“YENİLİKÇİ SINIFLAR” BT sınıfları yenileniyor

Kodla Büyü

hakansia

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kodlama becerilerimizi bir adım öteye taşımak için BT sınıflarımızı tepeden tırnağa yenileyip yenilikçi sınıflar adıyla başka bir projeyi hayata geçiriyoruz. Teknolojinin tam anlamıyla kullanıldığı sınıflar. Biz okullara akıllı tahtaları kurduk işimiz bitti demiyoruz. Kurduğumuz tahtaları, kurduğumuz internet erişimini çocuklarımızın, gençlerimizin daha rahat kullanabilmeli, daha faydalı kullanabilmeleri için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Gelişim takip ediyoruz bunu sadece öğrenci arkadaşlarımız için, genç kardeşlerimiz için değil aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımız için de benzeri süreçleri devam ettiriyoruz.
MEB BAKANI YUSUF TEKİN

Kodlama becerilerimizi bir adım öteye taşımak için BT sınıflarımızı tepeden tırnağa yenileyip yenilikçi sınıflar adıyla başka bir projeyi hayata geçiriyoruz. Teknolojinin tam anlamıyla kullanıldığı sınıflar. Biz okullara akıllı tahtaları kurduk işimiz bitti demiyoruz. Kurduğumuz tahtaları, kurduğumuz internet erişimini çocuklarımızın, gençlerimizin daha rahat kullanabilmeli, daha faydalı kullanabilmeleri için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Gelişim takip ediyoruz bunu sadece öğrenci arkadaşlarımız için, genç kardeşlerimiz için değil aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımız için de benzeri süreçleri devam ettiriyoruz.
MEB BAKANI YUSUF TEKİN
Somut olarak ne yapılacak onu tam anlamadım.

1000 tane yeni labaratuvar kurulmuştu devamı gelecek olay bu. Yapsın teşekkür ederiz. Benim labaratuvarım IBM celeron du. 15+1 aidata tümleşik bilgisayar geldi. 3-d yazıcı geldi. Daha ne olsun. Daha önce yapıldı yine yapılır. Ki birçok okulda altyapı hazır zaten kutuda gönderiyor kurulumu okul yapıyor

Fatih Projesi ile sınıfların tavanına asılan ve %90'ı kullanılmayan Huwaei, Cisco marka Access Point'leri toplayıp internet alt yapısında sorun yaşayan okullara dağıtsalar keşke. İyi bir tasarruf olur. Yapılan tasarruf da yeni BT sınıfları için kullanılabilir.

14 bilgisayar 42 44 arasi ogrencim var nasil olacak bir bilgisayara 3 kisi oturuyor ne kadar verimli olabilir ki sınıflarin büyük olmasi gerekli en azindan 25 civari olmasi lazim cocuklar sürekli sorun yasiyor klavye bende mouse bende diye baktim olmuyor cikarmiyorum sorunlari ile ugrasmaktan ders verimsiz oluyor.

Eskiden idealisttim ilk atamamda hep bt sınıfı olan okulları tercih etmiştim. Sınıfın donanım sorunları yazılım sorunları öğrenci sorunları hiç gözümde büyümezdi çünkü bu işin böyle olduğuna inanırdım.Daha sonra bt sınıfı olmayan başka bir okula geçtim. Meğer ne kadar rahatmış. Yok teoride kalıyormuş yok çocuklar kavga ediyormuş yok şu parça bozuldu idarenin peşinde koşayımda aldırayım vs hiç böyle problemlerim yok. Çünkü bana dayatılan sistem bu arkadaşlar neyi niye bu kadar zorluyoruz ki. Sistemin bir parçası olmak daha kolay. Keşke branş değişikliği hakkı verseler bilişim öğretmenlerine de bu ızdıraplardan kurtulsak

Ekli dosyalar

• IMG_6692.jpeg
    IMG_6692.jpeg
    268.5 KB · Görüntüleme: 195
İlkokul 2 den başlayıp tüm sınıf kademelerine sadece 1 ders saati robotik kodlama dersi açmak (5.sınıf ve 6.sınıflar 2 saat kalmalı)ne kadar zor olabilir. O zaman yenilenen sınıflar bir anlam kazanır.

Bu sınıfın BT Sınıfı ile alakası yok, bize de ilden bildirim yapıldı. Kesinlikle BT sınıfı değil, yenilikçi sınıftır adı. Sadece bilişim dersi değil diğer bütün derslerin işlenmesine olanak sağlayan bir sınıf olacak. En az 56m karelik tadilat gerektirmeyen bir alan istiyorlar. Sınıfa 15-20 tane Pc gelmeyecektir. örnekteki fotoğrafa bakacak olursanız 4-5 kişilik yuvarlak masada tek bir bilgisayar var . Daha çok proje çalışmalarına takım çalışmalarına uygun bir alan olacak burası. Evet masalardaki pc ler dışında çeşitli ekipmanlarla da donatılacak ama kesinlikle bir BT sınıfı olarak algılanıp umut edilmesin.

Bu sınıfın BT Sınıfı ile alakası yok, bize de ilden bildirim yapıldı. Kesinlikle BT sınıfı değil, yenilikçi sınıftır adı. Sadece bilişim dersi değil diğer bütün derslerin işlenmesine olanak sağlayan bir sınıf olacak. En az 56m karelik tadilat gerektirmeyen bir alan istiyorlar. Sınıfa 15-20 tane Pc gelmeyecektir. örnekteki fotoğrafa bakacak olursanız 4-5 kişilik yuvarlak masada tek bir bilgisayar var . Daha çok proje çalışmalarına takım çalışmalarına uygun bir alan olacak burası. Evet masalardaki pc ler dışında çeşitli ekipmanlarla da donatılacak ama kesinlikle bir BT sınıfı olarak algılanıp umut edilmesin.
hocam merhaba,
ilden haber geldi demişsin. size kurulacak mı?

dün bugün beni aradılar şartları sordular.

Bizden de liste aldılar, sınıfımızın durumunu sordular, inşallah yenilenir, hayırlısıyla seçmeli dersler de verseler harika olacak, bekleyelim bakalım.

Kesinlikle BT sınıfı olmayacaksa ne anladık bu işten daha önceleri diğer branşlarda bt sınıfını güya araştırma için program yapılsın sırayla kullanalım diyorlardı hatırlayan varsa sınıfların bozulan kırılan kopan dökülen herşeyini yapmaktan ders işleyemezdik yine başkaları kullanacak btr ler toplayacaksa yok kalsın bence.kim kullanacaksa o bakımını korumasını onarımını yapsın.

siniflar 45 50 kisi müdür sinif yapmak icin neredeyse depolari bosaltacak 56m2 yer istiyorlar oyle bir yeri olsa aninda sinif yaparlar zaten bizimkiler
o degilde müfredat aciklanacakti o da kaldi bu secim hengamesinde su ders kalkaydi da kim nereye ne yapiyorsa yapaydi.

hocam merhaba,
ilden haber geldi demişsin. size kurulacak mı?

dün bugün beni aradılar şartları sordular.
DYS üzerinden resmi yazı geldi resmi yazı gelmeden öncede il koordinatörümüz bizleri bilgilendirdi. Yoksa okulumuzu arayıpta teklif yapılmadı. Zaten okullar talepte bulunacak bunun için, Okul 56 metrekarelik bir alan göstermesi lazım öncelikle milli eğitime.

En güzel sonuç alan değişikliği Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olmaktan sıkıldım. Hepimizin hayatla ilgili sıkıntıları var geçim,sağlık,çocuk vs. vs. geçmişte atanana kadar psikoloji bırakmadılar atandık yıllar geçti halen psikolojimizle oynuyorlar. Bilişim öğretmenlerini sevmezler ama ne kadar proje varsa üzerimize yıkarlar. Ben Beden Eğitm veya Görsel Sanatlar Öğretmenliğine geçmek istiyorum anlıyor muyum hayır; ver topu oynasın çocuklar, çıkarın resim defterini kalemi çizin çocuklar onlarda öyle yapmıyor mu?

10 bilgisayar gelse
Gelenleri bt laboratuvara koysak
Bizdekiler oraya veririz
Varsın bt sınıfına vermesinler

Arkadaşlar BT sınıfları ile ilgili çalışma farklı. Meclis bütçe görüşmelerinde 3500 BT sınıfı kurulacağı ile ilgili metin var. Bunların 500 ü üstte de bahsedilen Yenilikçi Sınıf modelinde olacak. Kalan 3000 BT sınıfı yine kurulacak. Onla ilgili ayrı bir çalışma var. Bir kısmı sıfır BT sınıfı kurulumu, bir kısmı da mevcutta BT sınıfı olup eski bilgisayarları olan okulların sınıflarının yenilenmesi şeklinde.

Geri