͏͏͏✰✰✰ Öğrenci devamsızlığını öğretmen girebilecek

Kodla Büyü
Ayrıca önceki mesajlarımda da söylediğim gibi eylül ayından itibaren bu uygulamayı kullanmaya gayret gösteriyoruz. Öğretmen arkadaşlara uygulamanın devamsızlık takibindeki olumlu taraflarını anlattım, Öğretmenlerimize zorunlu bir uygulama olmadığını fakat iyi bir uygulama olduğunu belirttim. Çoğu arkadaşımız kullanıyor. Kullanmayana da bugüne kadar bir şey demedim. Seneye asli görevim olan öğretmenliğe dönünce de kullanacağım.
hocam özetle peki
1- öğretmen yoklamayı online girebiliyor + fiş dolacak
2- idareci online girilen yoklamayı görebiliyor + kendisi yeniden girmek veya onaylamak zorunda
3- her ders yeniden girilmeli. tüm öğrencileri seç ya da diğer derse aktar diye birşey yok
4- sehven girilen öğrencileri düzeltme gibi bir durum yok
anladıklarım doğru mu?

hocam özetle peki
1- öğretmen yoklamayı online girebiliyor + fiş dolacak
2- idareci online girilen yoklamayı görebiliyor + kendisi yeniden girmek veya onaylamak zorunda
3- her ders yeniden girilmeli. tüm öğrencileri seç ya da diğer derse aktar diye birşey yok
4- sehven girilen öğrencileri düzeltme gibi bir durum yok
anladıklarım doğru mu?
...
3.Sadece gelmeyen öğrencilerin işaretlenmesi yeterli. Her ders için ayrı ayrı giriş yapılabiliyor.
4.Öğretmen gün içinde düzeltme yapabiliyor. Yani sabah ilk derste 8.ders yoklaması alınabileceği gibi tam tersi de mümkün. Zaten yoklama alınacak saat e-okul ders programına göre karşınıza çıkıyor. Ders programınızın e-okula doğru girilmiş olması gerekir.

arkadaşlar dün eokul uygulamasını indirip denemeye niyetlendim.
şimdi tüm çocuklar YEŞİL TİKLİ idi. Biz gelmeyen çocuğu tikleyip KIRMIZI ÇARPI işaretine mi dönüştürüyoruz?
Yoksa tüm gelenleri tek tek tıklayıp yeşil tiki kırmızı çarpıya dönüştürüp sadece gelmeyenler mi yeşil tik kalacak.

İdareciler sıcacık koltuğunda otursun. Öğretmen yoklamayı alıp sisteme girmeyle uğraşsın, defteri doldursun, ders anlatsın, sınav yapsın, nöbet tutsun, öğrenci veli ve idarecilerle uğrasşın, elektronik herşeyi bilsin tamir etsin, bakımını yapsın vs. vs. ..Az kaldı bende idareci olacam:mad:
:)

üstünüze sakın alınmayın hocam;
birde bazıları için diyorum odanızda otururken pencere açık değilse(aslında odanızda hiç yapmasanız wc var) lütfen gaz çıkarmayın dışarıdan gelince çok kötü kokuyor. Resmen odanızı ahıra çeviriyorsunuz....
içeride olan siz olduğunuzdan kokuyu koku reseptörleriniz uyuştuğu için alamıyorsunuz ama içeriye habersiz girince malesef o kokuyu içimize çekmiş oluyoruz iğrenç bir durum...
(şaka değil nerdeyse çalıştığım her 3 kurumdan 2 sinde bu tür ortama denk geldim işimiz gereğide sürekli idarelere gir çık yapıyoruz malesef öfff
daha anlatmıyım.....
Hocam ne yaptın böyle, konuya koku bombası atıp kaçtın :D

İdareciler sıcacık koltuğunda otursun. Öğretmen yoklamayı alıp sisteme girmeyle uğraşsın, defteri doldursun, ders anlatsın, sınav yapsın, nöbet tutsun, öğrenci veli ve idarecilerle uğrasşın, elektronik herşeyi bilsin tamir etsin, bakımını yapsın vs. vs. ..Az kaldı bende idareci olacam:mad:
aynen öyle hatta bazılarına o sıcak koltuk ve ılık ılık esen klimanın esintisi iyi geliyor ki durmadan zart zorrrtt atıp odayı leş gibi kokutuyorlar biraz utanın bee(sözüm bu tür tipleredir)

Bu uygulama başladığı anda ikisini birden yapmam. Ya fiş devam eder ya da uygulama üzerinden, kimse kusura bakmasın..

Bizim ders programımız ve sınıflarımız e okulda işli olduğu halde devamsuzlık giremiyorum. Sadece telefon uygulamasında mı girilebiliyor bu, tarayıcıdan girilemiyor mu?

derste bir deneyeyim dedim e okulöğretmen daha önce yüklü idi şifre işini kolay girmek için parmak izi yapmıştım girdim yoklamayı aldım hepsi tik işaretli gelmeyenin tikini kaldırınca kırmızı çarpı oluyor son saatti ders bitince yoklamayı giren müdür yardımcısının odasına gittim girdiğim söylemeden söyledi girmişin yoklamayı diye.

ileride fiş kalkar mobil uygulama ile yoklama olur. ama biraz daha geliştirilmeli mesela haftalık ders programım kayıtlı olmalı ben açınca benim ders gelmeli oradan seçmek zorunda kalmamalıyım.

E okul öğretmen uygulamasında tanımlı ders görünmüyor uyarısının çözümü nedir? Kendi sınıflarımda dersime tanımlama yaptım ama sorun çözülmedi?
Birde hala biz yoklama girdiğimizde idare tekrar girmesi gerekiyor mu?

E okul öğretmen uygulamasında tanımlı ders görünmüyor uyarısının çözümü nedir? Kendi sınıflarımda dersime tanımlama yaptım ama sorun çözülmedi?
Birde hala biz yoklama girdiğimizde idare tekrar girmesi gerekiyor mu?
Hocam okul idaresinin sizin ders programınızı e okula girmesi gerekiyor.

Deftere yoklama almak kalkacaksa iyi güzel, ama hem deftere yoklama alınacak, hem telefondan alınacaksa çok saçma, boşuna iş yükü, zaman kaybı.

Geri