İstanbul Kart için-İstanbullu arkadaşlar

Kodla Büyü

Dev Kitap Arşivi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar. Bende İstanbul kart çıkartmak istiyorum. Bazı sorularım var:
1. Başka yerde çalışıyorum. Kart çıkarabilir miyim? Sonuçta 2 ay İstanbuldayım.
2. Çıkarmak için resmi üst yazı diyorlar. Bu tam olarak nedir?
Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

bende merak ediyorum tatilde 1 haftalığına gezmeye gideceğim aracım yok otobüse vapura binmek için bir akbili biliyorum :D

hocam görev yeri belgesi ve fotoğraf ile kart merkezlerine gidiyorsunuz. 5 dakika içerisinde kartınızı veriyorlar. ilk alıyorsanız 10 tl kart ücreti var.
istanbul dışında çalışsanız da alabiliyorsunuz. ben aldım.
üst yazı değil görev yeri belgesi.

serkan_ist' Alıntı:
hocam görev yeri belgesi ve fotoğraf ile kart merkezlerine gidiyorsunuz. 5 dakika içerisinde kartınızı veriyorlar. ilk alıyorsanız 10 tl kart ücreti var.
istanbul dışında çalışsanız da alabiliyorsunuz. ben aldım.
üst yazı değil görev yeri belgesi.

Teşekkürler hocam. Resmi üst yazı filan diyor iett sitesinde ondan öyle yazdım. Ulaşım gerçekten pahalılaşmış İstanbulda...

detaylı bilgi:
http://skart.iett.gov.tr/Indirimli-Kart ... .aspx?id=1

linke tıklamak istemeyenler için
Öğretmen kart:
1. ADIM: KART ÜCRETİNİ YATIRMA
Kart ücretini Kredi Kartı ile ödemek isterseniz, bu adımı atlayabilirsiniz. Formun son adımındaki Kredi Kartı İle Ödeme butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Online Başvuru yapmadan önce kart bedelini size en yakın T.C Vakıflar Bankası şubelerinde (kurum tahsilat servisinde) mevcut olan Paso İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesabına herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırınız.
EFT, havale ve bankamatikten yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
2.ADIM: ONLINE BAŞVURU FORMUNU DOLDURMA
Online Başvuru Formu'nu doldurarak başvurunuzu tamamlayınız.
3.ADIM: KARTI TESLİM ALMA
Kartınızı seçmiş olduğunuz Başvuru Merkezine 3 iş günü sonunda gelerek alabilirsiniz. Kartınızın tesliminde aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir.
Kadro durumunu belirten resmi üst yazı
Nüfus Cüzdanı
Dekont (2 nüsha)
Lütfen kartınızı teslim alana kadar dekontlarınızı muhafaza ediniz.
NOT 3: 3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir.

cyln hocam teşekkürler. REsmi üst yazı ve herkes alabiliyor mu bunu merak etmiştim. Gereken cevabı verdiler... :alkis:

Geri