0-6 ay arası bebeği olanlar baksın (Gaz Sancıları)

Kodla Büyü

meyaz

Aktif Üye
Merhabalar arkadaşlar.
Benim bi kızım var ve kolik denen gaz sancılarından dolayı ne kendi uyudu ne beni uyuttu. Bende duydum ki süpürge sesi falan iyi geliyormuş,youtube üzerinden açtım denedim ve gerçekten işe yaradı. Bende bununla alakalı olarak bir uygulama yaptım. Eğer sizin bebeğinizde de aynı sorun varsa denemenizi öneririm.

https://play.google.com/store/apps/deta ... .colicbaby

kolik.jpg

Arkadaşlar olumlu yada olumsuz düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Allah şifa versin hocam. Gaz sanıcısı için deniz sesi, süpürge sesi, saç kurutma makinesi sesi gibi alternatifler çok. Eğer gaz sancısı varsa aktarlarda hazırlanan bitkisel çözümlerde var.

Hocam,

Öncelikle geçmiş olsun. Saç kurutma makinası, süpürge vs. çok değişik yöntemleri denedik ve faydasını gördük. Bizimkilerde çukurlu yollarda araba ile dolaştırınca gaz problemi çözülüyordu. Tabi araba mahvoldu, biz mahvolduk ama çocuklarda bu şekilde büyüdü.

Sayın hocalarım,çocuktan önce deseler inanmazdım süpürge sesinin çocuğu uyutacağını. Ama bebek bize neler öğretiyor neler. Çocuk doktoru kadar bilgim oldu. 8)

habibocak' Alıntı:
Hocam,

Öncelikle geçmiş olsun. Saç kurutma makinası, süpürge vs. çok değişik yöntemleri denedik ve faydasını gördük. Bizimkilerde çukurlu yollarda araba ile dolaştırınca gaz problemi çözülüyordu. Tabi araba mahvoldu, biz mahvolduk ama çocuklarda bu şekilde büyüdü.
:D çok iyimiş hocam

Bilmez miyim kolik sancılarını... Evdeki herkesi çıldırtan ağlamalar... İnsana bebeğim oldu diye sevincini bile yaşatmayan sancılı bir süreç...
Biz de ne yollar denemedik ki.. Saç kurutma, kurutma sesli mp 3ler, rezene, her biri 40 tl lik kolik damlaları, elma yağı, orjinal buziki orhan kolik cd si... En işe yarayanı orjinal saç kurutma makinasıydı, ama o da tehlikeli uzun süre çalışmada yangın bile çıkarabilir Allah korusun,o yüzden bebek uyuyor ben uyamıyordum onun tedirginliğiyle..
Kısacası zor bir dönem.. Sabır en iyi ilacı.. 2-3 ay içinde geçiyor Allah ın izniyle..

"Çocuğun sırtını göğsünüze dayayın ileri doğru baksın, ayaklarını karnına doğru çekerek günde 15-20 dk gezdirin. Bir ay devam edin." Hollanda'da bir doktorun kolik sancıları için önerdiği yöntem. Bizde de uzun sürdü neyin faydalı olduğunu öğreninceye kadar geçiyor zaten sancılar. :)

Hocam elinize sağlık programı indirdim denedimde fakat ses kalitesinin daha iyi olmasını beklerdim açıkçası. Bence bunu göz önünde bulundurun

kimyon-rezene çayı yap bir çay kaşığı bebek içsin. Annenin diyeti önemli gaz yapan hiçbirşey yememeli sütten bebeğe geçiyor. Annede kimyon-rezen tohumundan çay içsin bebekte. Bunun dışında hazır ilaç kullanmayın. rota aşısını kesinlikle yaptırmayın.

Benim de tavsiyem Muskat cevizi... bıçağı ucu ile çok az bişey kkazinip anne sütü ile bir çay kasiginda karıştırıp vermek... cook faydasını gördük. ..

ucamus' Alıntı:
Hocam elinize sağlık programı indirdim denedimde fakat ses kalitesinin daha iyi olmasını beklerdim açıkçası. Bence bunu göz önünde bulundurun

Hocam tavisyeniz için çok teşekkürler. En hızlı zamanda mevcut sorunu çözeceğim.

Bu arada benim sıkıntı çeken arkadaşların çözüm önerilerinide görmek sevindirici. Allah kolik bebeği olana yardım etsin. :)

Geri