım..benden önceki formatör saolsun, herşeyi yaptığı için zamanında, benden de aynı performansı bekliyorlar..çok bunaldım, yok o bunu yapardı, yok o şunu da yapardı..sen de yapacaksın..... aptallarla muhatap olmaktan yoruldum...8-5-5:30 amele gibi çalışmaktan da...

10. bridget

bridget Seçkin Üye Seçkin Üye

8 hazirandan sonra 5 'e kadar beklemeyin sayın hocam..öğrenci yok sonuçta ne diye bt'de bekleyelim kii..şahsen ben 10 gibi okula gidip..max 12 -1 gibi çıkarım diye düşünüyorum..

11. pehepe

pehepe Seçkin Üye Seçkin Üye

idareceilerinde 5'e kadar bekleme zorunluğu yokmu... hocam idareciler çıktıktan sonra hiç beklemeyin.. istediklerini desinler hiç birşey yapamazlar.. Ellerine koz vermemek lazım yoksa hertürlü idari işleride size yaptırırlar...

12. nryozer

nryozer Seçkin Üye Seçkin Üye

seminer döneminde diğer öğretmenler gibi takılmıyor muyuz? senelerden beri bir oldumu çıkarım ben okuldan. ek dersimide buna göre alırım

13. Dark_ArchAngel

Dark_ArchAngel Üye

yok kardeşim 9-12 gelir giderim, herkes o saatte gidiyor. kalanlar zaten idareci; onların da odasında internet var! beni akşama kadar orda tutup da ne yapacak ki?

çıkarsa bi arıza gider rapor alırım 1 hafta :) varsın ek ders orda kalsın!

14. lion26

İçinden geldiği gibi takılmak en iyisi.

15. missilver

missilver Seçkin Üye Seçkin Üye

walla ben de bu dönem ilk defa formatör oldum ama 1 de giderim diye düşünüyorum. umarım bir sorun çıkmaz.

16. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

içiniz rahat olsun bugün ilde yapılan müdürler toplantısında 1 temmuza kadar tüm öğretmenler 8-5 seminere katılacak denilmiş :)) onlarda kalıcak bizim burada öyle ..ANtalya

17. ok_series

ok_series Seçkin Üye Seçkin Üye

sayın hocam, seminer döneminde normal öğretmenler gibi 12:30 gibi çıkın. eğer idare çıkamazsın falan derse, formatörlükten istifa et. formatörler haziran ayının sonuna kadar görevlendiriliyorlar.diğer öğretmenlerle aramızda tek fark 24saat ekders ücreti oluyor. bana para lazım diyorsan ona birşey diyemem...

18. mamostecelal

mamostecelal Aktif Üye

hocam eğer soruna ben idarecimle anlaştım, ben idareme koz vermem gibi yaklaşırsanız hiç bir hak elde edemezsiniz. bilişim öğretmenlerin fazla bir kaybı da olmaz bu ay hep beraber istifa edelim formatörlükten

19. brahif_06

brahif_06 Aktif Üye

mamoste celal arkadaş, doğru söylüyor; kimse mücadele etmeden, yorulmadan, çalışmadan haklarını ve saygınlığını alamaz... bakanlık biz birlik olamadığımız için bize her istedigini yaptırıyor istifa ederek bunun böyle devam etmeyeceğini göstermeliyiz....

20. nurhayat

nurhayat Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam az önce e-konferansta bakan dinçer tüm görevlendirmeler 15 haziranda sona erecek dedi..bizim içinde geçerli bu uygulama..yani 15hazirandn sonra rahatsınız

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal