Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

0-6 ay arası bebeği olanlar baksın (Gaz Sancıları)

Konu, 'Android - IOS - App Inventor' kısmında meyaz tarafından paylaşıldı.

1. meyaz

meyaz Aktif Üye

Merhabalar arkadaşlar.
    Benim bi kızım var ve kolik denen gaz sancılarından dolayı ne kendi uyudu ne beni uyuttu. Bende duydum ki süpürge sesi falan iyi geliyormuş,youtube üzerinden açtım denedim ve gerçekten işe yaradı. Bende bununla alakalı olarak bir uygulama yaptım. Eğer sizin bebeğinizde de aynı sorun varsa denemenizi öneririm.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .colicbaby

Arkadaşlar olumlu yada olumsuz düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

2. erdcannet

erdcannet Seçkin Üye Seçkin Üye

Allah şifa versin hocam. Gaz sanıcısı için deniz sesi, süpürge sesi, saç kurutma makinesi sesi gibi alternatifler çok. Eğer gaz sancısı varsa aktarlarda hazırlanan bitkisel çözümlerde var.

3. alkantr

alkantr Aktif Üye

İlk yedi ay kolik sancısı bizi mehvetti. Koliki olanlar bilir :D

4. habibocak

habibocak Üye

Hocam,

Öncelikle geçmiş olsun. Saç kurutma makinası, süpürge vs. çok değişik yöntemleri denedik ve faydasını gördük. Bizimkilerde çukurlu yollarda araba ile dolaştırınca gaz problemi çözülüyordu. Tabi araba mahvoldu, biz mahvolduk ama çocuklarda bu şekilde büyüdü.

5. meyaz

meyaz Aktif Üye

Sayın hocalarım,çocuktan önce deseler inanmazdım süpürge sesinin çocuğu uyutacağını. Ama bebek bize neler öğretiyor neler. Çocuk doktoru kadar bilgim oldu. 8)

6. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

:D çok iyimiş hocam

7. bellagio

bellagio Seçkin Üye Seçkin Üye

8. atakom

atakom Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

ben maden suyu veriyorum arada

9. bogrt

bogrt Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilmez miyim kolik sancılarını... Evdeki herkesi çıldırtan ağlamalar... İnsana bebeğim oldu diye sevincini bile yaşatmayan sancılı bir süreç...
    Biz de ne yollar denemedik ki.. Saç kurutma, kurutma sesli mp 3ler, rezene, her biri 40 tl lik kolik damlaları, elma yağı, orjinal buziki orhan kolik cd si... En işe yarayanı orjinal saç kurutma makinasıydı, ama o da tehlikeli uzun süre çalışmada yangın bile çıkarabilir Allah korusun,o yüzden bebek uyuyor ben uyamıyordum onun tedirginliğiyle..
    Kısacası zor bir dönem.. Sabır en iyi ilacı.. 2-3 ay içinde geçiyor Allah ın izniyle..

10. tzcn

tzcn Seçkin Üye Seçkin Üye

"Çocuğun sırtını göğsünüze dayayın ileri doğru baksın, ayaklarını karnına doğru çekerek günde 15-20 dk gezdirin. Bir ay devam edin." Hollanda'da bir doktorun kolik sancıları için önerdiği yöntem. Bizde de uzun sürdü neyin faydalı olduğunu öğreninceye kadar geçiyor zaten sancılar. :)

11. stan007

stan007 Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler emekleriniz için..

12. ucamus

ucamus Süper Üye Süper Üye

Hocam elinize sağlık programı indirdim denedimde fakat ses kalitesinin daha iyi olmasını beklerdim açıkçası. Bence bunu göz önünde bulundurun

13. mevzuat

mevzuat Seçkin Üye Seçkin Üye

kimyon-rezene çayı yap bir çay kaşığı bebek içsin. Annenin diyeti önemli gaz yapan hiçbirşey yememeli sütten bebeğe geçiyor. Annede kimyon-rezen tohumundan çay içsin bebekte. Bunun dışında hazır ilaç kullanmayın. rota aşısını kesinlikle yaptırmayın.

14. s_kajmeran

s_kajmeran Hiperaktif Üye Hiperaktif

Benim de tavsiyem Muskat cevizi... bıçağı ucu ile çok az bişey kkazinip anne sütü ile bir çay kasiginda karıştırıp vermek... cook faydasını gördük. ..

15. meyaz

meyaz Aktif Üye

Hocam tavisyeniz için çok teşekkürler. En hızlı zamanda mevcut sorunu çözeceğim.

Bu arada benim sıkıntı çeken arkadaşların çözüm önerilerinide görmek sevindirici. Allah kolik bebeği olana yardım etsin. :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal