İl Dışı tayincilere kötü haber!

Kodla Büyü

bluevelvet

Üye
Biliyorsunuz il-dışı tayinlerden önce Eylülde göreve başlatmak üzere Kadrolu İlk Atama yapılacak(saçmalığın daniskası). Dolayısıyla batıdaki güzel okullar ilk atama ile dolacak. Bu yüzden il-dışı tayinciler mağdur olacak. Bazı sendikalar bunu engellemek için uğraşıyordu. SEndikalar "İlk atamalar doğuya atansın" veya "okullar il-dışı tayinlerden sonra belirlensin" gibi isteklerde bulunuyorlar.

Ancak kontenjan.meb.gov.tr adresinden "Verilen Kontenjanlar" bölümüne okul şifresi ile bakılırsa Kadrolu ilk atama kontenjanları okul bazında görülebilecektir.
Bu demektirki, hangi branştan kaç öğretmen alınacak belli, hangi okullara atanacağı da belli. Ve EDİRNE gibi en batıdaki bir ilde 3 öğretmen ihtiyacı olan bir okula 2 tane kadrolu ilk atama oluyor. BTcilerin zaten norm kadroları iyice azaldı, birde üstüne batıdaki okullara ilk atama yapılırsa durum vahim!

"İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kontenjan verilmemiştir" yazıyor. okulda 1 beden eğitimi öğretmenine ve 1 rehberlikçiye ihtiyaç var ama ilk atamaya kontenjan verilmemiş.

http://www.memurlar.net/haber/194467/
MEB: Kontenjan dağıtımı aday isteklerine göre değil ihtiyaca göre belirlenecektir 30.000 bin atamadan bahsediyor.
İl millî eğitim müdürlüklerince; illerine ayrılan kontenjan ölçüsünde, illerinin genel öğretmen durumunu, mevcut öğretmenlerin il içi ve iller arası hareket yönünü ve alan bazında ihtiyacını dikkate alarak, atama yapılmasını istedikleri alanlar ile bu alanlara atanacakların istihdam edileceği eğitim kurumlarını belirlemekte ve Bakanlığa bildirilmektedir. Bakanlık ise, 30.000 kadroya göre 81 ilden alınan alan bazındaki toplam sayılara göre atama yapılacak alanları ve taban puanlarını belirlemekte, ülke genelinde duyuru yapmakta ve buna göre iller ve alanlar bazında atama yapılacak eğitim kurumlarını başvuru ekranlarına yansıtarak öğretmen adaylarının hizmetine sunmaktadır.
şimdi bu yazıda anlaşılıyorki il isterse 30.000 bin öğretmen atamasında kontenjanları saklı tutar il dışına açar. Gerekçede benim ilim zaten tercih ediliyor öğretmen gelewcektir der.
Bundan hareketle bence illere baskı yapmak daha mantıklı olur. Tercih edilen iller kontenjan belirlemesin ildışına açsın.

Geri