02129010791 nolu telefon

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
az önce aradılar. bir yere 22.01.2014 tarihinde sağlık sigortası yaptırdığımı ve 2. yıl iptalini istediğimi söylediler. borcumuda ödememişim, bu gün son günmüş. icra takibi yaptıracaklarını söylediler. bunlar dolandırıcı arkadaşlar. icraya vermeyin deseydim bir hesap numarası verip para yatırmamı isteyeceklerdi. inandırıcı olsun diye edrese kadar kişisel bilgileri veriyorlar. SAKIN KANMAYIN. bu ülkede bu dolandırıcılara dur diyen kimse yok mu? bu kadar kişisel bilgiyi nerden alıyorlar?

Aynı yöntemle bir arkadaşımı kandırmayı başardılar, neyse ki yarım saat içinde uyanıp bankayı arayıp işlemi iptal ettirip kurtuldu ama stresi yetti tabii

sabah beni de aradılar hocam aynı numara burcu diye biriymiş.
kanmamak lazım. bende bankayı ve 155 i aradım anlattım. kanmayın hocam dediler geçtiler.
mutlaka bişeyler yapılması lazım.

Sorsan istihbaratımız sağlam der hükümet. Polislerin eline telefon numarası ver, gidip bulamaz :-1:

asli_1185' Alıntı:
sabah beni de aradılar hocam aynı numara burcu diye biriymiş.
kanmamak lazım. bende bankayı ve 155 i aradım anlattım. kanmayın hocam dediler geçtiler.
mutlaka bişeyler yapılması lazım.
siz polise bildirerek üzerinize düşeni yapmışsınız hocam. ama polis geçiştirmiş, herhangi bir şikayet almamış. nette araştırdığımda da hep böyle yazıldığını gördüm. peki vatandaş derdini kime anlatacak? ülkede dolandırıcılar kol geziyor ve herhangi bir adli işlem yapılamıyor. sadece kanmayın diye akıl veriyorlar. dolandırıldım diye şikayete gitsen "kanmasaydın" diyecekler. Allaha emanet yaşıyoruz.

Bu konuda yasal düzenleme yapılması şart, eli telefon tutan dolandırıcılığa soyunmaya başladı.

Geçe sene aynı şekilde birçok kez aradılar ama ben Kredi kartı numaramı değiştirdim.
Önce 299 tl ödemeniz gerekiyor ödemezseneiz 2500 tl icrası var başlatacağız dediler.
Bende Başlatın dedim.

Kredi kartı değiştikten sonra aradılar bu seferde 299 tl ödeme yapmışsınız biz geri ödeyeceğiz dediler.
Bende Banka Hesabıma yatır dedim.
Kredi kartınızdan çekilmiş oraya yatırabiliyoruz dediler.
Bende SEN HARCA BENİM YERİME dedim.

Geçen gün aradılar baya konuştuk 2600 ödeme yapacaklar mış.
hesaba yatırın dedim onu yapamayız dedi bende Kredi Kartımı size nasıl vereyim dedim. Siz bilirsiniz dedi

bu gün yine aradılar 1200 tl yatırmak için kredi kartı istedi hesap numaramı söyliyeyim dedim yine ama yok kredi kartım deyince yüzüme kapattı.

Tamamen kandırmaya çalışıyorlar
Ama Numara iyi 2600 tl verecez deyince bir sürü kişiyi kandırabilirler.

Geri