İL DIŞIII ATAMAAAAAA??????

Kodla Büyü

emmy

Üye
arkadaşlar 2009 ilk atamada sözleşmeli olarak atandım. haziran 2010da kpss puanımla farklı bir ilde(1.bölgede) kadroya geçtim. yayınlanan kılavuzun aşağıdaki 1.11'maddesine göre il dışı tayin isteyebiliyor muyum????

Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü

öğretmenler, başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla,

dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına atanmak üzere

başvurabileceklerdir.

hayır hocam mebbiste zorunlu çalışma yükümlüsü yazıyor. şu mağdur olan bikaçbin kişiden birisiyim bu konuda. bulunduğum ilde 3 yılı doldurmadımda

_emmy_ geçmiş olsun.. aftan yararlananlar bile henüz atamada zorluklar çekiyorlar. sen yararlanamadıysan ve batı bölgelere gelmek istiyorsan.. önünde sıkıntılı bir 5-10 yıl var diyebilirim.

1.11. Birinci, ikinci ve üçüncü hizmet alanlarında görev yapan zorunlu çalışma yükümlüsü
öğretmenler, başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olmak kaydıyla,
dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına atanmak üzere
başvurabileceklerdir.
sanırım bu maddeden bahsediyorsunuz. burada sadece 4,5 ve 6. hizmet alanlarındaki kurumlara başvurabileceğiniz yazıyor. yani evet atamanız yapılabilir ama sadece belirtilen hizmet alanlarını tercih edersiniz

Geri