İstenilen bir dosyayı aynı anda bütün bilgisayarlara atma

Kodla Büyü

vediban

Aktif Üye
İstediğim her hangi bir dosyayı tek tıkla bütün labdaki bilgisayarlara atabileceğim bir program var mı? Varsa paylaşabilir misiniz?

Hocam Net Support School programında File Transfer ya da Send-Collect Work menülerinden yapabilirsiniz

Ben File transfer > File Distribution'ı kullanıyorum. Destination'ı D:\ olarak ayarlıyorum. Bilgisayar isimlerindeki farklılıktan kaynaklanan sorunu böylece aşıyorum.

hocam netsupport un sadece tek bilgisayara dosya atabilir zanediyorum. Senin vesilenle bütün bilgisayarlara da atılabildiğini keşfetmiş oldum. Sağol :D

Ben de destination i allusers/desktop olarak ayarladım. Bütün bilgisayarların masaüstüne geliyor. :)

vediban' Alıntı:
hocam netsupport un sadece tek bilgisayara dosya atabilir zanediyorum. Senin vesilenle bütün bilgisayarlara da atılabildiğini keşfetmiş oldum. Sağol :D
Hocam File Transfer - File Distiribution ile Tüm bilgisayarlara tek yönlü olarak gönderebiliyorsunuz

Send Work ile gönderdiğinizde ise artı bir özellik olarak daha sonra Collect Work ile aynı dosyaları öğretmen bilgisayarına geri çekebiliyorsunuz. Dosyalar geri alınırken Netsupport Öğretmen pc sinde sizin belirlediğiniz bir klasör içerisine her bilgisayarın adına göre ayrı ayrı birer klasör açıp çektiği dosyaları orada tutuyor. Uygulama sınavları sonrasında dosyaları toplarken çok kolaylık sağlıyor.

• Beğen
Tepkiler: omd
fahrican' Alıntı:
vediban' Alıntı:
Hocam File Transfer - File Distiribution ile Tüm bilgisayarlara tek yönlü olarak gönderebiliyorsunuz

Send Work ile gönderdiğinizde ise artı bir özellik olarak daha sonra Collect Work ile aynı dosyaları öğretmen bilgisayarına geri çekebiliyorsunuz. Dosyalar geri alınırken Netsupport Öğretmen pc sinde sizin belirlediğiniz bir klasör içerisine her bilgisayarın adına göre ayrı ayrı birer klasör açıp çektiği dosyaları orada tutuyor. Uygulama sınavları sonrasında dosyaları toplarken çok kolaylık sağlıyor.

hocam verdıgınız bılgıler ıcın tesekurler. Collect work olayında ben sadece 1 bılgısayar secmıstım ama hepsıne yolladı . Istedıgım bılgısayarlara bnasıl yollarım ? Daha dogrusu ben bt adında bır sınıf olusturdum bunda ıdarecılerımın bılgısayarları da var . Ve onlara dosya gıtsın ıstemıyorum

bilisim5587' Alıntı:
Nasıl ayırayım işte. :)

http://www.netsupportsoftware.com/resou ... ual_uk.pdf

collect work diye aratınca iki yöntemin olduğu ikinci yöntemde öğrenci seçilebildiği yazıyor. Yanlış anlamadıysam :)

To Collect Work Using Advanced Collect
1. Choose {School}{Send/Collect Work - Advanced} from the Control window drop down menu bar. Or, Click the Send/Collect icon drop down arrow on the Control toolbar and select Send/Collect.
2. The Send/Collect Work wizard will open.
3. Select the required operation from the list and click Collect Work.
4. The Select Students dialog will appear. Select the Students that you want to retrieve the file(s) from.

fahrican' Alıntı:
Hocam Net Support School programında File Transfer ya da Send-Collect Work menülerinden yapabilirsiniz

File Transfer ile tek bir bilgisayara atabilirsiniz. File Distribution seçeneğini kullanmanız gerekir.

bilisim5587' Alıntı:
Biltek hocam sag olun. Bunun Türkçesi yok herhalde. Allahtan ıngılızcem iyi :)

Hocam bişey değil. Sürekli yabancı kaynaklarla karşılaşınca çözüyor artık bilişimciler ingilizceyi. Bir de resim destekli. :)

snotra' Alıntı:
Ben File transfer > File Distribution'ı kullanıyorum. Destination'ı D:\ olarak ayarlıyorum. Bilgisayar isimlerindeki farklılıktan kaynaklanan sorunu böylece aşıyorum.
aynen ben de

Netsupportta Send collect ile öğrencilerden dosyaları topluyorum burada sıkıntı yok fakat topladığım dosyaları tekrar öğrenci bilgisayarlarına aktarmak istiyorum. Acaba netsupportta bu işlem yapılıyor mu bilen var mı??

NOT: Scratch öğrenci çalışmalarını bölünen derslerde toplayıp diğer ders tekrar göndermem gerekiyor.

abovv, hortlamış konu. pek severim. yılı yanlış mı görüyorum diye 3 sefer baktım.
başta bbnet camiasına, netsuppor netop vs. programları yapanlara ve paylaşanlara teşekkür ederim.
file distri den tüm pclere dosya gönderiliyordu ama, başka bir şeyi mi kasdediyorsunuz acaba.

• Beğen
Tepkiler: omd
PC 1 den collect ettiğim dosyayı pc1 e send etmek istiyorum. Toplu şekilde göndermekte sorun yok zaten ben sadece öğrencinin kendi dosyasını kendine göndermek istiyorum mümkünse

Öğrencilerin kendilerine ait dosyaları tek tek gönderebilirsiniz, çektiğiniz şekilde her öğrencinin kendi dosyasını tek seferde topluca gönderemezsiniz diye biliyorum. Öğrenci bilgisayarını seçin, dosya aktarı seçin açılan pencereden dosyayı seçip sürükleyerek öğrenci bilgisayarında istediğiniz konuma atın.

Geri