İlk Defa BTR Olmak

Kodla Büyü

sensei3129

Üye
Hocalarım geçen sene atandım ilk görev yılımdayım. 2. Dönem BTR başvurusu yaptım büyük ihtimalle görevlendirmem 2 okula yapılacak. Ancak gördüğüm kadarıyla kendi ve diğer görevlendirileceğim okulda ilk defa BTR çalışacak bu sebeple işleyişe tam hakim değiller. Açıkçası bende pek hakim değilim. BTR ile ilgili bilmem gereken yönetmelik,yönerge,yazılar vs nelerdir ? Bunları nereden takip edebilirim?

Anahatları yazayım hocam...

1- Okulun ilk dersi ile görevin başlar, son ders çıkışla beraber sende çıkarsın.
2- Tüm akıllı tahtalar senin. Format, imaj, program yükleme, internet sorunları gibi işlemler sende.
3- Okulun internet sitesini güncel tutma işi sende. Sosyal medya isterlerse o da sende.(Sosyal medya zorunlu değil)
4- Yarışma ve diğer etkinliklerde öğrenci ile öğretmenlere rehberlik etme işi sende. (Teknofest, Tubitak araştırma projeleri, Bilim Fuarı vs.)

Üsttekiler en çok zamanını alacak ve resmi olarak görevlerin. Liste uzar gider ama en çok zaman alanlar bunlar sanırım.

"Yazıcı çalışmıyor, Wordde bunu nasıl yapıyoruz, şu listeyi yazar mısınız...." gibi işlemler ikili ilişkilerinize bağlı. Bu istekler illaki gelecektir, o dengeyi kurmak size bağlı.

Anahatları yazayım hocam...

1- Okulun ilk dersi ile görevin başlar, son ders çıkışla beraber sende çıkarsın.
2- Tüm akıllı tahtalar senin. Format, imaj, program yükleme, internet sorunları gibi işlemler sende.
3- Okulun internet sitesini güncel tutma işi sende. Sosyal medya isterlerse o da sende.(Sosyal medya zorunlu değil)
4- Yarışma ve diğer etkinliklerde öğrenci ile öğretmenlere rehberlik etme işi sende. (Teknofest, Tubitak araştırma projeleri, Bilim Fuarı vs.)

Üsttekiler en çok zamanını alacak ve resmi olarak görevlerin. Liste uzar gider ama en çok zaman alanlar bunlar sanırım.

"Yazıcı çalışmıyor, Wordde bunu nasıl yapıyoruz, şu listeyi yazar mısınız...." gibi işlemler ikili ilişkilerinize bağlı. Bu istekler illaki gelecektir, o dengeyi kurmak size bağlı.
3 nolu görev komisyonunun görevi BTR nin görevi değil 4 nolu görevde aynı şekilde diğer öğretmenler tarafından paylaşılıyor ve zorunlu değil yani proje yapmak zorunlu değil rehberliğini yaparsın yolunu cizersin gerisi öğretmen ve öğrencilerde diğer maddelere hocama katılıyorum bir de naçizane hayır benim işim bu değil demeyi bilin derim 😊 iyi çalışmalar

3 nolu görev komisyonunun görevi BTR nin görevi değil 4 nolu görevde aynı şekilde diğer öğretmenler tarafından paylaşılıyor ve zorunlu değil yani proje yapmak zorunlu değil rehberliğini yaparsın yolunu cizersin gerisi öğretmen ve öğrencilerde diğer maddelere hocama katılıyorum bir de naçizane hayır benim işim bu değil demeyi bilin derim 😊 iyi çalışmalar
Adam haklı :)

denize girmek gibi ,biraz soğuk ama girince alışıyorsun.. okulun tam gün ise ilk dersten son derse görevlisin yok ikili ise derse girdiğin devre görevlisin bunu unutma. kulüp ve nöbet alabilirsin bunu da unutma .. sınıf rehber öğretmenliği alma alamazsın zaten . yani haftada 20 ekders +3 saat nöbet alacaksın

Hocalarım geçen sene atandım ilk görev yılımdayım. 2. Dönem BTR başvurusu yaptım büyük ihtimalle görevlendirmem 2 okula yapılacak. Ancak gördüğüm kadarıyla kendi ve diğer görevlendirileceğim okulda ilk defa BTR çalışacak bu sebeple işleyişe tam hakim değiller. Açıkçası bende pek hakim değilim. BTR ile ilgili bilmem gereken yönetmelik,yönerge,yazılar vs nelerdir ? Bunları nereden takip edebilirim?
Çok sıkıntılanacak bir durum değil hocam. Klasik bilgisayar öğretmeninden beklenen işler ama tamam ben yaparım dedikçe herşey üzerinize kalabilir bu dengeyi iyi kurun. Sizden bir çalışma planı isterler ilk olarak. Şimdiden hazırlayın. İlk gün müdüre imzalatın dosyalayın.

Hangi il ve işleyiş nasıl bilmiyorum sizde ama bizde ay sonunda bir rapor istendi, dönem sonunda da istenen evraklar vardı hazırladık dysden yolladık o kadar.

Çok aman aman dert edecek bir sıkıntısı yok. Tahtalar arızalanır ederse uğraştırır ama 3 dönem btr yaptım şükürler olsun arıza yaşamadık. İmajı yükleyip tedbiri alınca tıkır tıkır çalıştı. Kilit programı vs kullanmadım. DeepFreeze fazlasıyla yetti.

Birde çalışma saati ilk ders son ders zili arası. Kar tatilinde vs durumunda sizde evdesiniz. Yok mesai 8-17 diyenlere itibar etmeyin. Öyle bir durum yok.

Kolay gelsin.

Konu basit sayın hocam.İsi yaparken konu anahatlari üstünde fazla konuşmayın.Bilgi vermeyin.Okula en iyi cihazı aldırın.

Biraz kaba olacak ama, "her işe biliyorum diye atlamayın."
Yok, hayır demeyi öğrenin.
Yoksa iyilik için yaptığınız işler bir süre sonra göreviniz olur.

Geri