0312 444 1 444 numarali telefona Dikkat!!!

Kodla Büyü

tqwert

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar, yaklasik 3 haftadir ev telefonumuz 0312 444 1 444 numarali telefondan surekli ( yaklasik 50-60 kez ) araniyor. Telefonu actigimizda ya direkt kapatiliyor ya da hic ses cikmiyordu. En sonunda az once yine aradiklarinda hic ozelligim olmamasina ragmen bastim kufuru :)
Inanir misiniz daha sonra bir adam cikti telefona. "Iyi gunler Turk Telekom'dan ariyoruz, fatura sahibiyle konusabilir miyim?"adamin teki, biraz dogu sivesiyle. Internette daha onceden arastirma yaptigim icin ve bu numaranin dolandiricilarin numarasi oldugunu bildigim icin, adama alayci bir sekilde, Turk Telekom'un asla alan kodlu bir sekilde aramayacagini soyledim ve neden Ankara'dan aradiklarini sordum. Adam ilk basta Telekom'dan ariyorum demisti ya, simdi biz Telekom'un alt kurumuyuz dedi :)
Sonra yine bastim kufuru ve suratina kapattim serefsizin..
Aman siz siz olun dikkat edin arkadaslar, Internet'i etkin kullanan bizleri degil ama buyuklerimizi kolaylikla kandirabilirler..

hocam geçmiş olsun. Bu tip terbiyesizler çok neyazık ki. Numaraya şikayet bildiriminde bulunmuşsundur diye umuyorum.

Vay şerefsizler. Kendilerini akıllı sanıyorlar. Hem Türk Telekomdan arasan nolur lan şerefsz konuşmak zorunda mıyım ben TT un müşteri hizmetleriyle.

Yalnız kafama şu takıldı. Madem bunlar dolandırıcı neden arayıp arayıp kapatıyolar ki. Bir kere arayıp dolandırsalar ya

can61' Alıntı:
hocam geçmiş olsun. Bu tip terbiyesizler çok neyazık ki. Numaraya şikayet bildiriminde bulunmuşsundur diye umuyorum.

Telekom'a şikayet ettim ama telefonla rahatsız edenleri asil Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe ile bildirmemiz gerekiyormuş, onunla uğraşmadım..

aak' Alıntı:
Vay şerefsizler. Kendilerini akıllı sanıyorlar. Hem Türk Telekomdan arasan nolur lan şerefsz konuşmak zorunda mıyım ben TT un müşteri hizmetleriyle.

Yalnız kafama şu takıldı. Madem bunlar dolandırıcı neden arayıp arayıp kapatıyolar ki. Bir kere arayıp dolandırsalar ya

Walla, sistemlerinde bi sorun var herhalde :)

Nasıl olsa konuyu araştırıp, dolandırıcı olduklarını öğrenmişsiniz. Konuşsaydınız keşke hocam. Ne diyeceklerdi acaba?

Nasıl olsa konuyu araştırıp, dolandırıcı olduklarını öğrenmişsiniz. Konuşsaydınız keşke hocam. Ne diyeceklerdi acaba?

geçenlerde kayınvalidemi 212 alan kodlu 111 11 11 gibi bir telofondan arayıp elektirik tasarruf cihazı! satmışlar. haber alır almaz (gününde) hemen aradım, siz telefonla yaşlı insanları kandırmayı iyice alışkanlık haline getirdiniz, 1 saatiniz var bu işlemi iptal için yoksa sonuçlarına siz katlanırsınız diye tehdit ettim. yok falan filan lafı gevelemeye başladıklarında ise umarım bu konuşmanın bir kaydını tutuyorsunuzdur çünkü ben şu an kaydediyorum ve dilekçemle beraber savcılığa ileticem deyince biaz süre isteyip tlfonu kappattılar. 15 dakikaka sonra annem aradı. onu arayıp işlemi iptal ettiklerini söylemişler.
kıssadan hisse... yaşlı aile fertlerine ait kredi kartlarının güvenlik numarasını ve mümkünse kart numarasının bir kaçını silin...etkili bir yöntem ....
saygılar...

beni de dün arayp kapattı
bugün yakaladım
13 saniye ama kanuşmadı
sanırım yakalandığıın farkında değil.
konuşacak mı diye bekledim konuşmadı.

Ararasa ve konuşmaya cesarete ederse bakalım ne diyecek.

Geçen Yapıkredi bankasından aradılar, Opet ile işbirliği iile bir kredi kartı olduğunu falan söylediler. Benden kimlik bilgilerimi istedi, sonra da TC kimlik numaramı. Asla itibar etmedim. Ben şubenizden gider yaparım başvurumu dedim. Üstelik benim tüm bilgilerimin önünde olduğunu, bana teyit ettirmek amacıyla böyle bişey yaptıklarını söylediler. Ben de benim bunca zaman Yapıkredi ile hiç bir işimin olmadığını bilgilerime nasıl ulaştıklarını sordum. Bir şekilde ulaşmışızdır dedi.

En sonunda bilgilerimi vermeyeceğimi söyledim ve müşteri temsilcisi bana güven problemi yaşıyorsunuz dedi ve kapattı :) Belki de gerçekti ama durum ortada. Ortalık sahtekar dolu.

Bankalardan arayanların çoğu gerçek, kredi kartını ittirmek için yapıyorlar, gönder dediğin anda gönderiyorlar:)

Geri