Şeflik saati için müdür savunma istedi

Kodla Büyü
Sözlü olarak söylemeden bana direk sarı zarf verseler hiç okumadan yırtıp gözünün önünde çöpe atarım. savunmanında çok esprisi yok onuda söyleyim devamını getiremez kolay kolay

bugün cevap gelmiş; "bir defaya mahsus yazılı olarak uyarılmış bulunmaktasınız." yazıyor.

Şimdi bu benim sicilime işleyecek mi ?

Uyarı cezası vermiş gibi duruyor, uyarı cezası sicile işlenir ama genel 5-10 yıla af gelip siliniyor . Geçmiş Olsun.

Uyarmış sadece sanırım sicile işlememiştir. Sicile işleyen cezalar arkadasın dedıgı gıbı 10 yıla bır sılıyorlar. Çok geçmiş olsun. İş yavaşlatmanızı tavsiye ederim.

İstifa et çık işin içinden hocam bu ne egodur bu ne aymazlıktır be kardeşim diyelim ki hiçbir bahanen de olmadı ne olacak yani hatasızmı bu adam.Herşey bitti bir fıstık yeşili eksik kalmış.16 senedir çalışıyorum çok egolu idareci gördüm bu neymiş arkadaş en azından bir çağırıp insan gibi hocam doğru değil dese iş çözülecekdi belki de.

bugün cevap gelmiş; "bir defaya mahsus yazılı olarak uyarılmış bulunmaktasınız." yazıyor.

Hocam bu ceza değil. Ceza olsa şu kanunun şu maddesi gereğince şu ceza ile ...... Diye yazardı. Bir defaya mahsus demek yani ceza vermedim ama tekrarında veririm demek oluyor.

Uyarı sicile isler

Hocam ceza yazısı örnekteki gibi oluyor. Böyle bir metin yoksa ceza da yoktur. İtiraza ilişkin bilgi de olmak zorunda. Bunlar benim bildiklerim. En iyisi müdüre sorun ceza mı bu değil mi diye. Yada bir sendika avukatına sorun. Ceza ise itiraz hakkınız var çünkü. İyice öğrenmekte fayda var.
Artı müdürünüzün iş bilmediği buradan da belli. Uyarildiniz diyerek ceza olan bir kelimeyi yanlış kullanmış gibi duruyor. Benim de başıma geldi. Uyarma yerine ceza olarak yer almayan ikaz edildiniz diye yazmışlardı. Bu da ceza olmadığı anlamına geliyordu. Gerçi onu il milli eğitim müdürü yazmıştı o yüzden daha dikkatli bir dil kullanılmış. Seviye okul müdürüne düşünce de vasifsizlik iyice göze batmış. Allah kolaylık versin hocam.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231031-191608_Drive.jpg
    Screenshot_20231031-191608_Drive.jpg
    363.3 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Meslek hayatımda kınama,uyarı ve kıdem ilerlemesi cezaları aldım. Kınama dışındakiler sicilime işledi ve süresi geçince silindi. Kıdem ilerlemesi için dava açıp sildirdim. Cezayı aldigik için söylüyorum kınama dışındaki cezalar sicile isler ve evrak dosyanisa eklenir. Fakat altını çizerek söylüyorum ceza maddeye dayalı bir yazı ile tebli edilir. Uyardım diye bir kelime tekbasina söylenmez devlet memuruna

Meslek hayatımda kınama,uyarı ve kıdem ilerlemesi cezaları aldım. Kınama dışındakiler sicilime işledi ve süresi geçince silindi. Kıdem ilerlemesi için dava açıp sildirdim. Cezayı aldigik için söylüyorum kınama dışındaki cezalar sicile isler ve evrak dosyanisa eklenir. Fakat altını çizerek söylüyorum ceza maddeye dayalı bir yazı ile tebli edilir. Uyardım diye bir kelime tekbasina söylenmez devlet memuruna
Arkadaş uyarı cezası almamış anladığım kadarıyla hocam. Müdür iş bilmezliğinden böyle yazmış olmalı. Bir defaya mahsus yazılı olarak uyarılmış bulunmaktasınız olmaz. Şu maddeye göre uyarı cezası ile cezalandırıldınız deyip 7 gün içinde itiraz hakkini da belirtmesi lazım. Saçma sapan bir iş yapmış en baştan savunma istemek de dahil. ben olsam kendisini şikayet ederdim illaki açıkları oluyordur

Arkadaş uyarı cezası almamış anladığım kadarıyla hocam. Müdür iş bilmezliğinden böyle yazmış olmalı. Bir defaya mahsus yazılı olarak uyarılmış bulunmaktasınız olmaz. Şu maddeye göre uyarı cezası ile cezalandırıldınız deyip 7 gün içinde itiraz hakkini da belirtmesi lazım. Saçma sapan bir iş yapmış en baştan savunma istemek de dahil. ben olsam kendisini şikayet ederdim illaki açıkları oluyordur
öğretmenliği beceremeyip müdür oluyorlar onu da beceremiyorlar. hakkıyla bu görevi yerine getirenler zaten üstüne alınmazlar.

Geri