Şahin Ve Doğan Hakkındaki Fikirleriniz

Kodla Büyü
1992 model tüplü doğan kullanıyorum
taş gibi araba hiç bozulmuoooo.
bozulsada sanayiden çok ucuza çıkıyor.

hocam bir yıldır 98 model doğan slx kullanıyorum. hiç sanayiye gitmedim. hiç yolda kalmadım.yemini ver yeter.taş gibi araba. nede olsa yerli mercedes...

ben hiç sevmiyorum geçen gün saydım bi yoldan 90 tane şahin geçti türkiyede elli bin tane vardır heralde ilk çıktığı zaman güzeldirde şimdi bana göre güzel değil sevenlere bişe diyemem :-1: bana göre berbat

x-fire' Alıntı:
ben hiç sevmiyorum geçen gün saydım bi yoldan 90 tane şahin geçti türkiyede elli bin tane vardır heralde ilk çıktığı zaman güzeldirde şimdi bana göre güzel değil sevenlere bişe diyemem :-1: bana göre berbat

O arabaya öyle denir mi hocam ya günah olur şerefime :D :mrgreen:

Doğan ya da Şahin kullanıcılarına ayrı bir saygım var.Güle güle kullansınlar.

5 - 6 bin tl ye alınabilecek brodway alternatifi araba daha fazla verilmez günah
at arabasından hallice ayağımı yerden kessin param yok diyorsanız makul
yukarda atıp tutanlara bakmayın bunlara nissan qashqai deyincede zartzurt ederler ciddiye almayınız
çoğu memur tersini düsünsede bence brodwayden daha iyidir daha genis, yoltutusu daha iyi ama biraz fazla yakar 100 km ye 13 - 14 (15 yuh) lt yakar bide direksiyonu gemi dümeni gibi döndür döndür dönmez hele park ederken insanın kolu kopar kas yaparsın 120 yi geçince motoru patlayacakmış gibi bi izlenim verir ama gecmemekte yarar var frenleri pek sağlam değildir parçaları bakkallarda bile bulanabilen araçlardır temiz bakımlı bulursanız öyle dedikleri gibi bozulma felan olmaz sadece standart sarf malzemelerinin (balata, rot, bilye, buji, yağ, hidrolik vs..) ömrü yeni arabalara göre daha azdır ama fiyatı yaklasık 10 kat daha azdır ör: bilye honda da ort 200 (serviste 350 :) ) tl iken bu kuşlarda ort 20 tl dir

sonuc araba artık lüksten cıkıp zaruri olmustur eğer 15 -20 bin tl niz yoksa 5-6 bine böyle bi araç alıp mağduriyeti gidermek mantıklı olacaktır

ayağımı yerden kesiyor çok şükür... deh dedin mi gidiyor büpppşşş dedin mi duruyor daha ne olsun...ama uzun yola gideyim ve yormasın beni diyorsan bu arabalara yanaşma dndd hocamın da dediği gibi döndür döndür bitmiyor...bir de yol tutuşu çok kötü....camın biraz kıyık acık olsun bir rüzgar estimi şerit değiştirtiyor..bahsettiğim olay 90 km hızla bilenler vardır hataya giderken belen taraflarında yaşanmıştır...90 la giderken şerit değiştirdim..inanması güç ama öyle..o gün bugündür 150-160 bastığım şahinimi zorlamıyorum...80-90 kafi...hem yakıtıda o zaman kokluyor gerçekten...misal 432 km yol yaptım 50 tl lik gazla hataya giderken...tecrübeyle sabittir anlattıklarım...laf salatası değil.....

özetle...kuş serisi düşünüyorsan
1-enjeksiyonlu olacak
2-hidrolik direksiyon olacak
3-tüp Allah'ın emri....
4-YAĞI SUYUNU TUZUNU KAT...DURMAK YOK YOLA DEVAM...(BU SLOGANA DA GICIK OLURUM AMA CUK OTURDU)

SAYGILAR...

Bence Doğan ya da Şahin alacağınıza Broadvay alın. Şehiriçinde daha rahat kullanımı var. Ayrıca yakıtı da çok daha düşük.

dndd' Alıntı:
5 - 6 bin tl ye alınabilecek brodway alternatifi araba daha fazla verilmez günah
at arabasından hallice ayağımı yerden kessin param yok diyorsanız makul
yukarda atıp tutanlara bakmayın bunlara nissan qashqai deyincede zartzurt ederler ciddiye almayınız
çoğu memur tersini düsünsede bence brodwayden daha iyidir daha genis, yoltutusu daha iyi ama biraz fazla yakar 100 km ye 13 - 14 (15 yuh) lt yakar bide direksiyonu gemi dümeni gibi döndür döndür dönmez hele park ederken insanın kolu kopar kas yaparsın 120 yi geçince motoru patlayacakmış gibi bi izlenim verir ama gecmemekte yarar var frenleri pek sağlam değildir parçaları bakkallarda bile bulanabilen araçlardır temiz bakımlı bulursanız öyle dedikleri gibi bozulma felan olmaz sadece standart sarf malzemelerinin (balata, rot, bilye, buji, yağ, hidrolik vs..) ömrü yeni arabalara göre daha azdır ama fiyatı yaklasık 10 kat daha azdır ör: bilye honda da ort 200 (serviste 350 :) ) tl iken bu kuşlarda ort 20 tl dir

sonuc araba artık lüksten cıkıp zaruri olmustur eğer 15 -20 bin tl niz yoksa 5-6 bine böyle bi araç alıp mağduriyeti gidermek mantıklı olacaktır

en doğru yorumu hocam yapmış bence. üzerine çok ekleyecek fazla bir şey yok :alkis:

lada samara aldım 4000 tl ye 92 madel çok memnunum . rus arabası. tavsiye ederim.

Şimdi burada çoğu öğretmen arkadaş bu araçlara burun kıvırıp beğenmeyecektir. Fakat herkes kendi imkanları ölçüsünde bir araca biner.Şahsen ben şahin kullanıcısı olarak fiyat ve performans göz önüne alındığında aracımdan çok memnunum. Şehirlerarasıda kullanıyorum ve öok memnunum. Şu an kadar hiç yolda kalmadım. Şuan imkanım olduğu için değiştirmeyi düşünsemde hiç satasım gelmiyor.

Daş gibi araba hocam. Boşuna hollandalılar 2010 modelini çıkarmadı arabanın.
Bi de modifiye dayadınmı: çelik jantlar,racer tampon, sunroof, helezonu azcık kestircen,kanat,koltuk arası torpido, racer döşeme Pioner teyp ve ses sistemi dadından yinmez haaa.

Gürses44' Alıntı:
Bence Doğan ya da Şahin alacağınıza Broadvay alın. Şehiriçinde daha rahat kullanımı var. Ayrıca yakıtı da çok daha düşük.
bencede broadway. öğretmen arabası olarak literatürde yerini almıştır.

Doğan görünümlü Şahin :
Zaman zaman kullandığımız bu kalıp cümle anlam olarak : Özü ne olursa olsun dışına verilen önemin her zaman önde gittiğinin koyu bir ıspatıdır dilimizde.

Fender' Alıntı:
Doğan görünümlü Şahin :
Zaman zaman kullandığımız bu kalıp cümle anlam olarak : Özü ne olursa olsun dışına verilen önemin her zaman önde gittiğinin koyu bir ıspatıdır dilimizde.

:+1: Güzel tesbit.

91 model doğan görünümlü beyaz şahin km de ne kadar gaz yakıyor arkadaşlar tahmini

Geri