1 milyon tıklanan bir site google reklamlardan ne kadar alır

Kodla Büyü

sturkmen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
öncelikle hayırlı bayramlar
günlük 1 milyon tık alan bir web sitesi google reklamları aracılığıyla ne kadar kazanır?

Türk-Yabancı ve içerik yönünden farklılar gösterir.Mesela Turizm ile sağlık tık oranları bir değildir.Ama 1 milyon da büyük rakam hocam :D

Gösterim reklamları çıkarsa ki sürekli çıkmaz, para verir ama tıklama bazlı reklamlar daha fazla para verir.Arkadaşın verdiği bilgilerden yola çıkarsak: 1 milyon gösterimli bir sitede (Türk) günlük 100-150dolar arası gelebilir.Ancak bunu yabancı içerikli bir site için düşünürsek bu oran site içeriğine göre 10 hatta 20 katına bile çıkabilir.

beyazgolge' Alıntı:
harbiden memurlar net sahibinden forumdonanımhaber gibi siteler ne kadar kazanıyorlardır

Donanımhaberde yöneticilik yapmış birisi olarak şöyle bir cevap vereyim.

Elimde net bir rakam yok fakat DH'nin sitenin hukuki işlerine bakan özel bir avukatı, bilindiği gibi bayağı büyük bir ofisi, istenildiğinde şak diye Hannover'e ya da Taiwan'a teknoloji fuarlarına röportaj yapmaya birden fazla adam gönderebilecek parası var. Üstelik sitenin kodlarını yazan iki ya da üç yazılımcı yanlarında grafikerleri de bulunuyor. Başka bir deyişle; çok ciddi paralar kazanıyor DH...

DaMieN' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:
harbiden memurlar net sahibinden forumdonanımhaber gibi siteler ne kadar kazanıyorlardır

Elimde net bir rakam yok fakat DH'nin sitenin hukuki işlerine bakan özel bir avukatı, bilindiği gibi bayağı büyük bir ofisi, istenildiğinde şak diye Hannover'e ya da Taiwan'a teknoloji fuarlarına röportaj yapmaya birden fazla adam gönderebilecek parası var. Üstelik sitenin kodlarını yazan iki ya da üç yazılımcı yanlarında grafikerleri de bulunuyor. Başka bir deyişle; çok ciddi paralar kazanıyor DH...
Hocam sorması ayıp, size ne kadar veriyorlardı?

sturkmen' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:

Hocam sorması ayıp, size ne kadar veriyorlardı?

İstanbul merkez ofiste çalışanlar harici kimse para almıyor bildiğim kadarıyla. Ben de önce bölüm sonra da genel moderatörlük yaptım ve para almadım doğal olarak. Bırakma sebebim para değil tabi ki yönetimsel hareketlerde onaylamadığım işler oldu. Ben de bıraktım...

Hocam genelde %1 tıklanma olur.1.000.000 tekil hiti olan bir sitede;i 10.000 reklam tıklaması olsa ve reklam başına ortalama 0.04 kazansa günlük 400$ kazanır.

istbilg34' Alıntı:
Hocam genelde %1 tıklanma olur.1.000.000 tekil hiti olan bir sitede;i 10.000 reklam tıklaması olsa ve reklam başına ortalama 0.04 kazansa günlük 400$ kazanır.

hocam siteleriniz çok güzel
ne kadar ziyaretçiniz var?
ne kadar google reklamlarında para alıyorsunuz?
bu işte para var mı?

beyazgolge' Alıntı:

hocam çok ciddi söylüyorum bu işi çok iyi bilen bi arkadaşımla bi sohbet esnasında bu konuyu konuşmuş ve ortalama bi hesap yapmıştık
ve sahibinden.com un bir aylık gelirinin 12 trilyonun üzerinde olduğunu hesaplamıştık.
ve bu kesinlikle gerçek bi rakam...

lyon-85' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:

hocam çok ciddi söylüyorum bu işi çok iyi bilen bi arkadaşımla bi sohbet esnasında bu konuyu konuşmuş ve ortalama bi hesap yapmıştık
ve sahibinden.com un bir aylık gelirinin 12 trilyonun üzerinde olduğunu hesaplamıştık.
ve bu kesinlikle gerçek bi rakam...

harika bir rakam

sturkmen' Alıntı:
istbilg34' Alıntı:

hocam siteleriniz çok güzel
ne kadar ziyaretçiniz var?
ne kadar google reklamlarında para alıyorsunuz?
bu işte para var mı?

Hocam sitelerim çok hit olmadığı için çokta ziyaretçi olmuyor.Haliyle de iyi google geliri pek olmuyor.Arkadaşların dediği gibi belki çok özgün ve farklı bir içerikle hit bir site yapılırsa gelir güzel olabilir.Ama bunun içinde seo yu iyi bilmek gerekli..

içinizde benim siteye tık olarak yüklenen yok değilmi
1 saat içerisinde yaklaşık 10 tane tık gelmiş
şimdiye kadar bugün 2.20 olmuş
banlanmayalım
bir sıkıntı olurmu acaba

yaklaşık yarım saat 1 saat sonra falan 2.02 ye indirmişler

1 milyon tık mı :)
arkadaşların dedikleri gibi site içerik ülke vb kriterler doğrultusunda hadi en az 0,012 cent desen*1milyon ort bir rakam çıkar.

saygılar

swanp' Alıntı:
1 milyon tık mı :)
arkadaşların dedikleri gibi site içerik ülke vb kriterler doğrultusunda hadi en az 0,012 cent desen*1milyon ort bir rakam çıkar.

saygılar

hocam ziyaretçi sayısı 1 milyon
reklam tıkları değil?

imzamda yazan tatil siteme yaz aylarında günlük 3000 kişi giriyor.. 400 reklam tıklanıyor. ortalama 1500 $ gitiriyor... tabiki sadece 3-4 ay...

muallimtamer' Alıntı:
imzamda yazan tatil siteme yaz aylarında günlük 3000 kişi giriyor.. 400 reklam tıklanıyor. ortalama 1500 $ gitiriyor... tabiki sadece 3-4 ay...
hocam böyle bir siteyi kaç kişi yönetiyorsunuz ve bu firmaları siteye nasıl çekiyorsunuz?

Geri